Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha ezeken kívül...

Mit tegyek ha ezeken kívül egyszerűen nem tudok más ételt megenni?

Figyelt kérdés

Szóval... szeptember óta elhagytam a húst. Illetve halat eszek csak, de semmi mást. Előtte nagyon egysíkú volt az étkezésem, ebédre mindig husi-krumpli/rizs kombó volt és ennyi. Reggelire péksüti, vacsorára is kb.


Azóta viszont normálisabban eszek, reggeli zabkása, vacsorára saláta, esetleg rántotta. Ebédre heti egyszer borsófőzelék, többi nap rántott sajt/zöldségek/hal krumplival vagy rizzsel plusz zöldségek (korábban pl sosem ettem ilyenkor zöldséget). Igazából unni nem unom, csak nem tudom hogy elég változatos-e ez az étkezés. Mert mást egyszerűen nem bírok megenni. Ma ebédre is pl sóskafőzelék főtt tojással, amit amugy szeretek is, de a felét alig bírtam megenni, annyira nem ízlett, enyhe hányingerem is lett tőle. De a múltkor pl négysajtos tésztát rendeltem, az első pár kanál finom volt, de a felétől ott is jött a hányinger. Szóval tényleg csak olyat kajákat tudok enni ami hal/sajt krumplival/rizzsel. Mástól egyszerűen rosszul leszek.


Na meg édeset tudnék enni, de azt nyilván nem akarok egész nap.


Mit tehetnék?


2019. dec. 5. 13:50
 1/6 A kérdező kommentje:
Vagy pl vacsorára túrót is eszek
2019. dec. 5. 13:54
 2/6 anonim ***** válasza:
Először is csináltass egy vérképet. Nekem vérszegénység miatt volt, hogy nem esett semmi jól, még a kedvenc ételem sem.
2019. dec. 5. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Azt egyed ami jól esik. Miért ennél olyat amitől hányingered van?

Én pl egy féle ételt gyűlölök nagyon, a pacalt. Még a szagától is rosszul vagyok.

Vagy pl disznósajt, nem tudom hogy miből van de nagyon nem tetszik.

2019. dec. 5. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

előzőnek igaza van, minek akarnál olyasmit magadra erőltetni, amit nem bírsz, sőt fizikailag rosszul vagy tőle. találd meg az egyensúlyt ezekkel az ételekkel, ne erőltess semmit.


húú, én még életemben nem ettem pacalt, se disznósajtot (pedig 40 felett vagyok, hehe), mert egyszerűen nem tudom rávenni magam, hogy megkóstoljam - pedig már régóta tervezem, de nem megy :D

2019. dec. 5. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szedj C-vitamint, mert ezekben aztán nem sok van... Vashiány is esélyes, főleg, ha nő vagy. Miért nem eszel húst?
2019. dec. 6. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Miért eszel annyi rántott sajtot? Nekem már rég sajtmérgezésem lenne ennyitől :-/


Egy csomó féle étel van még, amit nem írtad, hogy kipróbáltál volna: sokféle hüvelyes, nem csak borsó, teljes kiőrlésű gabonafélék, olajos magok.


Mióta jóval kevesebb cukrot eszem, nem ízlenek annyira a túlcukrozott ételek. Szoktam sóskát enni, de jóval kevesebb cukorral, mint régen. Másrészt az olajban sült dolgokkal is óvatosabbnak kell lennem: a rántott sajt sült krumplival most már nem nekem való, hasfájást kapok tőle. De 1 szelet rántott hús vagy ennek megfelelő mennyiségű egyéb rántott valami zöldségkörettel vagy zöldségsalátával már jöhet.

2019. dec. 7. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!