Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Egyetemisták! Hogyan fogytok?

Egyetemisták! Hogyan fogytok?

Figyelt kérdés

-nem tudok reggelizni (korán kelek és halál fáradt vagyok így is, korábban nem tudok felkelni és nem is kívánok semmit)

-napközben óráim vannak, nem tudok normálisan enni, mert nincsen rá időm (nem tudok elmenni ebédelni, a hideg főtt ételt nem bírom megenni, mászkálni kell az épületek között a 15-30 percekben, vagy semmi vagy max. valami szendvics vagy gyümölcs vagy péksütemény)

-este érek haza ilyenkor vacsorára eszem meleg ételt vagy annak hiányában hideget (saláta, müzli, szendvics)

-nem tudok magamnak főzni (koli)

-sokat kell tanulni, beadandókat írni, olvasni és az embernek csomó ideje elmegy erre, elfárad


Nem eszem sokat, nem nasizom, nem iszom cukros löttyöket, nem iszom alkoholt, de nyilván nem is jó az étkezésem és az életmódom. Viszont, nem tudom hogyan ehetnék napi 5x vagy hogy hogyan mehetnék naponta sportolni és hasonlók.


2019. nov. 9. 15:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Koplalással mert enni sincs időm
2019. nov. 9. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
38%

Bírom az egyetemisták nyavalygásait..

Konkrétan a tanulason kívül semmi dolgod.

Anyám anno (egyedülálló anyaként)2 gyerek mellett, 2 munkahelyen dolgozott,csinált egy diplomát de enni megis volt mit. Meg kell tanulni beosztani az időt.

Mellesleg én is tanulok jelenleg,dolgozok 2 helyen és én is főzök minden másnap.

2019. nov. 9. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Nagyon ügyes vagy te is meg anyukád is!!!! *taps taps*


Nem azért nem tudok főzni, mert nem tudom, hogy hogyan kell vagy nem tudok rá egy kis időt sem szakítani, hanem azért, mert a kollégiumban nincsen lehetőség főzésre, magyarul nincsen használható konyha a kollégiumban.

2019. nov. 9. 18:20
 4/12 anonim válasza:
65%
Azért bírom, mikor emberek csak úgy dobáloznak ezzel a "diploma" meg "diplomás" szóval. 2-es, na és milyen diplomát csinált édesanyád? Jogit, orvosit, vagy netán valamilyen mérnöki szakot? Vagy csak egy (jöhet a fröcsögés) szabadbölcsész, politológus szakot? Rohadtul nem mindegy, ugyanis míg pl. egy orvosin az embernek tényleg kb. semmi ideje nincs, addig a szabadbölcsészet meg az egyéb büfészakok felérnek egy hosszabb nyaralással, és úgy kb. tényleg mindenre van az embernek ideje.
2019. nov. 9. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


A sport megvan a mászkálással, esetleg hétvégén beiktathatsz valami pluszt. Azért dobd fel a telódra a google fit-et, hogy ténylegesen hányat lépsz, de ha olyan 15-20 ezer körül, akkor az - a jelen viszonyokhoz mérten - elég.


Nagyon számít, hogy pénzzel hogy állsz. Jó lenne, ha nap közben is ennél valamit. A semminél a szendvics is jobb, főleg, ha eszel hozzá nyers zöldséget is. A szendvicset is próbáld úgy, hogy legyen benne rost (teljes kiőrlésű zsemle, ha nem utálod nagyon) és fehérje (pl. natúr szelet otthonról, ha hűtő van a koliban legalább). A zöldség lehet hónapos retek (150 Ft egy csomó, szóval csak ha telik rá), bolti zacskós nyers zöldség (az is jó drága) vagy veszel répát, káposztát, és lereszeled, megsózod kicsit (vigyél egy villát/kanalat, akár egy joghurtot is ráönthetsz fogyasztás előtt). A péksüteményeket, ha lehet, kerüld, mert alig van bennük rost. A gyümölcs még mindig jobb. Én amúgy müzlit is vittem (alacsony cukortartalmút)+1 joghurt meg egy kanál, szintén egy szünetben elfogyasztható.


Nyilván nem lesz ideális, de próbáld meg az adott körülmények között elérhető legjobbat. Plusz próbálj meg minél rendezettebben élni, felírni a házikat, naptárt használni, hogy az összes fölösleges idegeskedést elkerüld. A stressz sajnos sokat ront. Hetente vagy havonta mérd magad, és ne idegeskedj a számokon, a cél az, hogy a körülményekhez képest a legjobbat hozd ki. Lehet, hogy örülhetsz, ha nem hízol. Lehet, hogy annak kell örülnöd, ha havi fél kilót hízol csak, és nem többet. De lehet, hogy ha sikerül valami rendszerességet fenntartanod, lecsökkenteni a stresszt, és jól kihasználni a hétvégéket, akkor lassacskán, de fogyni is sikerül majd.

2019. nov. 9. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Hát igen, amúgy már az is jó lenne, ha legalább nem híznék. Az első évem alatt 10 kilót híztam, nem szeretném így folytatni.... Gyalog járok mindenhová, mert mással nem is tudok, tehát ez adott. A kaját is próbálom így-úgy normalizálni a helyzethez képest. Stresszelni szerencsére annyit nem szoktam, a tanulást úgy érzem, hogy egész jól sikerül megoldani. Viszont nagyon letör, hogy azt érzem, hogy ez csak rosszabb lesz, nem jönnek rám a ruháim, puffad a hasam stb., szóval ez így nagyon nem jó. Ráadásul úgy, hogy én nem is “zabálok”, csak szimplán kesze-kusza az életem vagy nem tudom.

2019. nov. 9. 20:33
 7/12 anonim ***** válasza:
de ha ilyen kevesszer eszel akkor mitol ment fel az a 10kilo? a nem evestol nem lehet hizni. Amikor eszel akkor nagy adagokat es azert? valamiert megis tul leped azt a mennyiseget amennyit felhasznalsz
2019. nov. 9. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nem tudom. Szerintem normál adagokat eszem, legalábbis mindig ennyit ettem és korábban nem híztam. Akkor sem voltam sovány, de tartottam a súlyomat és nem volt ilyen gondom.
2019. nov. 9. 21:58
 9/12 anonim ***** válasza:
Mint mindenki más. Vagy miért, az egyetemista valami külön faj?
2019. nov. 10. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
A körülmények miatt szerintem igenis más, pl. koleszos vagyok, nem tudok főzni, nincsen ebédszünetem, össze- vissza az órarend stb., szóval szerintem ez fontos.
2019. nov. 10. 09:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!