Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Megbízható egy ilyen mérleg?...

Megbízható egy ilyen mérleg? Teljesen kiborultam.

Figyelt kérdés

Vett a párom egy olyan szupermérleget, ami méri a testzsírszázalékot, csontban lévő ásványi anyagokat, meg mindenféle földi jót.


Ráálltam, és kb. sírni lett kedvem. 170 cm vagyok, 64 kilót mért, és 29,5% zsír. Mindezt úgy, hogy 3 éve edzek (heti 5 kardio + 2 súlyzós edzés itthon), és nem mondom, hogy diétásan eszem, de azért nem zabálok ész nélkül, és igyekszem egészséges dolgokat. Mégis olyan a számok alapján, mintha teljesen puhány lennék.

Látom, hogy nincs kockahasam, zsírral fedett, de nem is látom magam hájasnak, nagyon kicsi hasam van, de ha megfeszítem az izmot, akkor teljesen lapos oldalról, még behúzni sem kell. Mellem is nagy, fenekem is kerek, combom izmos.

Ruhaméretem alul-felül 36, avagy S-es.


A mérleghez járó app azt javasolja, hogy fogyjak.

Komolyan kell venni ezeket, vagy engedjem el? Az a baj, hogy soha nem volt önbizalmam, pár rossz szóval meg lehet bántani, és ez a mérleg is most rádobott egy lapáttal.


2019. dec. 13. 18:56
 1/10 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem dobd ki azt a mérleget az ablakon de előtte nézz ki, nehogy valaki fejére essen.
2019. dec. 13. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
92%
Ugye? Itt kezdődik az emberi butaság. Ameddig nem tudtál pár irreleváns számadatról, addig semmi bajod nem volt. Most semmi nem változott, csak ráálltál a mérlegre, és itt depizel. Komoly gondok vannak odafent, már bocsi.
2019. dec. 13. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
72%

Ennyi edzéstől nem csoda a súlyod, vékony vagy és izmos. Az izom nehezebb, mint a zsír.

Felejtsd el a mérleget!

2019. dec. 13. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
80%

Nem megbízható. Eleve befolyásolja az eredményt az is, hogy mikor ettél, ittál. De pontos egy ilyen mérleg nem tud lenni. Bőrredő mérés az igazi.

De ha sportolsz és vékony vagy, akkor ne kattogj ezen.

2019. dec. 13. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
89%
Most mi a hiszti tárgya? 29% teljesen normális, főleg hogy látod is hogy zsírral fedett a hasad. Nem vagy élsportoló, nem eszed grammra pontosan a csirkemellet, akkor meg mi bajod van?
2019. dec. 13. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Az megvan, hogy nőként a melled, a feneked, egyéb testrészek mind zsírszövetből állnak? Sőt, alapból van zsírszövet kívül-belül, a szerveiden, a bőröd alatt... akkor is, ha már nem is kocka, hanem oktaéder vagy.

Soha nem lesz 0%od, nem értem, mit vártál. A 29,5 tök oké, főleg, ahogy leírtad a testalkatodat.


Dobd ki azt a mérleget, ha nem tudsz normálisan hozzáállni. Csak tönkreteszed magad.

2019. dec. 14. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A testzsírszázalékod normális, nézd meg itt a táblázatot.

[link]

Nekem kb. 25%, és vékonynak számítok, nincs nagy mellem, fenekem. Úgyhogy szerintem (a leírásod alapján) nincs semmi gond az alakoddal, csinos, nőies alakod lehet. 36-os mérettel nincs okod elkeseredni, akármit is mond a mérleged.

2019. dec. 14. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
62%

Valószínűleg a mérleghez járó app beállításaiban át kell állítani a nemedet férfiról nőre, és rögtőn nem fog fogyást javasolni, 29% nőként teljesen normális, férfiként elhízott kategória.

Ne tessék a mérleget hibáztatni, ha az "smart", a használója meg nem. Egyébként is a tükör többet mond, mint akármilyen testsúly, vagy testzsír százalék adat.

2019. dec. 14. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Jelenleg kb 19 kg zsírod van (a mérleg szerint) és 45 kg a többi. 18% nagyon atlétikus és nagyon alacsony a nőknél, az alá borzalmasan nehéz menni és nem is egészséges, ami a te 45 kiló alap súlyodhoz 10 kiló zsír lenne.


A mérleg szerint 9 kiló zsír választ el a szálkás testtől. Reálisnak tűnik ez neked? Ha nem, akkor rosszul mér. Ha igen, ez akkor sem sok.

2019. dec. 14. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Ha vékonynak látod magad és jól érezted magad a bőrödben a mérleg előtt, akkor ne foglalkozz a számokkal. Az előbbi a lényeg és nem a %ok és hasonlók. Lehet, hogy igaza van és tényleg zsírosabb vagy, de ha te eddig így jól érezted magad akkor ne azért fogyj le, hogy a (lehet hibás) mérleged vékonynak lásson.
2020. jún. 7. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!