Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Puffasztott rizs jó kenyér...

Puffasztott rizs jó kenyér helyett?

Figyelt kérdés
Egészségesebb? Jobban ízlik mint a kenyér, de olvastam rola jót, rosszat. Azért a kenyeret is szeretem. De nemtudom hogy most rosszabb mint a kenyer vagy jobb
2019. nov. 28. 02:38
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen, meg a rizskasa is.
2019. nov. 28. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

teljesen mindegy, ha jobban ízlik, edd azt, mindkettő feldolgozott élelmiszer - a puffasztott risz még jobban (adalékanyygok, tartósítőszerek stb.).

a puffasztott rizs inkább ilyen chips-helyettesítő, annál azért egészségesebb. de nagyon magas a glikémiás indexe és kb. semmi értékes tápanyag nincs benne. és sok benne a só.

ha egyébként az étrended egészséges, akkor néha belefér.

2019. nov. 28. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A pufirizsben nincsenek adalékanyagok. A legtöbb kenyérben viszont igen, nem is kevés, bár vannak jobb fajták is. Só a kenyérben is van, ezzel amúgy sincs baj.

Sok benne a szénhidrát és kevés a hasznos tápanyag, ez igaz, ha 100 grammra nézzük, a pufirizsben jóval több a ch.

Viszont ha 1 szelet fehér kenyeret (70g) lecserélsz 2 szelet pufirizsre (20g), akkor (kenyérfajtától függően) 36 g ch helyett csak 15 g-ot vittél be, 190 kcal helyett csak 74 kcal-t. Arra jó lehet a pufirizs, hogy legyen valami a kenyér helyett, amiből szendvicset csinálsz, feltéve, hogy nem eszel belőle sokat. Magában enni szerintem nem érdemes, bár a kenyeret se.

2019. nov. 28. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

hát igen, igazából attól függ milyen fajta pufirizs és milyen fajta kenyér.


de én a pufirizst azért azóta kerülöm, mióta több helyről kiderült, hogy a legtöbbjük tele van akrimaliddal (rákkeltő), sok helyen arzén meg kadmium van benne, én inkább a jó helyen vett kenyérnél maradok (ha egyáltalán)

2019. nov. 28. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nyugi, akrilamid a kenyérfélékben is van, meg még sok mindenben, a többi is... Elég nehéz kikerülni, ha nem lehetetlen. Még bébiételben is előfordulhat utóbbi 2.
2019. nov. 28. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
igen, azért írtam, hogy tele van, mert kiemelten sok van benne (állítólag) (nyilván minden sütésnél elkerülhetetlen)
2019. nov. 28. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az ilyen puffasztott, extrudàlt agyonfeldolgozott cuccok semmivel se egészségesebbek mint a kenyér. Ha neked bejön , edd. Szàmomra pl ehetetlen, kartonpapír íze van. Én inkàbb ch csökkentett kenyeret eszem mértékkel. Az legalàbb finom. ( Nekem)
2019. nov. 28. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!