Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mi lehet a baj? Lusta vagyok,...

Mi lehet a baj? Lusta vagyok, nincs kitartásom.

Figyelt kérdés
Az a problémám,hogy hihetetlenül kusta vagyok.Tudom kit kell enni,hogyan kell edzeni,vannak othon segéfeszközeim,sulyzóim stb.És minden porosodik.Elhatározom magam neki indulok.Csinálom az edzést 2-3 napig a diétát egy hónapig utána megunom legalabb a diétát csinálom fel az edzés pár nap után elmarad.Hihetetlenül lusta vagyok.De csak ha erről van szó az élet más területén nem.Mi a fene bajom van,magam sem értem.Egész nap eszem az egészséges ételeket egyszer csak gondolol egyet és elgyengülve vetolok este egy tábla csokit.Néha úgy felpofoznám magamat.Mikor velekezdek nagyon jol megy hamar szép eredményeket érek el,tényleg pár hét alatt letidok fogyni 4-5 kilót.Utána ezt vissza is hízom.Tanácsotok érdekelne,tapadztalatotok hogyan tudnám megszeretni az edzést és hogyan tudnék kitartóbb lenni.Már arra is gondoltam,hogy orvosi eset vagyok.Nem vagyok annyira túlsúlyos.Beszéltem egy edző ismerőssel szerinte még 10kg sincs rajtam.De egyszerűen hiába kezdem el gyenge vagyok...

2019. nov. 6. 02:50
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nincs motiváció. Én 31 évesen elkezdtem és már egy éve csinálom mert miért ne... :D
2019. nov. 6. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy a diétáddal van a baj. Túl kevés a kalória, vagy nem jók a makrók, vagy kevés vitaminhoz jutsz hozzá. Vagy nem alszol eleget, túl későn fekszel le. Vagy túltolod az edzést az elején, nem fokozatosan szoktatod magad a terheléshez, nem tartasz pihenőnapot.

Én úgy kezdtem el, hogy kétnaponta / hetente 3x fél órát mozogtam. Nekem elég volt ennyi, ezt hosszabb távon is tudom tartani szenvedés nélkül. Régebben volt egy időszak, amikor majdnem minden nap 1-1,5 órát keményen tornáztam, nagyon jó volt és látszott az eredmény, de aztán abbahagytam és jó ideig semmit se mozogtam. Szerintem nem jó dolog ennyire túlerőltetni magunkat (főleg munka mellett), mert belefárad, kimerül az ember egy idő után.

Másrészről odafigyelek a táplálkozásra is, ezt sokkal fontosabbnak tartom fogyás szempontjából. Ha csokira vágyok, étcsokit eszem és abból sem sokat. Nem is tartok itthon tejcsokit, mert abból én se biztos, hogy meg tudnám állni, hogy ne egyem meg az egészet. A vitaminok nagyon fontosak, hogy legyen energiád, ha szükséges, szedj multivitamint, egyéb kiegészítőket.

2019. nov. 6. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.Azon kívül,hogy néha rámtör az édeség utáni sóvárgás énis többnyire egészségesen eszem.Vitaminnal nem lehet gond mert változatosak étkezem,szerintem veviszem a napi adagot és mellette szedek (multivitamint,collagent,spirulinat,cinket) Nem tartok othon édességet de ha rámjön akkor elkell mennem venni s ha engedek a vágynak nekem annyi onnantól elengedem magam.Az a baj lehet ha elkezdem nagyon drasztikusan kezdek neki nincs arany közép út lehet a kalória lesz kevés.

15-16 évesen rendszeresen sportoltam de így 10évvel később mikor már tényleg odajellene figyelnem nem megy.Hozzátenném minden adott kb 100-200 méteren belül 2 edzőterem is van.

Csak az étkezésem megváltoztatásával fogytam már 15-16 kilót abbol az a 3 kiló ingadozik ga odafigyelek lemegy ha nem akkor feljön.

Mégegyszer köszönöm a válaszokat.

Arra is gondoltam,hogy kellene egy edzőtárs akivel toljuk egymást előre.

2019. nov. 6. 13:16
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs elég motivációt, az a gond. Ha lenne egy cél, pl. valami eseményre kellene lefogynod, biztos, hogy menne.
2019. nov. 6. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nincs elég motivàciód. Maga a lefogyàs nem elég motivàló szàmodra. Kell talàlnod valami magasabb rendű célt ami fontos neked.

Példàul:

Nekem mindig mindenki azt mondta, ha lefogynék, szép lennék, nem lennék ronda, csinos alakom lenne mert alapvetően homokóra típus vagyok.

( Nem értettem egyet, attól hogy valaki lefogy, nem lesz szép, ahhoz valami alap is kell...de mindegy) Na ez nekem nem volt motivàló, engem a külsőm soha nem érdekelt, nem volt szàmomra akkora horderelyű dolog az ilyen, a külsőségek, hogy ezért àldozatokat hozzak a tàplàlkozàsomban. Persze próbàlgattam fogyni, de sem a nekem való diéta nem volt meg, hogy mit hogyan kellene hogy ne legyek folyton éhes stb, sem a motivàció nem tartott ki.

Sok volt a próbàlkozàs, a jojóeffektus, aztàn egyre betegebb lettem a hízàs miatt... Végül ràjöttem, hogy az életem, az egészségem, az, hogy jobban legyek, ér annyit hogy igazàn törődjek a dologgal. Nem érdekel a jobb kinézet, se a csinos ruhàk, se semmi ilyen. Csak az életminőségem. 8+ hónapja vàltottam életmódot, és eszemben sincs abbahagyni, sokkal jobban érzem magam. Megtalàltam azt az utat ami szàmomra a legjobb.:)

Ha te még nem vagy olyan àllapotban, hogy a plusz felesleg gondot okozzon, gondolj arra, hogy ha nem foglalkozol vele, később bizony majd lehet, és nagyon beteg leszel. Ami ha màr kialakult, nehezebbé teszi a fogyàst is.

Sok sikert kívànok.

2019. nov. 6. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%

Velem is ugyanez a helyzet. Az esti nasiroham azért van, mert napközben nem kap elég tápanyagot a szervezeted. Ha normálisan felosztod az étkezéseket, akkor nem fog rád törni. Nálam pl rögtön bukást eredményez, ha elkezdek "diétázni", mert egyszerűen a tudatát sem tudom elviselni annak, hogy nem ehetek meg azt és akkor, amikor akarok. A megoldás szerintem valóban a mértékletességben rejlik, a reggeli és az ebéd legyen laktató, szénhidrát-fehérje-zsír is legyen benne, a vacsora pedig könnyedebb. Ha pedig édességet ennél, akkor egy csésze kávé, pár kocka csoki, ne adj isten két gombóc fagyi nem a világ vége (de nem így egymás után :D)


Edzéssel kapcsolatban, valószínűleg azért hagyod abba, mert nem élvezed. Próbálj ki minél több sportot, hátha valamelyikben örömedet leled, vagy változtass a mostani edzésterveden. Ha lány vagy, akkor van egy csomó csoportos óra, a neten is vannak videók, elmehetsz táncolni, rúdsportolni, bármi, fiúként pedig box, foci, kosár, futás bármi :D


Azt csináld és úgy élj, hogy boldogságot okozzon. Annak semmi értelme, ha szenvedsz közben, emiatt is fogod abbahagyni. A zabálást is meg fogod unni egy idő után, hidd el.

2019. nov. 7. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,megpróbálok változtatni és olyan sportot találni amit élvezek :))
2019. nov. 7. 14:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!