Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Kövérnek számítok? Tudnátok...

Kövérnek számítok? Tudnátok étrendet írni, és egy bevált edzéstervet?

Figyelt kérdés

Eddig 168cm 60kg voltam, de nem voltam valami nádszálkarcsú csak épp nem voltam elhízva.

Most karácsonykor nem figyeltem mennyit eszem így felszaladt 2.5 kg. Most elég pufi vagyok a combjaim is elég dagik lettek.

Szeretnék 60 alá menni, olyan 58 kg lenne ahol jól érezném magam. És kb. mennyi idő mire ez a 4-5 kiló lemegy?

Még sosem fogyókúráztam, ezért tudnátok írni nekem legalább egy bevált edzéstervet? Esetleg valami olyat amitől nem megy el a kedvem, mert ilyen téren nem vagyok valami kitartó!

Edzésekre járok heti 2x 1,5 órát és egyszer 45 percet (ultimate frizbi mind a három).

Már próbálok egy ideje figyelni arra mennyit eszek, nem szoktam édességet üdítőt fogyasztani.

Ha kell étrend alapján enni, akkor tudnátok írni azt is?

Azért kérdezem hogy kövér vagyok-e mert többen is mondták hogy híztam és hogy régen (57kg voltam kb egy éve) jobban néztem ki. Meg múltkor elmentünk fürdőruhát venni (februárba megyünk wellnessezni) és én egy bikinit választottam ki és az ismerősöm aki velem jött, azt mondta ez nem az én méreteimhez való. Aztán az osztálytársa ím is szoktak piszkálni néha pl hogy 70 kg vagyok, meg rá nem essék mert meghal stb.

Nagyon rosszul esnek ezek. Ezért akarok lefogyni.


16 éves lány. 168 cm 62,5 kg. Cél: 58 kg



2019. dec. 29. 11:46
 1/7 anonim ***** válasza:
48%
Kevesebbet kell enni. Havonta kb. 2 kilogram fogyás az egészséges. Étrendek, edzéstervek vannak a neten.
2019. dec. 29. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A dietetikus és személyi edzõ még mindig szakmák amiket pénzért végeznek.

De ha neked nincs rájuk pénzed, akkor válassz egy fitness youtubert a millióból aki szimpatikus és úgy is néz ki, mint aki érti a dolgát és tanulj onnan.

2019. dec. 29. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Pl Nagy Dániel és/vagy Kis Ramóna jó?

A válaszaitokból ítélve kéne fogynom.

És köszönöm a gyors választ

2019. dec. 29. 13:29
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy kövér, sem elhízott. 2,5 kg karácsonyi "hízástól" nem sokat változhatott a külsőd, amúgy meg le fog az menni hamar, ha kicsit odafigyelsz, mit eszel.

Mivel jársz edzésekre és iskolába jársz, ahol van tesióra, ennél többet szerintem nem kell mozognod.

Az osztálytársakkal meg x ismerősök véleményével ne foglalkozz, főleg, ha nem éppen jóindulatból mondanak rólad véleményt. Azoknak a véleményére adj, akik objektíven látnak téged, nem elfogultak vagy rosszindulatúak. Esetleg rakj fel ide egy képet magadról (arcodat takard le).

Mivel sportolsz, nem szoktál édességeket és üdítőt fogyasztani, simán lehet, hogy ezzel a súllyal pont jó vagy. De ha szerinted 57 kilóval jobban néztél ki, akkor annyit tudok javasolni, hogy egyél kevesebb pékárut, fehér lisztes ételt, gyorskaját (rizst, krumplit is csökkentheted), ezek helyett több zöldséget, fehérjét (pl. hús, tojás). Ne kezdj drasztikus fogyókúrába, mert még fejlődő szervezet vagy. 4-5 kiló le tud menni 2 hónap alatt, de utána is figyelj oda a táplálkozásodra, hogy ne jöjjön vissza.

2019. dec. 29. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Oké köszönöm
2019. dec. 30. 10:41
 6/7 anonim ***** válasza:
nyugi, nem híztál semennyit, nálam is "felszaladt" 3 kiló, de már megy is visszafelé, csak állj vissza a normál étkezésedre és kész. ez nem valódi hízás. ne parázz ezen, élvezd a szilvesztert, boldog új évet! :)
2019. dec. 30. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nektek is!
2019. dec. 31. 08:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!