Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Fogyni szeretnék. Egészséges...

Fogyni szeretnék. Egészséges ételek?

Figyelt kérdés

Az edzéssel semmi baj nincs, járok futni, itthoni HIT edzéseket csinálok, és a tesi órákat sem csalom le. Egyetlen gond itt az étkezés, nem anyagi gondok vannak(hisz sokan nem tehetik meg hogy egészségesen étkezzenek)

Egyszerűen nincs recept, megcsinálom én magamnak, de nincs ötletem mit csináljak. Tudom hogy inkább csirkét egyek, tészták helyett inkább rizs, sok gyümölcs, zöldség. Pár receptet kérnék tőletek hogy minél változatosabban ehessek. Lehetőleg olyan alapanyagokból legyen ami megtalálható otthon. Pl rengeteg helyen látom az avokádót, ananász, áfonya, ezek nincsenek a háztartásunkban. De magvak, zab ilyenek viszont igen. Még egy dolog, az iskolában bejárós vagyok, el vihető ételeket is kaphatok? Amik reggel gyorsan megtudom csinálni és elcsomagolni. Tudom hogy interneten is vannak ilyen videók de nekem azok túl bonyolultak, egyszerű ételeket szeretnék. A válaszokat előre is köszönöm. Sokat segítenétek ❤️


2019. okt. 24. 21:09
 1/4 anonim válasza:

Szia, en pl. Szeretem a zabkasat reggelire, 35gram zabot szoktak szarazon megporkolni, esetleg hozzaadva keves kokuszreszeleket, aztan felontom tejjel /en novenyit hasznalok, bar az joval dragabb/, ha fellfort,cegy kiskanal mezet adok hozza. Sokfele keppen lehet varialni, szoktam beke fahejat, vagy izesitetlen kakaoport tenni, vagy a fent emlitett kokuszt, friss gyumolcsot.

Az egesz kb 10 perc alatt elkeszul.


Szinten gyors es anyagilag nem megterhelo a tojas, rantotta, vagy fott tojas, salataval vagy barmilyen zoldseggel, sonkaval...turokremet is szokram regebben vacsira csinalni, 10dkg turohoz 1-2 kiskanal mez es szoktam bele mazsolat tenni.

2019. okt. 24. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

nekem van egy jól bevált csirkés "receptem", de nem is nevezném annak, mert csak összedobálom és kész, de nekem ízlik, talán egy próbát megér nálad is.

fél kiló csirkéhez szoktam egy fej vöröshagymát használni. a csirkét vagy kis csíkokra vagy kockákra vágod, ahogy tetszik (vagy már így veszed). a vöröshagymát apróra vágod és kevés olajon megdinszteled (ezután elvileg kiveszed a hagymát és úgy dobod bele a csirkét, de én még ezzel se szoktam törődni, rádobálom a hagymára a csirkét). a csirkét addig sütöd, amíg kész nincs, közben forgatgasd, kevergesd.

mikor kész, ráöntök 2-2,5 deci kecskejoghurtot (vagy görögjoghurtot) és kis lángon még rotyogtatom egy kicsit, néha megkeverem. és ennyi. köretnek zöldséget vagy rizst szoktam enni, néha sütőben sült édeskrumplit.

ennyi. már a leírásból is nyilván látszik, hogy nem vagyok valami nagy szakács, szóval remélem az egyszerűség a segítségedre lesz :)

2019. okt. 25. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat ❤️ Egyébként én se vagyok egy nagy konyha tündér xd
2019. okt. 25. 05:54
 4/4 anonim ***** válasza:

Egyik kedvenc gyors ételem:

Fagyasztott halfilét meleg víz alatt kiolvasztom. Apróra vágott hagymát kicsit megsütöm (kókuszzsíron), erre ráteszem a halszeleteket, és egy szeletelt gomba konzervet lé nélkül (a hal még enged levet). Sózom, fűszerezem (nem muszáj), lefedem és kb. 10 percig párolom, a halakat egyszer átfordítom, óvatosan, mert könnyen szétesnek. Párolt rizs illik hozzá, de én anélkül is megeszem :)

Ugyanez gyorsan elkészíthető csirke- vagy pulyamell filével is (vékonyra szeletelve), de akkor a húst pár percig süsd, mielőtt ráteszed a gombát. Lehet hozzá enni párolt zöldségeket is.

Darált húsból is lehet egyszerű ételeket készíteni, pl. bolognai ragu viszonylag gyorsan elkészül. Tészta helyett én ezt is párolt zöldségekkel szoktam enni.

2019. okt. 25. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!