Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért rosszak a gyorséttermi...

Miért rosszak a gyorséttermi kaják fogyás szempontjából (is)?

Figyelt kérdés

A barátom imádja a gyorskajáldákat, McDo, Burger King, Pizza Hut stb. Én igyekszem fogyni, de néha "muszáj" elmennem vele ilyen helyekre. Próbálom mindig lebeszélni róla, mondom, hogy egészségtelen, de nem sikerül.


Múltkor megkérdezte, hogy mégis mi olyan egészségtelen egy hamburgerben például, van benne szénhidrát, fehérje, zsír, mi bajom.

És nem tudtam megindokolni, mert ez így van.


Szóval mindenki "tudja", hogy ezek nem jó kaják, de akkor mivel érveljek? Vagy a minősége a gond? De akkor meg néha beleférhetne, hiszen fogyás szempontjából mindegy, csak az egészség szempontjából fontos. Én meg nem szeretem ezeket az ételeket, szeretnék minél kevesebbet járni ezekbe az éttermekbe.


2019. dec. 6. 19:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
75%
Nem laksz vele jól, tele van ízfokozókkal és a fele csak zsír, meg cukor. Ellenben eteti magát, így egy kis sajtburger a fél fogamra sem elég. Ennem kell kettőt egy kis burgonyával, hogy jóllakjak. Közel 900 kalória semmi. És mivel 1500 a napi keretem, mást már nagyon átgondolva lehet enni aznap. Én ezzel érvelek. Férjem is nagy mekis.
2019. dec. 6. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
67%
De egyébként a te akaraterődön múlik. Muszáj vele menned, de nem muszáj neked is ott enni. Egyél máshol egészségesebbet. Mi általában olyan mekibe megyünk, ami forgalmasabb helyen, plázában van, ahol nem csak az az egy választási lehetőség van.
2019. dec. 6. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
76%
A mekiben pl lehet venni salatát
2019. dec. 6. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
63%
vegyél ezeken a helyeken salátát az csak nem olyan vészes. de egyébként ha budapestiek vagytok akkor RENGETEG más gyorskajálda van, ahol kevésbé szemetet árulnak hasonló áron. De ha vidékiek vagyok akkor is biztos vannak más alternatívák. Én legtöbbször Vietnami étterembe megyek és egy nagy Pho levestől sokkal jobban lakom, mint egy mekis menütől, ráadásul egészséges és sokkal finomabb is.
2019. dec. 6. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
43%
Ezekkel az ételekkel alapvetőleg semmi baj mert hús,zöldségek,és zsemle. De pl mcd,burger k. Olyan mintha a zsemle is olajban sülne,zöldseg meg alig van benne.
2019. dec. 7. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
79%
Semmi baj nincs ezekkel a kajákkal, ha az ember sportol, és nem csak ez a fő táplálék. Ahogy az- egyik hozzászóló írta, egy minimum étkezéssel (2 sajtburg+1közepes krumpli) simán belehet vinni 800+900 calóriát, és 1-2 óra múlva már éhes leszel. Ha a gyors kaja, csak hébe-hóba desszertként van jelen, sportolsz, eszel rendes kajákat is, rost, gyümölcs, zöldség, stb, akkor semmi baj nincs vele.
2019. dec. 7. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
50%

A legtöbb dologban, amit ott kapsz, kevés a rost. Másrészt sok ételük szükségtelenül tartalmaz több-kevesebb hozzáadott cukrot. Az ajánlott napi sóbevitelt is könnyen túl lehet képni ott (sőt, nehéz nem túllépni). A honlapjukon van tápértéktáblázat és a tálcapapírok hátán is szokott lenni, érdemes nézegetni és az alapján választani.


A zsíraránnyal nem feltétlen van baj, egyéntől/diétatípustól függ, nekem az nem gond. Hiányoznak még az ottani ételekből a jó minőségű szénhidrátok, de azt más étkezéseknél lehet pótolni.


Én sokat mozgok, a napi 2200 kcal-ba simán belefér két sajtburger ebédre. Ha kevebbet mozgok, akkor meg már egy darabbal is jóllakom. Sült krumplit nem szoktam enni, az tényleg csak olaj meg gyors felszívódású szénhidrát. Ha délutáni nasiként egy nagy tál felcsíkozott káposztát majszolok el, akkor pedig a rostarány is helyre került. Ez így heti egyszer simán beleférne, ennél gyakrabban a sok só miatt nem mennék. De amúgy nem esik útba, két-háromhavonta egyszer megyek.

2019. dec. 7. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
49%
Mutasd meg neki (vagy nézd meg csak te) a Super Size Me-t. Minden kérdésedre választ fogsz kapni. YouTube-on fent van.
2019. dec. 7. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

"Múltkor megkérdezte, hogy mégis mi olyan egészségtelen egy hamburgerben például, van benne szénhidrát, fehérje, zsír, mi bajom."

Engem egyrészt az zavar, hogy nincs infó a pontos összetevőkről, adalékanyagokról. Másrészt a szénhidrát nagy része finomított (főleg liszt és cukor), a zsír valójában nagyrészt a legolcsóbb növényi olaj, fehérje és rost pedig általában elég kevés van ezekben az ételekben, így nehéz velük jóllakni. Egy sima mekis hamburger akkora, mint egy pogácsa, édes, és a méretéhez képest szerintem drága (bár igaz, nagyon régen voltam mekiben).

Ha rendszeresen ilyen helyen kellene ennem fogyókúra alatt, valószínűleg valamilyen húsos salátát választanék, bár ezekből is van, amelyik majonézes és elég cukros. Ha csak ritka alkalmakról lenne szó, mondjuk havi 1x, akkor ennék mást is, ennyi néha belefér, ha amúgy egészségesen táplálkozom.

A fogyás pedig összefügg az egészséggel, tehát az nem igaz, hogy mindegy.

2019. dec. 7. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
100%

Lényegében annyi a gond velük, hogy sok zsírt, sót és cukrot tartalmaznak, az érdemi tápanyagtartalmuk viszont kevés. Azaz elég sok kalóriát be lehet vinni velük elég gyorsan, de mindezt úgy hogy egy-két órán belül éhes leszel megint.

Most ez persze nem azt jelenti ha gyorskaját ettél, akkor vége a világnak, lehet emellett is fogyni, ha több kalóriát égetsz el, mint amit beviszel. De valóban nem ideális diétás szempontból, ez pedig a fent említett aránytalanság miatt van. Vagyis hogy lehet hogy a szervezeted valódi tápanyagszükségletének még a felét se vitted be aznap, viszont a napi szükséges zsír- vagy cukormennyiséget pedig már holnapra is túllépted.

2019. dec. 7. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!