Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Biciklizéssel és kevesebb...

Biciklizéssel és kevesebb evéssel fogyhatok?

Figyelt kérdés

168 cm és 94 kg vagyok. Valami kímélőbb mozgásra gondoltam így az elején, aztán ha lefogyok pár kilót megpróbálom a futást. Egy hete kezdtem biciklizni, 2 naponta megyek kb. 15 km-t egy óra alatt.

Ezenkívül rendszeressebben próbálok étkezni (mert eddig összevissza ettem) nem eszek kenyeret, édességet, este 6 után már nem eszek, és mindig csak kevesebbet, mint eddig. De amúgy ugyanolyan rendes házi kosztot eszek, csak kevesebbet. Csak vizet iszok, és 2-3 litert igyekszek meginni egy nap.

Nem szeretnék nagyon változtatni az eddigi étrendemen, mert azt úgyse tudnám tartani sokáig, meg anyagilag se állok úgy.


2019. nov. 6. 20:38
 1/5 anonim válasza:
55%
Ha odafigyelsz az étkezésre, és tartod azt a mondást, hogy reggelizz mint a kiráy, ebédelj mint a polgár és vacsorázz mint egy szegény és viszonylag kevés zsír és szénhidráttartalmú ételeket eszel és heti legalább kétszer aktívan sportolsz kb. 20 km kerékpározás alkalmanként esetleg mellette eljárhatsz (alkalmanként 1500-2000m) úszni ami szintén sokat segít akkor 2-3 hónap múlva szerintem egy 10 essel kevesebbet fog mutatni a mérleg és így szépen tovább aztán ha kezded megszokni, belejönni növelheted a távot.
2019. nov. 6. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi! :) Amúgy az úszáson is gondolkodtam, mert ez a két mozgás, amit tényleg szeretek, csak hát ott ugye fürdőruhába kell lenni, meg ugye az nincs ingyen nem úgy, mint a biciklizés, de lehet ráveszem magam. :)
2019. nov. 6. 21:00
 3/5 anonim válasza:
lehet venni uszoda bérletet/jegytömböt amivel töredékére esik vissza az alkalmankénti jegyár. a bicikli sincs ingyen azt is meg kell venni egyszer
2019. nov. 6. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Teljesen jó az a változtatás, amit eddig tettél. Annyi, hogy biciklizős távot egy kicsit növeld, mikor már megy.
2019. nov. 7. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ezzel a "kevesebb" evessel az a baj, hogy a fene tudja, hogy tényleg kevesebb e...

130kg os koromban, volt olyan hogy elkezdtem kevesebbet enni, és mi történt?...

Semmi... Mivel még az is sok volt...

Diéta, magyarul étrend kell, ha megtervezed, kiszámolod mit eszel és miért.

Ezen kívül én esküszöm a bázis étrendre, ez annyit takar, hogy van 1, 2, 3, akármennyi előre megtervezett étrend, amihez alapanyagból be tudsz vásárolni akár 1-2hónapra előre, és attól az esetek többségében nem térsz el...

Most pl ha 5 napot dolgozom a héten, legalább nem kell agyalnom, minden nap, jogy jajj, most mit egyek, mert ott a bázis étrendem...

De ha hétvégén haverok elhívnak pl mekibe, akkor elmegyek, és nincs bűntudatom akármit eszem ott, mert tudom, hogy amúgy az esetek többségében megvan a megfelelő étel, ami a céljaimat szolgállja... Es attól, ha benyomok havi 2* mondjuk 8bigmac-et, nem fog megtörni az egész...

2010ben 130kg voltam, ma 81. 190cm mellé, heti 3*10km futás, évi 3-4maraton +súlyzós edzem.

2019. nov. 7. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!