Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Fogyókúrák » Egyéb kérdések

A kérdés

Fogyókúrázom és elég depresszióssá tesz mert étel függő voltam, ti hogyan vészelitek át a kezdő időszakot?

Sok évvel ezelőtt nagyon szépen lefogytam, akkor a szerelem érzése segített, de most nincs ilyen kapaszkodóm.

Emlékeim szerint az első 1-2 hét ilyen nehéz, utána már a gyomor összeszűkül, de addig mivel motiváljam magamat?

Jön a tavasz, a strandszezon, a szép régi ruháim, egészség. Sajnos egyik sem elég.

jan. 8. 17:05  Privát üzenet  

A válaszok
A kérdező kommentje:

Vagyis hát ételfüggő vagyok, mert ugye ez nem múlik el, csak visszafogom magamat a fogyás kedvéért.

# 1/6Időpont jan. 8. 17:06 Privát üzenet

Minden fejben dől el!

Sok rágcsa, dió, mandula...

Citromos natúr túró.

Paleo-ketó sütik.

A válasz 69%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 65%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/6Időpont jan. 8. 17:24 Privát üzenet
Először dolgozz azon magaddal, hogy miért vagy ételfüggő. Gyere rá, oldd meg. Aztán le tudsz majd fogyni. Így sanszos, hogy visszajön a súly újra.

A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/6Időpont jan. 8. 18:26 Privát üzenet
En beleélem magam, hogy minden egyes falat taplálja a testem és ettől lesz sok energiám. Ha csak az a gond, hogy éhes maradsz, akkor egy egy nagy adag saláta, zabkorpa tabletta segít. Ha az ízek hianyoznak, arra meg egyél valami intenzív ételt

A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/6Időpont jan. 8. 22:31 Privát üzenet

Ha nincs motivációd, akkor elég nehéz lesz. Lehet, hogy csak pár kiló felesleg van rajtad, ami még nem elég zavaró, főleg télen, amikor több ruha van az emberen.

A kezdet akkor a legnehezebb, ha éhezel. Próbálj olyan étrendet kialakítani, ami mellett nem vagy állandóan éhes. Ne koplalj, ne sanyargasd magad. Sokat segít, ha stabil a vércukor- és inzulinszinted, ehhez oda kell figyelni a szénhidrátra, főleg a finomított fajtáira. Vannak, akik az édesítőszerektől is éhesebbek lesznek. A legjobb, ha csak vizet iszol, és nem eszel túl sok édes (édesítőszeres vagy cukros) és aromákkal dúsított ételt.

A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/6Időpont jan. 9. 08:32 Privát üzenet
Megtaláltam azt a sportot, ami olyan boldoggá tesz mint az evés anno

A válaszíró 71%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/6Időpont jan. 11. 07:17 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Ha valaki meg akar tanulni főzni, milyen egyszerűbb receptekkel érdemes kezdeni?
Milyen egyszerű ételeket ajánlotok főzésben kezdők számára?
Ti milyen ételeket ajánlotok egy kezdő hobbisütő embernek?
Kezdő tömegnövelő étrendnek megfelel?
Égő spagettivég. Ezt hogyan rontotta el az illető?
Nektek van valamilyen fogyókúrás, de finom ételnek a receptje, amit használtok, és bevált? Megosztanátok velem? Ami ezt kezdő szakát is meg tud csinálni. Ebédre kéne sok lehetőség!

Kérdések a Fogyókúrák rovatbólKérdések az Egyéb kérdések rovatból

Minden jog fenntartva © 2020, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!