Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 120 kilóról, hogyan fogyjak...

120 kilóról, hogyan fogyjak le tartósan?

Figyelt kérdés
Többször fogytam már de x idő múlva visszatértrm az èrzelmi evèshez így mindig visszajött. Hogyan fogyhatnèk vègre le tartósan?
2019. nov. 12. 17:44
 1/7 anonim ***** válasza:
31%
abbahagyod az érzelmi evést.
2019. nov. 12. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%

A szokásaid átalakítasával.

Én 130kg voktam, hasonló cipőben.

Aztan egyangol testépítővel láttam egy riportot, itthon nem divat így emlegetni "bázis étrend"

Kiszamolsz a megfelelő módon es megtervezel magadnak 4-5-6 menüt, lehetőleg a kedvenc kajáidból, és bevásátolsz úgy, hogy akar 1-2 hónapra előre is meglehetnek otthon az alapanyagok...

Így nem kell gondolkodni nap mint nap, hogy ma mot egyek... Mert ott van készen... Persze hozzá kell szokni, hogy meg is kell főzni azt...

En így csinalom, már öt éve, azóta mar kb 40 saját menüm van magamnak megtervezve, minden hónap 5.én kiválasztok belőle 7-et, a hét 7 napjára, aztán úgy vasárolok be, hogy minden napra meglegyen a menüm alapanyaga...

Ha esetleg elmegyünk haverokkal csapni egy görbe estét, vagy ilyesmi, max havi 2-3 alkalommal, akkor pedig nincs bűntudatom semmi miatt, mert tudom, hogy az esetek 99%-ában meg úgyis a céljaimnak megfelelően kajálok.


[link]

2019. nov. 12. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Azt hányan engedhetik meg magunknak egy munkahelyen hogy 7szer egyenek? Van egyszer fél órád enni és ennyi. Vagy te nem dolgozol? Sajnos idő és pénz minden, ha a munkahelyeden 12 órázól és főleg ülős munkád van, nem teheted meg hogy te 7szer egyél, amikor olyan helyen max. 2 szüneted van. 120 kiló nagyon sok. Oda diéta kell és sok mozgás, eleinte séták, meg vannak speciális edzések is. Ha lefogysz, akkor meg nagyon ügyelni kell ugyanúgy az evésre és a mozgásra, sajnos életed végéig, mert ahogy írtad is vissza fogsz hízni, és ha nem figyelsz mindig vissza fogsz hízni. Nekem is ez a bajom, többször fogytam és mindig ha vissza is híztam magasabb értéket mutatott a mérleg, mint az előző fogyás előtt.Először a 70 kg-tól is el voltam képedve, aztán voltam 78, aztán lettem 82 és így tovább, mindig lefogytam egy ideig tartottam a súlyom, amint abba hagytam az edzéseket, a kalóriák figyelését, azt hogy mennyi süti után mennyit kell edzeni, mindig vissza is híztam, most 97 kg vagyok :/ Kezdhetem újra, ha nem ebbe akarok bele pusztulni. Vérnyomás, szív, minden szenved. Nem jó így
2019. nov. 12. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Leszoksz az érzelmi evésről, a rossz szokàsokról. Agyban àt kell kattanni. Tapasztalat.

170 kilóval kezdtem, jelenleg 140 vagyok, még a félút is messze van, de nagyon érzem a különbséget így is. Haladok szép lassan a célom felé.

El kell dönteni, hogy vàltoztatsz, nem fogyókúra, nem koplalás, hanem döntés, életmódvàltàs.

2019. nov. 12. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ah általam említett cikk is mint minden, csak iránymutatás.

A lenyege a mennyiség, es hogy hogyan állj neki tervezni... Lehet 7*is enni, meg 12*is... Én konkrétan 2*eszem egy nap.

Légy képes egy a4 oldalnyi szövegből a lényeget kiszűrni...

2019. nov. 13. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

+ ha okosan tervezed az étrendeidet a makro tapanyagok alapján, akkor egy idő után fejből fogod tudni, mi mennyit tartalmaz...

Így aztán egy idő utan nem lehet "abbahagyni" az étrendet... Mivel ha megkívanom pl a kókuszgolyót, akkor csinalok kókuszgolyót, ami pontosan annyi makrot es kcalt fog tartalmazni, amennyi kell.. konkrétan van olyan étrendem, ahol egész nap csak kókuszgolyót meg muffint eszem... Ráadásul en nem úgy ettem soha, hogy reggeli, ebéd. Anyámkínja... Reggel soha nem tudtam enni, a nap többi szakában meg akkor eszek es annyit amennyi ép jólesik... Persze csak az adott napra megengedett mennyiségig.

Etrend mellett mozgás nagyon fontos...

Ez van mikor kimerül abban, hogy beingával, vagy sokszor gyalog megyek munkába, van mikor kocogok, bringatúrázom, de pl idén vettem egy felfújható sup-ot és hetvégente azzal túraztam balatonon. A lényeg, hogy mindig mozogjak valamit, ha csak 1 órat. De minden nap meglegyen...

Mikor meg nagy a hajtas melóban, 20 meter a műhely hosszában, a közlekedőn sprintelek 5-10kört napi 2-3 alkalommal mikor nincs bent a főnök.

2019. nov. 13. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Műtét is megoldás. Itthon ez még szinte tabu és lehordják aki így fogy le. Külföldön kicsit felvilágosultabbak az emberek..
2019. nov. 16. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!