Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szerintetek kezdetnek elég...

Szerintetek kezdetnek elég egy enyhe elhízás ellen?

Figyelt kérdés

A BMI-m szerint enyhén elhízott vagyok. Nemrég szültem, szeretnék újra a régi testemben élni. 30 kg felesleg van rajtam. Nem szoptatok, így mehet az erősebb diéta is. Mivel nagyon édességfüggő vagyok, arra gondoltam fokozatosan adom alább, nem akarom hirtelen megszüntetni a régi életmódomat. Mellesleg császároztak nem csinálhatok egyelőre a sétánál intenzívebb mozgást, és a lábaim sincsenek hozzászokva. Kezdetnek elég, ha nem eszem kenyér-tésztaféléket, és cukrozott dolgokat, és sokat sétálok a babával? Ha igen ezt meddig csináljam, amíg belekezdhetek erősebb megszorításba és sportba?

Ugyanitt érdekelne az édességről való leszokás és a motiváció hozzá.

Köszi a válaszokat! :)



2020. jan. 10. 13:02
 1/7 anonim ***** válasza:
84%
A 30 kg nem enyhe elhízás! Ha most szültél, akkor szoptatás nélkül is kell az energia, egyél mindent, csak kevesebbet, válogasd meg az alapanyagokat, térj át teljes kiőrlésű termékekre és egyél minél több zöldséget. A séta tökéletes. 3 hónap múlva nézd meg, hogy milyen az energia szinted, haladtál -e a fogyással, és utána szigoríts, ha kell.
2020. jan. 10. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
89%

Hát szerintem egy 160 centis nőn rengeteg a 30 kiló plusz. Nálam az "enyhe elhízás" kategória 10 kiló körül van, amikor már látszik a dolog, de rövidtávon még nem okoz gondokat.


A táplálkozás a fogyás oroszlánrésze, úgyhogy igen, jó a terved.

2020. jan. 10. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
180 centi vagyok.
2020. jan. 10. 14:08
 4/7 anonim ***** válasza:
82%

30 kg az 1. fokú, vagyis enyhe elhízàsnak felel meg, a kérdező jól írta. 10+ kg az meg alatta van vagyis " csak" túlsúlynak szàmít.

Nem muszàj semmit elhagyni kérdező, hosszútàvon úgy sokkal nehezebb lesz betartani, csak vedd vissza a szênhidràtot, legyen több zöldség, kevesebb tészta, krumpli, rizs és egyéb gabonàk, kerüld a cukrot, finom lisztet, és légy türelmes.:) Idővel pedig majd mozogj rendszeresen, ha majd lehet.

2020. jan. 10. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi neked is!
2020. jan. 10. 14:41
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

"arra gondoltam fokozatosan adom alább, nem akarom hirtelen megszüntetni a régi életmódomat"


Ez egy nagyon jó gondolat a részedről, és sokaknak meg kéne fogadni, akik életmódváltásra adják a fejüket. Az általad leírtakat csak annyival szeretném kiegészíteni, hogy ne gondolkodj végletekben, tehát semmit nem kell teljesen elhagyni, ha kifejezetten arra irányuló betegséged.

2020. jan. 10. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem csak az vált be, ha teljesen elhagytam a kenyeret, cukrot, tejet.Egy pár nap múlva elmúlik a farkaséhség, nem fogod kívánni.A fokozatosságot én nem tudtam tartani, könnyebb volt teljesen megvonni.És nagyon hamar látszott az eredmény.
2020. jan. 12. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!