Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Kb mennyi idő alatt tudnék...

Kb mennyi idő alatt tudnék edzéssel (főleg futás), diéta nélkül leadni 30 kilót?

Figyelt kérdés
90-93 kiló vagyok egy jóideje, ez stagnál. Nincs konyhám, így a kajakészítész kizárva, vagyis diétázni nem igazán tudok, bár shake-ket, proteinszeleteket tudnék venni. Munka mellett (amiközben végig állni kell) napi kb 1 órát tudnék edzésre fordítani.

2019. dec. 13. 23:25
 1/7 anonim ***** válasza:

Az edzés nem biztos, hogy fogyaszt - viszont mindenképpen jó, ha háj helyett izom van.


Amúgy ez nem fogyókúrás kérdés?

2019. dec. 14. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ezt csak úgy lehetne megtippelni, hogyha tudnánk, hogy mennyi kalóriát viszel be és pontosan milyen mozgással mennyit mozogsz. Szóval, ha megeszel 3000 kalóriát, akkor nem igazán fogsz fogyni, mindegy mennyit mozogsz. De ha megtudod úgy oldani, hogy kalóriadeficitben legyél, akkor kb. 40 hét alatt letudod adni, de inkább több. Egy hét alatt maximum egy kilót lehet lefogyni normális körülmények között, egészségesebb azonban egy felet fogyni. A fogyás végére azonban általában lelassul a fogyás, nem mindenkinél, de gyakori. Nagyjából így számolj.
2019. dec. 14. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha a bevitt összkalóriamennyiséget nem növeled az edzés mellé, akkor simán fogyhatsz heti fél kilót mondjuk a napi egy óra futással. De ez persze nagyon durva becslés. Próbáld ki, és meglátod, mi lesz.


Kicsit kevésbé lenne durva a becslés, ha leírnád, mit és mennyit szoktál enni. Akár még tippeket is kaphatnál, hogy mit változtass, amit konyha nélkül is meg tudsz tenni. Persze az is segít, ha bőségesek az anyagi lehetőségeid, és nem gond naponta megvenni a bolti zacskós salátakeveréket. Az üdítők, gyümölcslevek, édességek elhagyásához nem kell konyha, és ez egy nagyon lényeges eleme a diétázásnak. Az se mindegy, hogy milyen választási lehetőségeid vannak az ebédet illetően, a mi menzánkon például van zöldségköret mindig. Főnyeremény. Sajnos ritka az ilyesmi...


A futás azért is segít, mert jelentősen megjavítja a szervezeted inzulinérzékenységét, ami sokat segít a fogyásban, és még többet segít abban, hogy az egészséged szemponjából igazán veszélyes zsigeri zsírtól megszabadulj. De ha annyival többet eszel, akkor kilóban nem feltétlen lesz változás.


A fő buktató pedig az, hogy ma elhatároztad, hogy hétfőtől minden nap egy órát fogsz edzeni. Nem sok ember van, aki egy ilyen hirtelen, nagy mértékű elhatározást hosszú távon be tud tartani. Nekem sokkal jobban megy, ha valami triviálisan egyszerű dologgal kezdek, és utána ici-pici lépésekben növelem.

2019. dec. 14. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én 10 és fél hónap alatt adtam le ennyit. Teljes életmódváltás, cukor, fehér liszt, rizs, krumpli, fehér tészta kizárva. Quinoa, basmati rizs, bulgur, rengeteg zöldség, gyümölcs. Öt étkezés egy nap. Sok víz. Mozogtam is mellette itthon, kettlebell, plank stb.
2019. dec. 14. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

9,5 hónap alatt ment le nekem ennyi (31kg) te teljesen meg kellett változtatnom az étrendemet ehhez. Nem nagyon tudom elképzelni, hogy enélkül ezt meg lehet oldani, de biztos van akinek sikerül így is.

Próbáld meg és kiderül.

2019. dec. 14. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Ma vettem egyhetes bérletet az edzőterembe, és edzettem is két órát, kb 550 kalóriát elégetve (a gépek kiírják mennyit égetsz el). 1100 volt a cél, de beláttam mennyire brutális és időigényes.

Megmértem a súlyom, és jelenleg 96 kiló vagyok... soha nem voltam még ilyen kövér, ez megadta a löketet.

Arra a kérdésre, hogy mit eszek nehéz válaszolni. Mikor mit kívánok. Pizza, burger, steak, kínai gyorskaják. Mivel nincs konyhám, így éttermekre vagyok kényszerülve. Ezek az ételek nagyon drágák, ezért gyakran zsömlét és kenyeret eszek csak, hogy spóroljak (amik persze olcsók és fel lehet dobni zöldségekkel). Hajlamos vagyok arra, hogy idegességet vagy unalmat evéssel vezessek le, ezért gyakran eszek chipset és hasonló nasikat.

2019. dec. 14. 21:25
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Oké, konyhád nincs, de mid van? Hűtő? Fagyasztó? Vízforraló kancsó? Mikró? Hely élelmiszerek (pl. étolaj) tárolására? Konnektor, ami elbír egy rezsót?


Mert például ha mikród van, akkor már egy csomó mindent tudsz főzni. Ha veszel egy 7 dl-es jénai üvegtálat, abban például nagyszerű párolt zöldséget készíthetsz: megtisztítod a zöldséget, többfélét is összekeverhetsz (vagy fagyasztott zöldséget használsz, pl. fél kiló vágott zöldbabot), kicsit megsózod, esetleg tehetsz rá 1 ek olajat vagy más fűszereket. Lefeded, 5-10 percre be a mikróba. Pár perc után elkezdi emelgetni a fedőt, akkor visszaveszed kis teljesítményre. A megpuhult zöldséget műanyag dobozban magaddal viheted, és a gyorséttermi ételek mellé fogyasztva jelentősen fel tudod javítani az összetételüket az egészséged szempontjából. Kb. 2 napig hűtőben a kész zöldség is eláll.


Snacknek is ehetsz nyers zöldségeket. A múltkor például nagyon olcsón vettem karalábét. Ha most még nem szereted, akkor kis mennyiségekkel próbálkozz, és minden esetben sózd meg a zöldséget, úgy finomabb. Később kivezetheted a plusz sót. Az agy az ismerős ízeket azonosítja finomnak, ezért érdemes sokszor próbálkozni, eleinte ketchupba mártani a zöldséget stb.


A zabkása is egy olcsó, mikróban megfőzhető, magas rosttartalmú étel. Eleinte szokatlannak fogod találni az ízét, ezért nyugodtan édesítsd (vagy éppen sózd), tegyél bele gyümölcsöt (persze a fagyasztott a legkényelmesebb, ha meg tudod oldani). Ha már összebarátkoztál vele, akkor kivezetheted a plusz cukrot, és ha szükséges, tej helyett készítheted vízzel. Csak ne úgy kezdd.


A legeslegfontosabb pedig, hogy tarts ki. Nem baj, ha nem mindenhez egyszerre kezdesz hozzá! Kezdheted a sporttal is. Ha ez már szokásoddá vált, mondjuk két hónap múlva, akkor pedig elkezdesz az étkezésen is javítani. De persze addig is kísérletezhetsz, próbálkozhatsz, hátha beválik valami, de ez ne legyen kényszer. Egyszerre csak egy dolog :-)

2019. dec. 14. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!