Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Heti egy csalonap hizashoz...

Heti egy csalonap hizashoz vezethet?

Figyelt kérdés
ha heti egyszer tartanek olyan napot amikor annyit eszek amennyit akarok az hizashoz vezethet hosszu tavon?
2019. nov. 29. 10:44
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A heti egy csalónap a heti kalóriamennyiségtöl függöen okozhat hízást vagy nem okot.

A csalónap meg nem arról kellene, hogy szóljon, hogy agyonzabálod magad, hanem scak hogy lazítasz valamennyire.

Szóval egyrészt erösen függ a kalóriakeretedtöl, atol, mennyire vagy aktív fizikailag, és mennyit eszel a csalónapon.

Én személy szerint ilyenkor legfeljebb 15-20 5-kal több kcalt foygasztok, illetve nem hetente, hanem inkabb havonta tartok pihenönapot.

2019. nov. 29. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Őszintén, én csalónapon sem eszem jelentősen több kalóriát, csak megengedem magamnak a szemetebb kaját. Szóval ilyenkor nem számolgatom a makrókat, és arányaiban kicsit több szénhidrátot és zsírt eszek, mint normálisan.

Ha totál degeszre tömöd magad, de már annyira, hogy fáj, akkor inkább az emésztőrendszeredet terheled meg.

Nagyon extrém eset az szerintem, hogy annyi ételt tudj megenni egy nap, amivel 6 napig tartott, megfelelően kiválasztott diétát tönkreteszel. Már ami a plusz kilókat illeti. Nem lehetetlen, de azért nem is általános. De igen, hosszútávon ez azért függ attól, hogy mennyit mozogsz, mennyi kalóriát eszel átlagosan, mennyit csalónapon, milyen az anyagcseréd.

2019. dec. 2. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ne vonj meg magadtól mindent és akkor nem kell csalónapot tartani. Hosszútávon egyébként nem is fog menni. Arról nem ks beszélve, hogy a csalónapok függőséghez vezethetnek. Bár ez csak egy tanács, nem szólok bele.


Számold ki a kalóriaigényed és ha te mondjuk meg akarsz enni egy szelet csokit, akkor nézd a makróidat is és számold bele a napi kalóriádba. Ne vidd túlzásba, de ha megkívánsz valamit, egy keveset ehetsz belőle. De az a kevés tényleg az legyen. Pl én megiszok két korty kólát, vagy egy kocka csokit (étcsokit), szerintem nem ettől fogok meghízni. Alakíts ki egy olyan étrendet, amit tudsz tartani, vonj bele olyan dolgokat, amiket szívesen eszel, vagy esetleg pótold. Vannak minden mentes sütik, vegán gluténmentes pizzák és létezik étcsokoládé is. Rajtad múlik minden

2020. febr. 11. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!