Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A cukorral és édesítőszerrel...

A cukorral és édesítőszerrel készült termékeknek mi értelme van?

Figyelt kérdés

Úgy értem, amiben mindkettő van egyszerre.

Aki x oknál fogva nem fogyaszt, vagy nem fogyaszthat cukrot, az a seggét kitörölheti vele, aki meg nem foglalkozik ezzel, az meg valószínűleg választja a rendes cukrosat.

Tehát akkor ezek kinek, és mi célból készülnek?



2020. jan. 7. 10:26
 1/10 anonim ***** válasza:
63%
Kevesebb kalória van benne, ezért rengetegen a cukor menteset választják.
2020. jan. 7. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Épp ezt mondom, hogy logikusan nézve a cukormenteset választják, akik a kalóriát nézik. (Én is azt iszom pl, amiben abszolút nincs cukor.

Ezért a kérdés, hogy mi értelme annak, amiben mindkettő van....

2020. jan. 7. 10:37
 3/10 anonim ***** válasza:
98%
Sokan nem szeretik a csak édesítőt tartalmazó italok ízét. Nekik jó alternatíva, mert van benne cukor, de még is kevesebb a kalória.
2020. jan. 7. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb ember nem szereti édesítés nélkül az említett termékeket. AZ édesítöszer ízét sem igazán, ha az kevés akkor nem elég édes, viszont cukorral vegyesen elég édes, és vekesebb a cukor benne.
2020. jan. 7. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
98%

Müzliszeletekben szoktak maltitszirupot használni (ha jól emlékszem a nevére), így ráírhatják, hogy x %-kal kevesebb cukrot tartalmaz (mert tényleg annyival kevesebbet tartalmaz), de a jogszabályi előírás szerint a "cukorral és édesítőszerrel" feliratot is fel kell tüntetni rajta.


Az előnye az, hogy így ötvöződik a két jó tulajdonság: nincs édesítőszeres mellékíz, de lényegesen kevesebb a cukortartalom. A hozzáadott cukor elhagyása és a teljes nemtörődömség között vannak átmenetek. A hivatalos ajánlás sem azt mondja, hogy egyáltalán ne fogyasszunk hozzáadott cukrot, hanem van egy javasolt napi max mennyiség.

2020. jan. 7. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Az édesítőnek sz.r íze van. Plusz van aki nem kórosan dagadt de azért nem akar egy kiló cukrot megenni egy nap.
2020. jan. 7. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Utolsó, nem kell kórosan dagadtnak lenni hozzá.

Jó, értem, lényegében ízlés miatt.

Maltitszirupos müzliszeleteket megeszem én is, és nem kerülöm betegesen a cukrot. De italokban nagyon zavar (engem), és leginkább azok miatt forgalmazódott meg a kérdés.

De engem spec nem zavar az édesítőszer íze, nem vagyunk egyformák, érthető, ha valakit igen. A cukortól viszont gyakran vagyok rosszul, ha azt folyékony formában viszem be.

2020. jan. 7. 12:13
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

A cukros üdítőkben rengeteg cukor van. A sok édesítőszer is káros lehet. Amiben csak fele-fele van, végülis mindkét káros anyagból kevesebbet tartalmaz.

És ahogy mások is írták, sokan nem szeretik az édesítőszer ízét. Cukorból pedig így is túl sokat fogyasztunk. A vegyes megoldás átmenet a két káros anyag között.

2020. jan. 7. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mivel az édesítő olcsobb, mibt a cukor, ezert vannak termekek amibe mindkettőt tesznek. Mert ami cukormentes azt csillagászati áron árulják. Én pl azert veszek olyan lekvárt amibe van cukor is meg édesítő, mert olcsobb, mint a cukormentes. Pedig szivesebben ennem azt, mert kevesebb kaloria, de arban nem engedhetem meg magamnak
2020. jan. 7. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Ha az Aldis, Lidl-ösre gondolsz, ami 500 ft körül van, azt én is veszek néha. Vettem már a Xylit-eritriteset is, de én is sokallom az árát. Vagy inkább nem veszek lekvárt :D
2020. jan. 7. 14:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!