Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Karácsonyig így lemehet pár kg?

Karácsonyig így lemehet pár kg?

Figyelt kérdés

A napi programom:

2x ez a gyakorlat sor:

4x15 guggolás

3x20 felülés

4x10 csípő emelés

3x15 guggolásból felugrás, illetve egy 20 perces intenzív ellipszis tréner.

Amit eszek:

Reggeli: egy tál müzli

Tízórai: alma és egy teljeskiörlésű zsemléből szendvics

Ebéd: ami van éppen

Most 60kg vagyok és mondjuk karácsonyig szeretnék lefogyni 55kg-ra. Néha-néha becsúszik egy szelet pirítós, vagy egy esti kakaó. De lehetséges, hogy ezek mellett elérjem a célom?

Nem tudom a magasság számít-e, de 157cm vagyok

18/Lányok



2019. nov. 14. 17:44
 1/9 anonim ***** válasza:
86%

Simán lehet, de az ördög a részletekben rejlik. Pontosan milyen müzli? Abban az adagban, amit te eszel, mennyi cukor van? Mennyi tejet (vagy joghurtot stb) teszel rá? Esetleg édesített a tej, gyümölcsös (=cukros) a joghurt? Mit teszel a szendvicsbe? Mi a vacsora?


Gondold át az összes cukorforrást, és azokat próbáld megzabolázni. Ezen kívül jó lenne, ha mindent felírnál, amit eszel, még ha nem is méred és írod le a pontos mennyiségeket (tehát csak úgy írod le, hogy "ebéd: 2 tányér húsleves, 1 tányér zöldbabfőzelék, 1 fasírt"). Ez két okból fontos, egyrészt ha nem sikerül fogyni, akkor legalább valami infód lesz, hogy hol keresd a hibát. Másrészt a felírás segít elkerülni az étkezések közötti bekapok ezt-azt evést, amivel elég sok kalóriát és főleg cukrot lehet bevinni.

2019. nov. 14. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ, ezt meg is próbálom majd:) Nos 1,5% zsírtartalmú tejjel eszem, mézes gabonát. Vacsorára pedig nem eszek semmit.
2019. nov. 14. 17:59
 3/9 anonim ***** válasza:

Ja, és ha kb. heti 0,3-0,5 kg-t fogysz, az már teljesen jó, és valószínűleg reális is. Az elején lehet, hogy lemegy a súlyod 1-2 kg-mal egyből (ami még nem igazi fogyás), ezzel együtt kijön kb 5 kg mínusz karácsonyig.


A kritikus kérdés az, hogy ki fogsz-e tartani karácsonyig. Ha fogyatkozik a motivációd, akkor próbálj a mozgásra koncentrálni, abból szokást kialakítani. Az étkezésnél meg kísérletezz, mert lehet, hogy elsőre túl kevésre választod a mennyiségeket, és úgy persze nem fogod bírni.

2019. nov. 14. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szia!


A mézes gabona valószínűleg nem a legjobb, nézd csak meg a dobozon, mennyi cukor van benne (csak tippelek, hogy sok, de sajnos ez eléggé biztos tipp). A mozgással ezt valamennyire lehet ellensúlyozni, de ha igazam van a tápértékadatokat illetően, akkor kipróbálhatnál más müzlifajtákat, amiben több a rost és kevesebb a cukor. Sajnos a puffasztott fajtából a legtöbb nem túl egészséges.


Miért nem vacsorázol? Így nagyon kevésnek tűnik a bevitt összkalória. Legalább uzsonnára (vagy mikor hazaértél) ehetnél egy salátát, nyers zöldségekből (káposzta, reszelt sárgarépa, kis paradicsom, zöldpaprika vagy kápia, hónapos retek stb, +150 g natúr joghurt vagy kefir, 1 ek. tökmagolaj vagy olívaolaj, kis só; esetleg összevágott főtt tojás, vagy sült natúr csirkecombkockák, néha egy fél mozarella...).


Valószínű, hogy élelmi rostokból nem eszel eleget, és ezzel magaddal tolsz ki, segítik a fogyást. Szóval zöldség, zöldség, zöldség, sőt lencsét, borsót, babféléket is ehetsz.

2019. nov. 14. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Megnéztem és igen, sajnos sok cukor van benne. Előtte meg reggelire 2 laktózmentes pici joghurtot ettem. Mit egyek reggelire? Ami gyorsan megvan és hamar meg lehet enni? Egy nagyon jó barátom, azt mondta, hogy 1 hét alatt 5kg-t is lefogyhatok. De csak magvakat, zöldséget és gyümölcsöt ehetnék. Kicsit mérges voltam, mert azt mondta, hogy ha eléggé akarok fogyni, akkor ezt ki tudom próbálni 2 hétig.
2019. nov. 14. 18:32
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én müzlit eszem reggelire, de olyat, amiben nincs olyan sok cukor. De lehet, hogy az ilyen müzli most még nem ízlene neked. Megpróbálhatod úgy, hogy legközelebb egy kevésbé cukrosat veszel, utána egy még kevésbé cukrosat és így tovább. Én az Aldiban veszek sajátmárkás (Happy Harvest) quinoa-erdbeer-nuss nevű müzlit, abban lényegében nincs cukor (talán 2 g adagonként), rost viszont jó sok. Zabpehely, magok meg szárított eper van benne. Csokisat is szoktam ugyanebből a fajtából, az 8 g cukor adagonként, de abba keverek még sima zabpelyhet pluszban és magokat (napraforgó és tökmagot). Légy óvatos, ha rostosabb müzlire válasz, eleinte keverd a régivel, ne egyél hirtelen sokkal több rostot, mert hasmenésed lehet tőle. Ha sehogy nem találsz olyat, amivel jól helyettesíthetnéd a mostanit, akkor megpróbálhatsz továbbra is azt fogyasztva fogyni, csak számold édességnek a reggeli pelyhet is.


"Egy nagyon jó barátom, azt mondta, hogy 1 hét alatt 5kg-t is lefogyhatok."

Nézd, ha 120 kg lennél, akkor lehet, hogy érdemes lenne ilyenekkel próbálkoznod. De igazából akkor sem. Nem lefogyni a nehéz, hanem az új súlyt megtartani. Ehhez az kell, hogy új szokásokat alakíts ki, amit majd később is fenn tudsz tartani és így nem hízol vissza. De amúgy a te súlyodból nem hiszem, hogy tényleg tudnál heti 5 kg-t fogyni, hogy az tényleges fogyás legyen (ne csak víz, kiürülő béltartalom meg az izmok kiürülő szénhidrátraktára).

2019. nov. 14. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Akkor cukros gabonapelyhet eszel reggelire nem müzlit. Létezik hozzáadott cukrot nem tartalmazó müzli és gabonapehely is, inkább azokat válaszd, ha ilyesmit szeretnél enni reggelire.


A mézes gabonapelyhek emlékeim szerint 30% cukrot tartalmaznak; míg vannak olyan változatok, amelyek csak 10%-ban. Címkét érdemes elolvasni! Gyerekváltozatokat pedig kerüld, azok mindig tele vannak cukorral.

2019. nov. 15. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Laylah ***** válasza:

Sok jó ötletet találhatsz pinteresten is, most épp ezek reggelik:


[link]


Főleg az "overnight oats" és chia puding ötleteket ajánlanám figyelmedbe, este összerakod őket, be a hűtőbe, reggel csak kiveszed és eheted is. :)

2019. nov. 15. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Heti 0.5- 1 kg fogyás az egészséges, így szerintem kellő akarattal, kitartással sikerülhet.

De ne koplalj. Napi legalább 1200 kalóriát vigyél be, mert ennyi mindenképp kell a szervezetednek. Használj kalória kalkulátort.

2019. nov. 15. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!