Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mennyi kalóriát enyek és...

Mennyi kalóriát enyek és hogyan állítsam be a zsír, fehérje, szénhidrát szükségleteimet, ha fogyni szeretnék?

Figyelt kérdés

30 éves nő vagyok, 165 cm magas 90kg. Ülő életmódot végzek, heti 3X szeretnék sportolni kezdésként, majd fokozatosan emelni.

30 kg-ot szeretnék lefogyni, kb 1-1,5 év alatt.

Múlthéten elkezdtem azt, hogy nem eszem szénhidrátot, de estére farkaséhes voltam és nem is fogytam 1 hét alatt semmit.

Előre is köszönök minden segítséget!


2020. jan. 13. 10:41
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
27%

Ha szénhidràtot csökkentesz ( amit érdemes ha fogyni akarsz), növelni kell a zsírbevitelt, illetve a fehérjét is. Hogy mennyire, azt te érzed, egyéni dolog.

Hogy làsd, én 175 centi vagyok, az àtlagos szénhidràtbevitelem 80-85 gramm, ehhez 120g körül eszem fehérjét, és 160-180g körül zsírt, ahogy alakul. 34 kg ment le 10 hónap alatt eddig. Egyelőre nincs szükségem vàltoztatàsra. Idővel majd meglàtom, ahogy többet fogyok, valószínű kicsit csökken majd az energiaigényem. Sose vagyok éhes napi 3 étkezés mellett, és soha nem éreztem még ilyen jól magam. Kalóriàt egyàltalàn nem korlàtozok. Nem foglalkozom vele. Szerintem nem azon múlik a dolog, nem hiszek abban a módszerben. + Amíg koràbban korlàtoztam, éhes maradtam. Hosszútàvon rosszul éreztem magam úgy.

Összességében ki kell tapasztalni, mert nem vagyunk egyformàk:) Nem mindenkinek jó ugyanaz a módszer.

2020. jan. 13. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
39%
2020. jan. 13. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
0%

Kb. 1500 kalóriával szerintem elég jól tudnál fogyni. Attól is függ, mennyit mozogsz. Az egészséges fogyás üteme heti fél - 1 kg.

A szénhidrátok nem ellenségek. A hivatalos ajánlás szerint a tápanyagok javasolt aránya fogyókúrázók számára 50% szénhidrát, 20% fehérje, 30% zsír.

Ezt valahányszor leírom, mindig lepontoznak, pedig ez a hivatalos ajánlás. Dietetikus vagyok, 4 évig tanultam egyetemen, hadd tudjam jobban, mint az átlag, akik a neten mindenféle megbízhatatlan forrásból tájékozódnak. Csak most szinte mindenki a szénhidrátokat kiáltotta ki fő bűnösnek.

Az is lehet, hogy sokan tapasztalták, hogy a szénhidrátok drasztikus csökkentésével jól lehet fogyni, ugyanis bármelyik alapvető tápanyag drasztikus csökkentésével lehet fogyni, csak hosszabb távon nem egészséges.

Az összetett, lassú felszívódású, magas rost tartalmú szénhidrátok elősegítik a jóllakottság érzetet és a fogyást.

Vannak nagyon alacsony szénhidrát tartalmú diéták, amelyekben a zsír és fehérje bevitel túl magas. Ha ilyet szeretnél, próbáld ki, de az egészség szempontjából én a kiegyensúlyozott arányokat és a mértékletességet ajánlom. Napi 4-5 kisebb étkezés. (minden étkezésnek számít, a gyümölcs is)

Az energiát tartalmazó italok kerülendők. Legalább napi 2 liter víz fogyasztása ajánlott.

2020. jan. 13. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
0%

Attól hogy valami hivatalos ajànlàs, még nem mindenkinek az a jó. Se az ősrégi egyetemi tananyag. Meg lehet nézni mennyi az elhízott ember a szénhidràtalapú étrend miatt.

Profi magàt folyamatosan képző dietetikus rég túllàt a kalóriàkon, és ajànlja az alacsony szénhidràt/ magas zsírtartalmú étrendet. Nincs benne semmi egészségtelen. Életmentő lehet.

2020. jan. 13. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:

Komolyan, nem eszel szénhidrátot, még zöldségeket sem? Ha így van, egy kicsit túlzásba estél...

Kalóriabázisban nézd meg, mennyi kalóriára van szükséged naponta a kívánt mértékű fogyáshoz. Célozz meg kb. 80 g fehérjét, ez kb. 320 kcal, a maradékot vidd be szénhidrátból és zsírból. Utóbbiak arányát úgy lődd be, hogy tudj fogyni, ne legyél állandóan éhes, és kellőképpen változatosan tudj táplálkozni (kezdetnek kipróbálhatod, amit a kalóriabázis ajánl, de amúgy ki kell tapasztalni, mi működik neked). Ez azt jelenti, hogy pl. kevés szénhidrát mellé több zsír kell, hogy elérd a kalóriakeretedet, és ne éhezz.

2020. jan. 13. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
75%

"Profi magàt folyamatosan képző dietetikus rég túllàt a kalóriàkon, és ajànlja az alacsony szénhidràt/ magas zsírtartalmú étrendet. "


ez egészen konkrétan pontosan fordítva van.

a profi, magát folyamatosan képző, a tényeken és bizonyítékokon alapuló táplálkozási tanácsadást gyakorló dietetikus megérti, hogy a lényeg az energiaegyensúly, és a szénhidrátok nem az ellenségeink.

2020. jan. 14. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
57%
Főleg hogy a szervezet alap energiaforrása, és láss csodát, a felesleges fehérjét, és a zsírt is glükoneogenezissel szénhidráttá alakítva "égetjük"
2020. jan. 14. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
0%
7-es azért túlzásokba nem kell esni, a szervezet akár szénhidrát nélkül is el tudna ketyegni, bár alap energiaforrás, de nem alap alkotóelem - és mi az, hogy felesleges fehérje??? a kettő közül inkább a szénhidrátra mondható (akkor is, ha rengeteg tévhit van körülötte - 6-os voltam)
2020. jan. 14. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
63%
A szénhidrát nélkülözhetetlen az agyműködéshez. És ez meg is magyarázza azoknak a kommentjeit, akik nem fogyasztják.
2020. jan. 14. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
:D :D jó, a kommenteket értem. de akkor sem eszenciális dolog, a szervezet saját maga elő tudja állítani, te magad is mondtad. összekevered az energia előállítását az egyéb folyamatokkal és az ahhoz szükséges makrotápanyagokkal - ahol pl. a fehérje nagyon is eszenciális. én ugyan sok szénhidrátot eszem, mert egyrészt nekem így jó, másrészt felfogtam már régen, hogy felesleges kerülni, harmadrészt sok olyasmit sportolok, amihez egyszerűen szükséges - de ettől még nem eszenciális.
2020. jan. 14. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!