Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szerintetek is rengeteg...

Szerintetek is rengeteg kalória ez egy napra?

Figyelt kérdés

Fogynom kellene, de nem tudok minden "káros" dolog kiiktatni, mert úgy nagyon hamar feladom és rövid időn belül visszaszedek minden keservesen leadott kilót. Ezért inkább sportolok és jóval kevesebbet eszek, mint eddig.

Reggeli: Egy kis pohár natur joghurt és 1 darab banán

Tízórai: Egy túrós batyú (sajnos fehér lisztes)

Ebéd: 2 tükörtojás, 2 db sült virsli, 2 kis darab sült kolbász, mustár, paprika, uborka

Uzsonna: 2 kocka ananászos tibi csoki és egy kis darab ananász

Vacsora: 2 magvas zsemle, vajjal, csirkemellsonkával, paprikával és sajttal plusz egy auchanos rudi.

Emellett megittam 2 liter vizet és még 2 bögre zöld és egy bögre fekete gyümölcsös teát, cukor helyett mézzel. Anyukám szerint ez rengeteg és mégis "szemét" kaja, szerinte muszáj leszek csak csirkemellet enni salátával és rizzsel, ha fogyni akarok. Szerintetek is így van?


2020. jan. 2. 19:11
 1/10 anonim ***** válasza:
59%

Nos. Reggel elmentem a boltba, visszafelé beugrottam Krisztiékhez. Délután elsétáltam az erdőig, vissza már siettem, mert kezdett sötétedni. Ez így jó edzés?

Kb. ilyen a kérdésed.

2020. jan. 2. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
A kérdés az volt, hogy rengeteg kalória vagy sem? Nem tudom milyen életed lehet kedves #1, de minden fogyókúrás kérdés alatt látom a kötekedésedet.
2020. jan. 2. 19:18
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez olyan 2000- 2200 kcal, de akar több is, ha olajban voltak kisütve a dolgok. Ami szerintem nem fér bele, hogy zsírosan és cukrosan eszel. Ez így nagyon sok plusz kalória... A reggeli és az ebéd elmegy, de túrós taska, csoki, túró rudi... ezeket egy nap max egyszer lehetne és csak az egyiket. Lehet azért nem laksz jól, mert kicsi a kajaknak a térfogata. Próbalj egy nagy adag salatát enni az etkezéseknez. Ha meg csak ízekre vágysz, akkor az en tippem, hogy egyél pár db cukormentes cukorkát. Sok idő elszopogatni, nem dobja meg a vércukrot, monjuk ezt is mertékkel kell. Hany kiló es hany cent vagy, ha meg szabad kérdezni? Mert 2000 kcal a legtöbb embernek súlytartás, de van aki hízik ennyivel.
2020. jan. 2. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
80%
# 3 vagyok, #1- nek igaza van... akarhogy nezem ezt az etderendet kb a zöldseg meg a tojás az egyetlen, ami tenyleg jó benne. A joghurt és a gyümölcsök elmennek. A tízórai borzalmas, a kolbász es a virsli feldolgozott műkaja olajban. A csokiról szerintem nem kell mondjak semmit... de legalább nem ettel sokat, ennyi belefér. A magvas zsemle nem jobb semmivel, ha már muszály valamilyen akkor szenhidratcsökkentett vagy 100% teljeskiőrlesű kenyér. A vaj kalóriabomba, nem egészsegtelen, de luxus a fogyókúraban es felesleges. Helyette valami zöldségkrém, cottage cheese. A túró rudi helyett pl zsírszegeny túró gyümölccsel es édesítővel. A méz az meg nem jobb semmivel szinte a cukornál, es fölösleges, max édesítő kene teába vagy üresen. Így átgondoltam, mert elolvastam meg egyszer a kérdést, és szerintem ez inkább 2500 kcal és alig ettél valami ertelmeset, persze, hogy ennyit kívansz, ha valólyaban éhezik a szervezeted minőségileg
2020. jan. 2. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

164cm és 67 kg vagyok egyébként, de 58kgosan érzem magam igazán jól, szeretnék visszafogyni annyira.

2020. jan. 2. 19:52
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
#19.18 Oké, akkor elmagyarázom. A kérdésed semmilyen adatot nem tartalmaz. Ki akar fogyni? 155 centis Erzsike, vagy 190 centi Jenő? Baromira nem mindegy kalória szempontból. A sport mennyi? Hétvégén sétálsz fél órát, vagy minden nap futsz 45 percet? Kalória szempontjából baromira nem mindegy. Menniy a súőlyfelesleged? Kb. 5 kiló, vagy kb. 50 kiló? Kalória szempontjából nem mindegy. Az általad írt ételek kalóriaértékét miért nem számoltad ki? Mi tegyük meg helyetted? Nem fogjuk. Tehát nem tudjuk, mennyi kalóriára van szükséged, és nem tudjuk mennyi kalóriát fogyasztasz. Így nincs értelme a kérdésnek, ezért "kötözködök".
2020. jan. 2. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Értem, de a kérdés még mindig csak annyi volt, hogy ez sok kalória ráadásul szemét kajából vagy sem.
2020. jan. 3. 15:20
 8/10 anonim ***** válasza:
Szorosan a kérdésre válaszolva: igen, sok ez a kalória. Fogyáshoz mindenképpen.
2020. jan. 3. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Banán=cukor

Túrós batyú=fehér liszt, cukor

Tükörtojás=olaj, zsír

Virsli=ipari melléktermék

Kolbász=zsír

Csoki, ananász=cukor

Magvas zsemle=fehér liszt

Auchanos túró rudi=cukor


Sok kalória, ráadásul rossz kalóriák... Ettől még hízhatsz is.


A te "napi étrended" és a csirke-rizs között van egy arany középút is...

2020. jan. 3. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Kérdező, ajánlom, hogy fogj egy netes kalóriakalkulátort, és az általad elfogyasztott élelmiszerek csomagolása alapján írd bele a pontos mennyiségeket. A péksüteményeken nincs adat, ott használd a fornettis adatokat jobb híján: [link]

A banán, tojás stb. benne lesz az adatbázisban. Macerás méregetni, de érdemes.


Utána nézd meg, hogy mennyi szénhidrát és főleg cukor volt a mai étrendedben, és milyen kevés rost. A cukrot - ha csak úgy megy, akkor apró lépésekben - vidd le napi 25 g alá. A rostot meg növeld meg, egyél lencsét és sokkal-sokkal több zöldséget (de csak lassan, óvatosan növeld ezeket, különben hasmenésed lesz). A cél a napi 30 g rost, de lehet 40-50 g is, ha fogyni akarsz. Idővel a tányér fele legalább legyen zöldség.


Nem kell teljesen elhagyni az édességet, de - hacsak nem sportolsz nagyon sokat - egy nap legyen két kocka csoki VAGY egy fél túrós batyu (vagy egy negyed) VAGY egy rudi (btw abból is lehet felet enni).

2020. jan. 3. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!