Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ti hogy diétáztok, mit esztek...

Ti hogy diétáztok, mit esztek hogy ne menjen rá a fizetésetek csak az élelmiszerre?

Figyelt kérdés
A sok csodás étkezési ajánlatoknál a legdrágább, legmárkásabb élelmiszereket ajánlják, hogy arra cseréljünk ki mindent, de könyörgöm kétszerese, vagy háromszorosa az átlag élelmiszerhez képest az ára. Extra szűz olivaolaj 0,5 l-es több, mint 1000 ft. A kenyerek, zsömlefélék, amik nem fehér lisztből készülnek szintén drágábbak,a sajtok, a stb.-k ki bírja ezt anyagilag és ki keres annyit és kinek van plusz még ideje napi szinten edzegetni, vagy eljárni edzőterembe még ott is fizetni edzőért, tanácsokért? Hogy lehet olcsón lefogyni úgy hogy ne legyen hiány betegség később? Ti mit csináltok?

2019. nov. 15. 15:57
1 2
 1/15 anonim válasza:
70%

Hat nem tudom, szerintem mikor egeszsegesebben etkeztem, akkor olcsobban jottem ki. Eleve nem vasaroltam ossze minden hulyeseget, csokit, ropit...nem ettem kenyeret, zsomlet, stb, helyette zoldseget. Ha azt veszem hogy egy zsomle 15cent, egy kilo paprika meg mondjuk 2 euro, es kitesz 5darabot, akkor egy darab ugyan 40centre jon ki, de nem a vilagvege kategoria.

A csirkemell, vagy mas husi naturan elkeszitve, vagy porkolt, stb ugyanannyi, mint ha nem fogyoznal. Hozza a koret, rizs, krumpli, salata foetkezesnel belefer szerintem es semmilyen megfizethetetlen csodaszerek. A bulgur, stb sem draga.

Reggelire ha veszek egy kalacsot, az 60cent-1euro, ebbol a penzbo mar veszek egy kilo banant, az engem jol eltelit, egy banan egy napra, szoval az egy reggeli aran most 4-5reggelim van, ha banant eszek. Tizorai alma, vqgy mas gyumolcs, vagy natur, feherjeben gazdag, alacsony zsirtartalmu joghurt. Az sem dragabb mint az agyoncukrozott verzio. Egy kiskabal hazi lekvarral szoktam izesiteni.

Reggeli meg zabkasat szoktam csinalni, a 400grammos kiszereles kb 50cent, es minimum 10reggelire eleg. En tejjel szoktam kesziteni, de van aki vizzel, egy kiskanal mezzel izesiteni es teszek bele kokuszreszeleket, fahejat, friss gyumit, mikor mit.


Edzesre se kell miliokat kolteni. En otthon beres alexandrara tornaztam a nappaliban a konyve meg a videoi alapjan. De az is jo, ha futsz, bicajozol, vagy csak begyalogolsz a munkaba, meg vissza haza. Napi fel ora gyaloglas reggel es delutan.

2019. nov. 15. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
63%

Sajnos ez van. Vedd úgy, hogy most befektetsz az egészségedbe, a jól-létedbe, és akkor ötven éves korodban nem kell a többszörösét olyan gyógyszerekre költeni, amik éppen hogy csak életben tartanak.

Az edzés kiváltható aktív életmóddal, ami sétát, a lépcső használatát, a hétvégi kirándulást, biciklizést, vagy a kerti munkát jelenti.

2019. nov. 15. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
60%
Azért ez relatív, a zöldség valóban drága, húst nem változik, köret kevesebb. A nassolást, üdítőt, leszámolod nem biztos, hogy drága; persze kérdés, hogy milyenek az előző szokásaid. Extra szűz olivára nincs szükséged, viszont a teljes kiőrlésű szénhidrát fontos. Edzeni első körben a séta, futás, biciklizés épp úgy megfelel, vagy az otthoni torna, nem kell edzőterem, személyi edző meg végképp nem.
2019. nov. 15. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
44%
Sokat keresek.
2019. nov. 15. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem sokat spórolsz akkor, ha egyáltalán nem költesz édességekre, nasikra, péksütikre és ilyesmire. Fél liter extra szűz olivaolaj lehet, hogy drága, de basszus nekem hónapokig kitart egy üveggel, mert semmihez nem használok sok olajat. Amit korábban olajban sütöttél, azt süsd sütőben, sok pénzt és kalóriát spórolsz meg vele. Ehetsz "sima" kenyeret, nem kell a drágábbat venned, csak egyél belőle kevesebbet, nekem például fél kiló kenyér kitart egy hétig. Másból is eheted a magasabb kalóriatartalmú megfelelőt, ha az adagot csökkented. Ami pedig az edzést illeti, a torna, séta, futás ingyen van, egy átlagos bicikli se annyira drága.
2019. nov. 15. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
79%

Hogy drágább vagy olcsóbb, az attól függ, hogy mit ettél előtte.


Ha minimálbérből élsz és krumpli-tészta-rizs-fehér kenyér adta ki eddig a menü fő tengelyét, akkor nehéz lesz olcsóbban kihozni az egészséges étkezést. Ha nálad erről van szó, akkor mindenképp drágább lesz valamivel, de azért egy csomó gazdaságos opció van: lencse, csicseriborsó (sok rost, minőségi szénhidrát), csirkeszív (ugyanolyan jó fehérjeforrás, mint a többi hús), zab (220 Ft/500 g), sovány túró. Zöldségnek nem muszáj minden nap pritaminpaprikát venni, a sárgarépa, fejeskáposzta olcsó és tökéletes friss zöldségnek is. Minden másból kevés kell. Persze, az olívaolaj drágább, de abból úgyis nagyon keveset kell használni. A barna zsömle is drágább, de az nem sokat ér (alig van benne plusz rost), jobban jársz, ha magadnak sütsz otthon kenyeret rozsliszttel vagy fehér kenyeret eszel sok zöldséggel (kipótolandó a rosthiányt).


De a legtöbb embernél nem erről van szó, hanem bőven van mit elhagyni: a cukros üdítő, kekszek, csokik, alkoholos italok, fagyasztott ételek, bő olajban sütéshez használt olaj árának megspórolásával van miből kifizetni a zöldséget.

2019. nov. 15. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
57%

Ha megveszed az olíva olajat,abban nem a sült krumpli fogod sütni,hanem egy picit a salatara.

Ha mindig az épp aktuális gyümölcsöt zöldséget veszed, és a húst sem kiloszamra eszed sokkal olcsóbban jössz ki.


Olcsó pl a sárgaborsó is. Nagyon egészséges.

Vagy sűrűn veszek szalad spenótot.

Bevagom a turmixba,4 kockát meg egy fokhagymát sót ,borst egy pohár vizet dobok hozzá,kész egy étkezés.

Elég két hétig egy csomag.

És hidd el, különben nem keveset tudok enni.

2019. nov. 15. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Laylah ***** válasza:
75%

Először én is sokallottam a diétás kajáim árát, aztán összeszámoltuk párommal és arra jutottunk, hogy ugyanannyit adunk ki kajára, mint előtte. Pedig a diétás kaják közt vannak olyan szépségek, mint mondjuk tonhal, lazac, chia mag, olívaolaj (mi azt mondjuk Görögországban vettük fillérekért), pulykamellsonka, stb. Ellenben nincsenek benne mirelitek (kivéve zöldség és gyümölcs), édességek, nasik, rendelt pizza, stb. A salátát is magunk állítottuk össze, nem a bolti előre csomagoltat vettük.

Azóta már nem diétázunk (mondjuk lassan megint el fogjuk kezdeni, van mit leadni), viszont néhány élelmiszert annyira megszerettünk, hogy azóta sem eszünk mást, pl. a pulykamellsonkát, mandulatejet.

2019. nov. 15. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
89%
Attól is függ mit hogyan használsz. Én nem sütök semmit bőolajban, nem eszek rántott ételeket. Egy sütéshez elég 1 evőkanál olaj teflon serpenyőben, és speckót sem kell venni mert a más főzési mód miatt sokkal egészségesebb rögtön.
2019. nov. 15. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem a fizetésekhez képest nagyon drága mindenféle élelmiszer. Nyilván kevés fizuból nehéz jót kihozni, de én is úgy gondolom, hogy jó minőségű ételből kevesebb is elég. Illetve nasira rengeteg elmegy, egy átlag családban.

Ha egészségesen étkezik az ember, akkor nem költ azokra.

Én inkább az éttermekben fájlalom, hogy mennyire drágák az egészséges kaják. Egy hambi vagy pizza bezzeg harmadannyi. De ez van

2019. nov. 15. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!