Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért mondják, hogy diéta...

Lachesys kérdése:

Miért mondják, hogy diéta alatt nem szabad éhezni?

Figyelt kérdés
Úgy értem, sokan jönnek azzal, hogy ha éhes vagy akkor rossz az étrend stb. De az hogy "éhes" egy kövér embernél nem feltétlenül azt az éhségez jelenti, mikor 2 napja nem ettél... hanem szimplám.megszokta, hogy akkor és azt eszik, amit kíván. ráadásul nekem nagy étvágyam van lány létemre, tartom a kalóriakeretem, de simán ennek a 2xesét is meg tudnám enni minden gond nélkül. és hiába tudja az eszem, hogy a testemnek elég a táplálék, attól még ugyanúgy vágyom rá.... és nem azért, mert nem elég változatos/vitamingazdag a diétám, hanem mert így vagyok összerakva. a falra tudnék mászni ettől az "éhezés és lemondás nélkül" dumától...

2019. okt. 30. 17:53
 1/6 anonim válasza:
65%
Mert ha éhséget érzel akkor az agyad úgy érzi, hogy tartalékolnia kell és a legközelebbi étkezésnél minél többet raktároz el, vagyis zsírrá alakul ami nem éppen elônyös, ha valakinek a fogyás a célja.
2019. okt. 30. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
de ezt nem lehet kikapcsolni:D mondom, nem arrol az ehsegrol beszelunk, amikor tenyleg ehes vagy mert nem ettel, hanem arrol hogy a kover embereknek gondja van a mertektartassal, mert szeretnek enni es mert finom. egeszseges etelekbol is minden gond nelkul meg tudnek enni 2000 kaloriat, holott most fogyashoz kb 1300 a keretem. sok mas vekonyka lany, vagy amikor elkezdenek edzeni tomegelni, sirnak hogy hogy lehet ennyi kajat megenni stb. en meg nezek hogy basszus ez nekem a normal adag:D
2019. okt. 30. 18:37
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Fizikailag nem szabad éhezni. Amiről te beszélsz az inkább "lelki" éhezés, a megszokás hatalma. Ezt mindenki érzi aki diétázik, a túlsúlyosok többsége ezért is nem tud lefogyni, mert ezt nem bírják.
2019. okt. 30. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Az "éhség" meg az "étvágy" két külön fogalom!


Az éhezés arra vonatkozik, hogy ha tenyleg éhes vagy és nem arra, hogy még ennél valamit unalmadban!

2019. okt. 30. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mert az éhségérzet leküzdhetetlen evési késztetést tart fenn, ami mellett nem lehet lefolytatni a diétát. A fogyókúrázóban ugyanis összekapcsolódik a diéta és a folytonos éhségérzet. Emiatt kell szoros derékszíjat viselni, ami a gyomor összeszorításával mérsékli az éhségérzést. Emiatt kell alacsony kalóriatartalmú, sok ballasztanyagot tartalmazó anyaggal megtölteni a gyomor-bél rendszert (cékla, savanyított káposzta stb.). És ezért kell folyamatos, rendszeres elfoglaltságot, programot kitalálni, ami eltereli a figyelmet az evésről és az éhségről. Ha pedig éhes az ember, akkor inkább folyadékot kell fogyasztani: 2-3 dl víz, tea vagy húsleves (csontleves).
2019. okt. 30. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Éhezve nem lehet tartani a diétát. Egy idő után bekattansz és felfalod a hűtőt. Vagy ha sikerül is, visszatérnek a mellőzött ételek a kilókkal együtt.


Ezért kell normálissá alakítani a jelenlegi étrended és nem mindenről lemondanod. Pl én nem mondok le a szemdvicsekről. Csak 5 helyett max 1-2t eszek reggeliként. Van aki a kakaóról nem tud lemondani, vagy a csokiról. Azok egyenek minden nap, csak kevesebbet normális keretek között.

Mert ha valamit 100% kiiktatsz, akkor egy idő után úgy fogod érezni, hogy nem éri meg ez a sok kaja amit nem is szeretsz csak olvastad, hogy ezek a jók

2019. okt. 30. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!