Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Sok vagy kevés ez a mozgás?

Sok vagy kevés ez a mozgás?

Figyelt kérdés
22 vagyok, 176 cm, és 113 kg. Futógépen szoktam 50 percet sétálni 4 km/h, 10%-os emelkedőn, kapaszkodás, és megállás nélkül. A súlyomra van beállítva a gép, szerinte 600 kalóriát égetek el. Ez mennyire valós? Ha az, akkor szerintetek kevés, jó, vagy túl sok ez a mozgás így kezdésnek? 75-80 kiló szeretnék lenni (tudom rohadt messze van a cél), próbálok rendesebben enni, fehér kenyeret, tésztát, ilyesmiket nem eszek, illetve éjszaka sem, ahogy régen. Mi a véleményetek? Pár profi tipp? Köszi

2019. okt. 28. 18:26
 1/3 anonim ***** válasza:
Kezdésnek tökéletes.
2019. okt. 28. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha a súlyodat is megadtad, akkor a valósághoz közeli lehet a kalóriaégetés mértéke, bár tűpontosan egy gép sem fogja kiszámítani. A kalóriaégetés egyenletének egyik változója a testsúly.Viszont ahogy csökken a súlyod, ugyanannyi idő alatt kevesebb kalóriát fogsz égetni, tehát növelni kell az edzések intenzitását, és időtartamát.

Jól csinálod, de ne feledkezz el a pihenőnapokról és az erősítő edzésekről, valamint a diétáról sem.

2019. okt. 28. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Arra ügyelj, hogy ne terheld meg túlzottan az izületeidet, mert már ez a túlsúly is veszélyes. Szerintem nyugodtan lehet mindent enni mértékkel, legfeljebb próbáld meg pontosan kimérni, kiadagolni a napi adagokat a megfelelő táblázatok alapján és ne csak ránézésre. Ugyanakkor ügyelj arra, hogy ne legyen éhségérzeted, tehát egyél sok alacsony kalóriatartalmú, de telítő hatású dolgot, pl. főtt cékla, savanyított káposzta és használj egy széles bőrövet, amit szorosra húzol, mert az is hozzájárul a telítettség érzéséhez.
2019. okt. 28. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!