Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Állandó éhség. Mit lehet tenni?

Állandó éhség. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

5 éve tudom hogy inzulinrezisztenciám van. Diétával fogytam 17 kilót, majd elkezdtem sportolni. Amióta sportolok (kb. 2 éve) állandóan éhes vagyok, és csak hatalmas önuralom árán nem falok fel mindent. Néha persze elszakad a cérna. Idegbeteg vagyok az állandó éhségtől. A legutóbbi cukorterhelésem szerint a 0 perces glükóz picit emelkedett, 5,8, de a 120 perces bezuhant 3,7-re, a 0 perces alá. Szóval az a tippem, hogy a sportolásnak köze van a lezuhanó cukorhoz, de nyilván nem az lesz a megoldás, hogy abbahagyom. Edzés után sokszor érzem azt, hogy megszédülök és majdnem elvágódok. A lassú szénhidrátokat részesítem előnyben, de ez nem mindig megvalósítható.

Az orvosom szerint javulóban vannak az eredményeim, ami hihető annak ismeretében, hogy öt éve még mind a cukrom, mind az inzulinom fent maradt az égben a terhelés után.

Januárban tudok dietetikushoz menni, addig is valami jó tanács, tipp, az állandó éhség ellen? :(



#diéta #éhség #inzulinrezisztencia #160 gramm szénhidrát
2019. nov. 13. 19:33
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Mivel kísérleteztél eddig a lassú szénhidrátokon kívül? Érdemes lehet megpróbálni a több rostot, több zsírt (a szénhidrát rovására), több fehérjét (a zsír és a szénhidrát rovására). Másrészt nem csak az összetétel számít, hanem a dolgok állaga is: ha egy egész banánt eszel, az lassabban szívódik fel, mint egy leturmixolt. Feljegyzed, számolod, mit eszel? Nagyon egyéni dolgok ezek szerintem, szóval a legtöbbet úgy tudnál meg, ha magadon kísérleteznél egy kicsit.


Ha néhány hónapja sportolnál, akkor azt mondanám, hogy érthető, megnőtt az izmaid inzulinérzékenysége, de a hasnyálmirigyed még mindig ugyanannyi inzulint termel, nem csoda, hogy leesik a cukrod, de majd idővel beáll a megfelelő szintre az inzulintermelés. De két év sportolás után ez már nem egy épkézláb érvelés.


Esetleg, ha nagyon elszánt vagy, beszerezhetsz egy vércukormérőt (kb. 10 ezer forintból egy teljes készletet kapsz egy csomó mérőcsíkkal), és letesztelheted, hogy mi történik a különböző ételek után, amiket jellemzően ebédre (vagy reggelire, vacsorára) szoktál enni. Mert ha ebéd után 15-30-60 perccel felugrik a vércukorszinted, aztán újabb 30-60 perc után gyorsan le, akkor lehet, hogy azt az ételt hanyagolnod kéne, bármilyen jóféle szénhidrátok is vannak benne. Így az is kiderül, hogy az alacsony vércukorszint miatt vagy éhes, vagy a vércukorszint lezuhanása miatt (nekem 2 mmol/l esés fél óra alatt már komoly éhséget okoz, akkor is, ha 8-ról 6-ra esett), vagy normál vércukor mellett, "csak úgy".

2019. nov. 13. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Most hogy említed... az elmúlt egy évben annyit változtattam a sportolási szokásaimon, hogy a kardiózást lecsökkentettem és súlyzós edzéseket is végzek. Akkor lehetséges, hogy az izmaim növekedtek némileg, és azok szippantják fel a cukrot? Vagy az inzulint? :(

Nyáron kísérleteztem az LCHF (low carb, high fat) étrenddel. Napi 20-90 g közötti szénhidrátot ettem. Na akkor nem voltam éhes, de gyenge voltam mint a sz ar. Gyakran szédültem felálláskor és edzés alatt is néha megbillent a föld.

2019. nov. 13. 20:52
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Az izom nem szippantja fel az inzulint, hanem ha sok az inzulin és "éhes" az izom, akkor a cukrot már tényleg "felszippantja" a vérből. Kivéve, ha már átállt a szervezet a "kevés a szénhidrát, spóroljunk" üzemmódra, akkor ahhoz alkalmazkodva kevésbé veszik fel a cukrot az izmok.


Az óvatos (nem szélsőséges) szénhidrátcsökkentést próbáltad? Nem tudom, mennyi szénhidrátot eszel most, én olyan 180-220 g körül érzem jól magam sok mozgás és napi ~2200 kcal mellett. Se a több, se a kevesebb nem jó. Ez még nem a ketogén kategória, de a hivatalos ajánláshoz mérve jóval kevesebb. (IR-rel lehet, hogy méginkább más, én elvileg egészséges vagyok, csak érdekelt a téma és sokat olvastam, azért vagyok többé-kevésbé képben.)

2019. nov. 13. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

IR-esként a 160 gramm CH diéta van előírva, lassú szénhidrátokat előnyben részesítve. Ez működött is eleinte, mert ezzel ment le a tizenhét kiló.

Amióta sportolok, többnyire nem számolok, de próbálom a lassú felszívódásúakat fogyasztani. Egyedül nyáron volt a low carb kísérletem.

Jelenleg szerintem 200 gramm CH körül lehetek naponta, kivéve ha "szakad a cérna", mert akkor nyilván sokkal több, és akkor a felszívódás sem számít. Így ettem meg párszor 12 db brownie-t vagy egy rúd pilóta kekszet, stb. Ez a kb. napi 200 gramm CH is elég nagy önuralom árán ennyi, szóval ennyivel is éhesnek érzem magam, bár kevésbé, mint 160 grammal.

Ha csak az éhséget kéne elviselni, nem lenne gond, de a belső feszültség miatt egyszer-kétszer már olyanokon csattant az ostor akiken nem kéne.

Másik, hogy még mindig 85 kiló vagyok, ami hússzal több, mint kéne. :(

2019. nov. 14. 18:23
 5/7 anonim ***** válasza:

Mondjuk nekem kicsit fura, hogy ezt a 160 grammot ennyire fix értékként használják. Az tűnne logikusnak, hogy az összkalóriaigény és a mozgásmennyiség függvényében változzon a javasolt mennyiség, főleg, hogy elvileg a 160 gramm is úgy jött ki, hogy alapul vettek egy 1300 kcal-os keretet, és az aljánlások szerint 50%-át kell ennek normál étrendben szénhidráttal fedezni, ami kb. 160 gramm. De mindegy, ők tudják.


Azt hiszem, ezen a ponton már nem értek eléggé a dolgokhoz, hogy okos tanácsot adjak, szóval csak még egy kis plusz kitartást tudok neked kívánni, meg hogy a dietetikussal majd ki tudjátok találni a megoldást.

2019. nov. 14. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, szerintem sokat segítettél, mert megerősítettél abban, hogy ez nagyon egyéni dolog lehet. Úgyhogy csinálok táplálkozási naplót (úgyis kérni fogja a dietetikus) és megfigyelem, milyen kaják után leszek éhes.

Ma pl. ittam egy lattét (amúgy nem iszok tejet), és fél órával utána nagyon éhes voltam, úgyhogy már 100% hogy a tej nagyon fellöki az inzulinszintemet.

2019. nov. 15. 14:43
 7/7 anonim ***** válasza:
Én sportolás után szoktam enni 10g gyors szénhidrátot
2019. dec. 8. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!