Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ti nem érzitek magatokat...

Ti nem érzitek magatokat kellemetlenül látványos fogyás után, mikor azok rátok csodálkoznak, akik régen láttak és kérdezgetik, hogy mit csináltatok?

Figyelt kérdés
36 kg-ot fogytam, ez idő alatt nem találkoztam a tágabb családdal, csak ma és tök kellemetlenül éltem meg ezt a részét :S
2019. nov. 1. 21:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
77%

De miért érezted kellemetlennek? Miért nem vagy rá büszke?

Én mindig büszke vagyok, ha megdicsérnek, és örülök neki. Sokat dolgoztam érte, jól esik.

2019. nov. 2. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
74%
Olvass vissza, sokan azon sírnak, hogy nem jegyzik meg nekik lépten-nyomon, hogy mennyit fogytak.
2019. nov. 2. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
32%
Engem nem zavart, ha valakit érdekelt, elmeséltem neki, mit hogyan csináltam.
2019. nov. 2. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
65%

Nàlam még ez nincs 27 kg mínusz utàn hàla istennek... ugyanazokat a ruhàkat hordom szàndékosan, így a kutya nem veszi észre. Amíg lehet, kerülöm ezt. Én jobban érzem magam így, addig jó amíg nem veszik észre. Ismerem annyira önmagam , hogy tudjam, kellemetlenül érezném magam a hasonló szituàciókban. Régebbi fogyàsnàl is zavart a dolog.

Mindig fura volt szàmomra, hogy bàrki miért érzi szükségét mindenàron annak, hogy megjegyzéseket tegyen màsokra ilyen téren. Ha megkérdi milyen módszerrel csinàltam az még belefér, de mint hogy " fogytàl" vagy jaj de sokat fogytàl". Ez minek? Aki fogy az úgyis tudja, dolgozik érte...minek a megjegyzés? A túlsúly probléma így is elég kellemetlen téma. Aztàn meg ha lefogy valaki, jönnek a durva megnyilvànulàsok, hogy a lógó megnyúlt bőrrel mi lett, ilyen gusztustalan stílusban. Sok ilyet láttam màr sajnos.

2019. nov. 3. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
80%

Engem mindenki betegnek hisz, volt aki konkrétan rákérdezett, hogy milyen stádiumban vagyok, mennyi időm van hátra...

45/f

20 éves koromtól 43 ig 130kg felett voltam, most 79

2019. nov. 3. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
74%

Nálam is mindig betegségre gyanakodnak, fel sem merül hogy direkt fogyott le az ember... :D


Amúgy nem kellemetlen, ha kérdeznek akkor válaszolok aztán kész. Eddig már vagy 7-8 embernek elmeséltem hogy csináltam.

2019. nov. 4. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
76%
Engem az zavar, amikor azt mondják, hogy jaj már ne fogyj többet, így sincs már cicid. Ez borzasztóan zavar. Mintha én nem látnám, hogy kisebb lett a cicim, köszi a figyelmeztetést...
2019. nov. 4. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
81%

Bár nekem mondanák, hogy nincs cicim :D

39/f 100+kg

2019. nov. 4. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
65%
😀 hát én nagyon rosszul élem meg, pedig még kellene fogynom, csak nem onnan.
2019. nov. 4. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia! :)

Igazából nagyon érdekes, mert az ember azt várná, hogy amennyiben észre is veszi valaki, az többnyire pozitív megnyilvánulást hoz maga után. Ehelyett:

- “Most már eleget fogytál, ideje lenne visszavenni!” hangzik el a libatömő étkezési politikát 40+ éve alkalmazó nagymamától, aki még 10 kg felesleggel is anorexiásnak bélyegzi az illetőt.

- “Biztosan éheztetted magad!” mantrázzák körülötted a világéletükben túlsúlyos ismerősök/rokonok/mindenki laikus konkrétan, akinek nem mond semmit az életmódváltás és a sport fogalma.

- “Milyen szépen lefogytál a versenysúlyodból, már csak a fejeddel kellene kezdeni valamit!” <- tipikusan az a többnyire irigy, prosztó komment, ami csak látszólag dicséret, ellenben kifejeződik benne, hogy mekkora “zsírdisznó” voltál korábban + most se legyél elégedett magaddal, mert így is van miért elbújnod a világ elől.

Szóval nyugi, vannak ilyenek is, ha nem több, mint az elismerő megjegyzés, de kit érdekel, ha közben elkezdted jobban érezni magadat a bőrödben, könnyebben megy a lépcsőzés, teszel az egészségedért? :D

Gratulálok a fogyásodhoz! :)

2020. jún. 6. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!