Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha fél év után abba hagyom a...

Ha fél év után abba hagyom a nagyon durva diétám és megeszek most már annyit amennyit tényleg elhasználok alapból akkor nem fogok vissza hízni?

Figyelt kérdés
Fél éven át csak 500-700 kalóriát ettem egy nap volt hogy ennél kevesebbet is mellette mozogtam is nem olyan sokat sétálás és bicikli, nem tudom hogy hogyan de kibírtam és leadtam 37 kilót jó azt bevallom hogy havonta 1x volt csaló napom na ott bezabáltam :D viszont olvastam hogy ilyen kevés kalória bevitelnél belassul az anyagcsere na hogyha én most hirtelen abbahagyom ezt a napi csak 500-700 kalória bevitelt és megeszek egy nap 1600 kalóriát amennyi a napi keretem lenne akkor nem fogok hízni ?

2019. nov. 30. 00:15
 1/7 anonim ***** válasza:
80%
Ha annyit eszel, amennyit elhasználsz, akkor nem fog változni a testtömeged.
2019. nov. 30. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
azzal tisztában vagyok viszont hogy belassult az anyagcserém kevesebb kalóriát használ fel a szervezetem a többit meg elraktározza vagy ne foglalkozzak vele ha pár kiló vissza jön? mert gondolom egy idő után az anyagcsere vissza áll a normális működésre
2019. nov. 30. 00:33
 3/7 anonim ***** válasza:
90%

Visszaáll, de így nagyon gyorsan, szinte rémisztően sokat fogsz hízni majd az első pár hétben valószínűleg.

Erre való a fordított diéta, amikor nem elveszel a kalóriádból, hanem fokozatosan visszanöveled a súlytartóra, a hízás elkerülése érdekében. Pl ezen a héten már 800 kcalt eszel, jövő héten már 900- at, és így kb 8-10 hét alatt eléred a normál kalóriádat, de a szervezeted is fog tudni alkalmazkodni... Sok sikert neked!

2019. nov. 30. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én most anorexiából próbálok gyógyulni, napi durván 150 kalóriát próbáltam 250 környékére emelni - 4 nap alatt mutatott a mérleg 40 dekával többet.. De nem hiszem, hogy ez valós hízás lenne,nagyvécét sem használtam a mérés előtt:'D próbálom én is lassan emelni és egészséges ételeket enni, mellé elkezdeni mozogni, márahogyan az erőmmel bírom^^"

Szóval, én is azt tudom javasolni mint az előttem lévő, sok sikert :)

2019. nov. 30. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A vissza hízás tartosan 2-3 kg normális. Ez már csak az, hogy a gyomrod megtöltödik, és eseteleg sósabb étkezésnél több vizet raktározol el.


Amire most törekedj, hogy a mozgás mennyisége nagyobb legyen. Ès szép lassan álljál vissza.

Amit ne csinálja zabálások.

Ha tudod, hogy este családi vacsora lesz, akkor reggel egyél egy vékony szelet kenyeret, napközban zöldséget, gyümölcsöt, és a családi vacsorán se zabálj, de egyél jó ízüen.


Èn mindig jojos voltam, habár csak 5-6kg-al. Aztán egyszer csak észre vettem, hogy akárhogy is eszek egy súlyban maradok, már évek óta. De arra lettem figyelmes, hogy nincsenek zabálások. Èdesség is mennyiséggel van, vagy is 1600-2000 kalória között maradtam.

2019. nov. 30. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

"mert gondolom egy idő után az anyagcsere vissza áll a normális működésre"


Sajnos nem, klinikai vizsgálatok azt mutatják, hogy tartós koplalás hosszútávra, legtöbbször maradandóan lassítja az anyagcserét. Az évmilliók, vagy inkább évmilliárdok során így alkalmazkodott az élet a táplálékforrások szűkösségéhez.

2019. nov. 30. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Egy jó baràtnőm csinàlta ezt. 7-800 kalóriàval fogyott 1 év alatt 30 kilót, majd lassan hétről hétre emelni kezdte a keretet, 1500-ig jutott, rendszeres mozgással, ami még mindig inkàbb kevés energia mint sok. Ennél többet nem eszik több hónapja

Megjegyzem 177 centi magas. Teljesen visszahízott, most kezdi előrôl megint ugyanazt a hülyeséget csinàlni. 1 lecke sajnos nem volt elég, hogy ez így egy rossz út.

Persze lehet te szerencsésebb leszel, de nincs garancia.

2019. nov. 30. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!