Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék legkönnyebben...

Hogyan tudnék legkönnyebben lefogyni a következő körülmények között?

Figyelt kérdés
Egyetemista vagyok. Lakóhely és egyetem között utazgatok minden nap 1-1 órácskát és otthon diétázni sajnos bizonyos okok miatt nem lehet. Kövér srác vagyok, korábban nagyon nagy mennyiségben táplálkoztam naponta. Úgy egy hónapja egy napon úgy éreztem, fel van püffedve a hasam és szinte nem is kívántam semmilyen ételt a gyümölcskonzerven kívül, amihez azonban miután odaát (ahova egyetemre járok) hozzájutottam, az enyhített a problémámon. Jelenleg ott úgy próbálok táplálkozni, hogy ahelyett, hogy mindenféle gyorskaját bezabálnék, vagy gyümölcskonzervet, vagy valamiféle salátát, esetleg konzerv olivabogyót, vagy zöldbabot veszek (és hozzájuk ízkiegyenlítés miatt nagyon kis mennyiségben szoktam ropit és aszalt gyümölcsöt fogyasztani). Mindemellett egy héten járok röplabdázni, trambulinos kardió edzésre, az egyetemen pedig úszni és gimnasztikázni (mert sportszakos vagyok), mégsem érzem, hogy bármennyit is fogytam volna, sőt (hamarosan elkezdem majd a konditermi edzést is). Legutóbb az általam egészségesnek hitt görög saláta után azt olvastam róla, hogy jobban hizlal, mint egy hamburger. Úgy 2010-11 előtt is kövér voltam, akkor kezdtem el Karatézni, és észre sem vettem, mennyire lefogytam, pedig nagyon sokat ettem akkor is mindenfélét, de gyors anyagcserémnek is köszönhetően nem híztam el sokáig (ezt az állapotot szeretném visszanyerni és évtizedekig fenntartani) és pár éve ugyanilyen hirtelen híztam meg (egy ideig akkor nem sportoltam meg az elmúlt években rengetek bennem a stressz, lehet az is okozhatta részben az elhízást). Tudna valaki segíteni a problémámon? Vajon jók fogyásra a gyümölcskonzerv ek(minél kevésbé cukrozott) és a saláták és ha nem, akkor mit kellene ennem? A választ előre is köszönöm! :)

2019. okt. 27. 23:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Miert nem dietazhatsz otthon?
2019. okt. 27. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Es mit keresel te sport szakon, ha meg az alapokkal sem vagy tisztaban?
2019. okt. 27. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
92%
Amiket felsoroltál, azokban szinte semmi fehérje sincs. Ezzel nem fogsz fogyni, csak az izmaid fognak leépülni, és még hiánybetegségeid is lesznek.
2019. okt. 28. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
1. Mert nem engedik, de erről nem akarok beszélni. 2. Mert ide vettek fel, de táplálkozási szokásokat még nem vettünk. 3. Megértem, de akkor ha nem ezeket egyem, akkor mi az amit igen?
2019. okt. 28. 06:09
 5/11 anonim ***** válasza:
28%
Kalóriabázis.hu
2019. okt. 28. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
80%

Mi az, hogy nem emgedik? Egy egyetemistának? És hogyan nem engedik? Eldugják a normális kajákat vagy tömnek? Ne legyél már ilyen élet képtelen.

Reggel benyomsz 1-2 szendvicset jó sok sonkával és zöldségekkel. Egyetemen elmész egy kifőzdébe és eszel sült húst vegyes körettel, rizzsel pl. Aztán haza mész és csinálsz magadnak egy rántottát vacsorára. Közben ha valamikor éhes leszel eszel egy friss gyümölcsöt. Kész. Vagy szendvicset meg tojást se ehetsz otthon?


Amit enni kell: fehérje (hús, tojás, hal, túró) és normális szénhidrát (zöldség, FRISS gyümölcs, magos v tk kenyér)

2019. okt. 28. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
91%

"És hogyan nem engedik? Eldugják a normális kajákat vagy tömnek?"


Feltételezhetöen NINCS otthon normális kaja, a kérdezö azt eszi, ami van, mert pénzt nem kap arra, hogy mást vegyen magának.

2019. okt. 28. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Ne bántsátok, nekem se engedték anno. Egyetem után mikor vegeztem, mentem a sparba, vettem egy evésre elég csirkemellet es mikor hazaértem megsütöttem magamnak. De csak akkor ha anyam délutános volt. és ahogy végeztem, egyből elmostam, elraktam mindent a helyre, ne is lássa, hogy mit csinaltam, a diétás kajaimat a ruhásszekrényembe dugdostam. Akkor mertem edzeni, mikor még nem ért haza délutános műszakból, vagy elment ejjelre. Mikor nappalos volt se egeszseges kaja, se edzes. En meg ugy tudtam kicsit ezen segíteni, hogy az egyetemi konditerembe jártam, csak nyilván ez azzal járt együtt, hogy mindig tornazsakkal jártam, de valamit valamiert. Egyébként a suliba tudsz, vagy egy kisboltba tuti, gyümölcsöt venni, ha reggel mész be, belefér egy teljes kiőrlésű zsemlés szendvics is. Utána en almát ettem, fehérjeszeletet, müzliszeletet. Lehet kerni a huspultba a sparba, tescoba is csak annyi szelet szalámit amit megeszel. En anno csirkemell sonkát vettem, puffasztott rizzsel.
2019. okt. 28. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
37%

"nem engedik"...

Nem tud anyukád sem olyat főzni, ami direkt "hízlaló" a feleslegesen elfogyasztott kalóriák hízlalnak, mindennmás kifogas... Ha odafigyelsz, megtanulod megbecsülni egy egy étel értékeit, akkor akár véreshurkát is ehetsz otthon, nem kell belőle 3000kcalnyit betolni kötelezően.

2019. okt. 28. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
22%

Ugy gondolom, hogy egy felnott ferfi el tudja donteni mit akar csinalni es mit nem. Edesanyad egy sepruvel all mogotted es nyakon b@ sz, ha nem eszed meg a pacalporkoltet?

Ha nem igy van, akkor csak kifogas amit csinalsz. Elbujsz amogott, hogy neked 'nem engedik', tehat onhibadon kivul lettel ilyen kover es most onhibadon kivul nem tudsz fogyni. Ha te tenyleg le akarnak fogyni, akkor meg tudnad oldani otthon is a fogyokurat. Most az van, hogy tudod, hogy le kellene fogynod, zavar is a kinezeted, de megsem akarsz/ tudsz elegge elkozelezodni e fele, nem tudsz valtoztatni az eleteden. Igy keresel valami kifogast, hogy ne kelljen magadat hibaztatnod.

Nem csak zoldseggel, feherjeporral, draga elelmiszerekkel lehet fogyozni, ha tegyuk fel neked nincs kereseted es szuleid nem adnak penzt ra. Eleg lenne annyit tenned az elejen, hogy csak kevesebbet eszel abbol, ami van.

De hat nem engedik ugyebar...

2019. okt. 28. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!