Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha akármikor nassolni akarnék,...

Ha akármikor nassolni akarnék, de helyette vizet iszok, hamarabb leszokok a nassolásrol?

Figyelt kérdés

Borzasztó sokat eszek, csak úgy unalmamba. Ha suliba vagyok, végig tudnám enni az egész napomat, leginkább csokikkal, meg ehez hasonló szemetekkel. Viszont, látom, hogy az utóbbi időben felszaladt pár kiló. A cukros üditőktől, már jó pár hónapja megszabadultam, de a nutellátol, csokitól, péksütitől nem megy.

Szóval arra gondoltam, hogy a víztől ugyse hízok, ezzel leszokhatnék könnyebben?


2019. nov. 19. 19:48
 1/3 anonim ***** válasza:
90%
Igen, de azt sem viheted túlzásba, az elektrolit háztartásodnak nem tesz jót, ráadásul egy wc-t magad mögé köthetsz. Nassolj zöldséget, gyümölcsöt.
2019. nov. 19. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Számold ki a macro tápanyag szükségleted, tervezd meg az étrended, tervezz bele nassolni valót is, és máris annyit nassolhatsz, amennyit csak akarsz.
2019. nov. 20. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha szereted a nyers zöldségeket, akkor inkább azokat edd édesség helyett. Káposzta, lilakáposzta, sárgarépa, karalábé, hónapos retek stb. Simán vízzel helyettesíteni szerintem nem olyan hatékony, úgy nehezebb lemondani az édességről. Az jó, hogy cukros üdítőket nem iszol, azok egészség szempontjából sokkal durvábbak, mint az édesség, mert még gyorsabban szívódik fel a cukor belőlük.


Kipróbálhatod azt is, hogy az édességhez mindig iszol keserű teát (én rooibost szoktam, abban nincs koffein). Így az édes és keserű íz mindig együtt jelentkezik, elvileg könnyebb leszokni.


De nekem ez nem segített. Ami bevált, hogy minden nap magammal viszek egy kis adag édességet. Van egy pici műanyag dobozom, amibe kb. 3 dkg keksz vagy kókuszgolyó stb. fér. Azt eszem ebéd után. Ebből valahogy szokás lett, és most már akkor is meg tudok állni egy ilyen kicsi adag édesség után, ha otthon vagyok és csak a spájzig kéne elmenni a folytatásért. (Ha a kezemben van a zacskó, úgy nem, ezért mindig kiveszek egy adagot, elteszem a zacskót és utána eszem meg.)


A harmadik dolog, hogy lekváros, nutellás stb. kenyeret mindig úgy eszem, hogy előre megkenem, azután elrakom a nutellát, lekvárt, és csak ezután eszem meg. Eleve nem is egy egész szeletet szoktam, csak egy kisebb részt.

2019. nov. 20. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!