Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szeretnék fogyni. Szeretném...

ReGina... kérdése:

Szeretnék fogyni. Szeretném jól csinálni ezért kérek tanácsot. Tudtok mondani fórumokat, oldalakat, ahol jól elvan magyarázva a folyamat?

Figyelt kérdés

20 éves lány vagyok. 163 cm magas és 97 kg.

Szeretnék olyan 80-85-re lemenni nyárig. Tud valaki segíteni nekem ? Nem igazán vagyok jártas e téren.

Héti hányszor edzek, milyen hosszú időtartamban, milyen gyakorlatokat csináljak, milyen ételeket ehetek(konkréten).

Bármilyen jóindulatú építő kritikát,tanácsot elfogadok.



2020. jan. 7. 20:19
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha ennyire konkrét, személyre szabott tanácsokat szeretnél, akkor érdemes felkeresni egy dietetikust.

Heti fél-1 kg az egészséges fogyás üteme.

Sok zöldség, gyümölcs, tk kenyér, zsírszegény húsok és tejtermékek így nagyvonalakban.

Mozgás főleg kardio, kevés erősítővel kombinálva, heti 4-5x.

2020. jan. 7. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

builder.hu

Amúgy #1, szerintem pont hogy a kenyeret meg a gyümölcsöket kéne csökkentenie, ezekben rengeteg a szénhidrát (nem vagyok ch ellenes, én is azon élek).


Ezeket érdemes fogyasztani úgy összeségében:


Szénhidrátok:

Zöldségek+gomba, édesburgonya, köles, zab, hajdina, bulgur, kuszkusz, amaránt, bőgős gyümölcsök esetleg, teljes kiörlésű tészták(szerintem a kenyér azért nem jó, mert kis mennyiségben is sok a kalória és nem laktat), hüvelyesek(lencse, bab, csicseriborsó), rizs(barna, basmati, Jázmin)


Fehérjék

Csirkemell, pulykamell, esetleg szűzérmék, laza, harcsa, tonhal, zsírszegény tejtermékek(túró, cottage cheese, natúr joghurt), fehérjepor


Zsír:

Mangalicazsir, kókuszzsir, mogyoróvaj, csonthéjasok(kesudio, mogyoró, dió stb.), olivaolaj, halolaj, lenmagolaj, avokádó, kakaópor

2020. jan. 9. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Próbálj az étkezéseid során kb 80 százalékban egészséges ételeket enni. Ez alatt azt értem, hogy mondjuk tarts 1 héten 1 napot amikor mondjuk megeszed a kedvenc sütid, vagy valami csaló ételt, és aznap nem nagyon foglakozol azzal, hogy mit eszel, de azért ne vidd túlzásba. A hét többi napján pedig próbálj meg minél kevesebb mesterséges cukrot tartalmazó ételt enni. Igyál sok vizet, teát, ne cukros italokat. Hidd el rá lehet szokni és meg fogod szeretni, egy idő után már egyáltalán nem is fogod kívánni ezeket a mű dolgokat. Reggelire esetleg zabkása mézzel gyümölcsökkel, vagy cukormentes müzli, tojásrántotta zöldségekkel, banán, valamilyen turmix, ezek szuper választások. Teljes kiörlésű szénhidrátokat fogyassz, és ne hagyd el a szénhidrátot, mert az is fontos a szervezetnek, de nem mindegy milyen szénhidrátot fogyasztasz. Esetleg ebédre/vacsorára egy bolognai teljes kiőrlésű tésztával, bármilyen hús pirítva, sütve jól megfűszerezve zöldésekkel, salátával, különböző szószokkal, rizs, bulgur, köles, kuszkusz... Vacsira akár tojásrántotta vagy saláták, fűszerezz bátran, de azért ne vidd túlzásba. Napközben pedig ha ehetnéked van csámcsogj diót, mandulát, különböző magvakat, persze mértékkel, vagy egy natúr joghurt egy kis mézzel és 100% szilvalekvárral sem fog megártani, és ettél valami egészségesebb édességet is akkor aznap. Készítsd el ezeket az ételeket többször és találd ki neked hogyan ízlenek, milyen összetevőkkel stb.. kísérletezz. Olvass utána az interneten ma már rengeteg cikket találsz az egészséges étkezéssel kapcsolatban. Tartsd fejben, hogy attól, hogy le szeretnél fogyni nem kell éhezned, és ehetsz finomakat, csak mértékkel mindent és nagyobb odafigyeléssel. Ha 1 hónap után nem látsz nagyobb változást ne add fel idő kell hozzá. Ami az edzést illeti, én anno otthoni tornával kezdtem. Youtube-on rengeteg videó van már fent ami segíthet. Mivel kezdő vagy ezért azt ajánlom heti 4x minimum 20-30 perc edzés, nem kell megszakadnod, könnyű kardió esetleg pilates, erősítés saját testsúllyal szuperül működhet. Aztán ilyen 1-2 hónap után már lehet minimum heti 3x 1 óra edzés, mert akkor már többet fogsz bírni ha kicsit megerősödtél. ha tudsz angolul akkor a FitnessBlender csatornáját nagyon ajánlom, nekik rengeteg videójuk van én is azokra szoktam edzeni, illetve vannap edzésprogramjaik kezdőknek a weboldalukon, ami 1 hónapra kb 4000-5000 ft. Én nagyon ajánlom, én imádtam azokra edzeni, meg volt adva minden nap mit kell csinálni, nem volt megeröltető, volt sikerélményem, de azért mégis megizzaszt, és ha ennyit szeretnél lefogyni, egészséges étkezéssel biztosan fogsz magadon változást tapasztalni, és jobban fogod magad érezni a bőrödben. Ha mondjuk nincs kedved edzeni egy adott nap akkor menj el egy nagy sétára, én lehet azzal kezdeném az első 1-2 hétben. Már egy 1-1,5 órás sétával is el tudsz égetni 200-300 kalóriát. Van még ehhez hasonló magyar program is a GyerünkAnyukám, viszont az drágább, de érdemes megnézned, viszont youtube-on ingyen találsz edzős videókat, csak annyi hogy akkor magadnak kell összeállítanod, melyik nap melyiket csináld, kezdőként a low impact tornákat ajánlom, másik ilyen csatorna még a FitnessType, az is szuper. Ha úgy érzed ki vagy féradva egy edzés közben és nem bírod tartani a tempót esetleg az teljesen okés, tarts pihenőt, de aztán folytasd, a lényeg hogy kitartasz, a kezdet nehéz de aztán belejössz, és meglátod mi az ami neked bejön, mi az ami nem. Ha szeretnél magadnak venni esetleg olcsó de jó eszközöket az edéshez akkor a decathlon-t nagyon ajánlom. Illetve engem az is mindig motivál ha új edzőruhában edzhetek, de persze ez mellékes. Hidd el az edzés szuper stresszlevezető is, engem főként az motivál, mert olyankor csak az edzésre koncentrálok és kikapcsol aza agyam. Mondhatni tudok pár dolgot a témáról szóval ha van kérdésed írj :)
2020. febr. 5. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!