Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mik azok az ételek, alapanyago...

Mik azok az ételek, alapanyagok, stb, amit abba kéne hagynom, hogy ne hizzak tovább?

Figyelt kérdés

Kb 5kilo van rajtam. Ha nagyon le akarnék fogyni akkor maximum 10kg.

Szóval annyira nem sok. Cukros üdítőket elhagytam már fél éve, csak vizet iszok, és heti 3-4x egy tejeskávét.

Csokit is ritkán eszek, mert hányingerem van tőle.

Szóval a szénhidrátot szeretném leginkabb csökkenteni.

Viszont reggelire, és a suliba is szendvicset eszek. Ezt mivel helyetesíthetném, hogy ne maradjak éhes? Gyümölcsöt pluszba szoktam vinni.


2019. dec. 12. 22:26
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

A szendvicsből hagyd el a kenyeret. Két szelet sajt közé sonka. Mellé csemege uborka mehet, vagy bármilyen saláta.

Amit NE egyél: tészták, krumpli, rizs, kenyér, sütemények, torták, pizza, hamburger.

2019. dec. 13. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
51%

Mozogni sem ártana, heti 3-4x egy óra.


Kaja terén szerintem inkább a mennyiség a lényeg. Bármit ehetsz, de keveset.

Nyílván a feherliszt, fehercukor kerülendő meg a zsíros, olajos kajak is, és az üres kalóriák.

Kevés feldolgozott élelmiszer, több friss alapanyag stb. De mindenképp at kell gondolni a mennyiséget.

A reggeli viszont nagyon fontos, ne hagyd ki

2019. dec. 13. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
61%
Cukrot, fehérlisztet érdemes a lehető legjobban kerülni. A többi pedig egyéni. Én pl csak ritkàn fogyaszthatok krumplit, tésztàt ( rizst nem szeretem), mert ezektől gyorsan hízàsnak indulok ha túl gyakori a fogyasztàs, többnyire inkàbb húsok- zöldségek, tojàs, magvak, sajtok...ezek mennek. Kizàrni semmit sem akartam 100%-ig mert nàlam az előbb utóbb falàsrohamokhoz, feladàshoz vezetett. Nem làtom értelmét az önkínzàsnak.
2019. dec. 13. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
87%

Semmit nem kell elhagyni... a lemondások és a nélkülözés minden hosszútávú étrend halála...

Fel kell fogni, hogy szó szerint az vagy amit megeszel, abból épülsz fel.

Ha többet eszel, mint amit a szervezeted felhasznál, akkor gyarapodik a súlyod, ha kevesebbet, akkor fogysz...

Tehát nem 1-1ételcsoportot kell kiiktatni, amit ne adj isten esetleg még szeretsz is, hanem fel kell fogni, hogy a mennyiségekkel van a baj.

Tök mindegy, hogy low carb, high carb, paleolit, ketogén, anyámkínja diétát csinállsz, az örökérvényű, hogy ha többet eszel mint amit felhasználsz, akkor bizony hízni fogsz.

Ott a kalória bázis, ott van már rengeteg hasonló applikáció, adatbázis, amik segítségével könnyedén kordában tarthatod magad.

Én 50kg-ot fogytam, úgy, hogy nem mondtam le a szombatonkénti kólámról, de még a napi csokimról/gumicukromról sem. 50et.

2019. dec. 13. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell elhagyni semmit. Csak észszerűen csökkenteni. Teljesen kizárni nem kell. Nyilván ne üdítővel csillapítsd a szomjadat. De semmi bajod nem lesz, ha időnként iszol egy-két pohárral.

Ugyanez a helyzet a többivel is. A mérték és a gyakoriság számít.

Semmi baj nincs a szendviccsel. Csak ne szendvics legyen mindegyik étkezésed. De ha ez a reggeli és egyébként mást is eszel a többi étkezésen, akkor az is teljesen jó. A szénhidrátot sem kell kizárni, meg durván csökkenteni.

2019. dec. 13. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
15%
Hal, saláta, víz ha ezt nyomod egy hónapig látható eredménye lesz
2019. dec. 13. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Csináld teljes kiőrlésű pékáruból a szendvicseket. Egy picit jobb a glikémiás indexe, máris előrébb vagy. Napi 1-1 ingyen szendvics pedig kifejezetten egészséges is.

Ha van időd otthon reggelizni, és szereted a tojást, ehetsz rántottát, tükörtojást. Vagy ehetsz cukrozatlan zabpelyhet tejjel, egy kis almával, fahéjjal, illetve én a salátát is nagyon szeretem, de ehhez is sokszor eszek egy szelet tk kenyeret, vagy megszórom napraforgómaggal, tökmaggal, vagy tk tésztát teszek bele egy keveset... Szóval a szendviccsel sincs semmi baj, ha nem unod.

2019. dec. 16. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!