Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék fogyni?

Hogyan tudnék fogyni?

Figyelt kérdés

Reggelizni nem szoktam, egy nap egyszer eszem főtt ételt (ami éppen az, ami van vagy ennek hiányában elmegyek valahová enni), este pedig eszem egy tál müzlit/zabkását/gyümölcsöt/szendvicset/péksütit és ennyi. Tudom, hogy ez nem jó és nem egészséges, de nem tudom megoldani a napi 5x étkezést, hétköznapokon nem tudok főzni (nem adottak hozzá a lehetőségek) és többet amúgy nem is kívánok (pl. reggel egy falat sem megy le a torkomon). Vizet iszom, nasizni nem nasizom (max. gyümölcsöt vagy valamilyen magot), szóval tényleg ennyit eszem összesen.

Sportolni nem sportolok, az összes mozgásom csak a hétköznapi tevékenységekből adódik (gyaloglás, lépcső stb.).

Na most én tudom, hogy alapvetően nem jó életvitelt folytatok, viszont én személy szerint ebben nem látok annyit tényezőt, ami azt eredményezné, hogy úgy nézzek ki, mint egy disznó. Sosem voltam vékony, de évekig tartottam a súlyom (70 kg környékén, ami nekem teljesen megfelelt) úgy, hogy ennél sokkal többet ettem, összezabáltam mindenféle édességet, cukros üdítőket ittam, cukorral ittam a teát és kávét is, és akkor sem mozogtam semmit. Viszont az utóbbi időben durván 10 kg-t híztam, de talán van az picit több is és őszintén szólva nem tudom, hogy miért és ez ellen hogyan tudnék tenni. Ha elkezdek sportolni valamit rendszeresen, akkor az segíteni fog? Vagy, ha megpróbálok picit egészségesebben enni? Mert a kajával ez a problémám, hogy igazából a mennyiségen csökkenteni vagy elhagyni belőle valamit azt nem nagyon szeretnék, mert így is keveset eszem.


2020. jan. 13. 17:12
 1/6 Athlon77 válasza:

Először is, pont reggelizni kellene. Az az, amit le is mozogsz egész nap. Ha nem reggelizel és pl délben eszel először, pár nap után alig várod a delet és zabálni fogsz.

Szinte bisztos hogy többet ennél, mintha reggeliztél is volna. Délután csak zöldségeket, esetleg gyümit. De figyelj, mert a gyümikben sok a cukor, szóval ne sokat. Kevés szénhidrát és semmi üdítő.

2020. jan. 13. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Reggel 6-kor kelek minden hétköznap, úgy, hogy előtte 10-11-nél korábban nem tudok lefeküdni aludni (de talán még általánosabb az, hogy éjfélig vagy azt követően is fenn vagyok). 8-ra beérek az órámra és nem tudok elmenni enni délben ebédelni, csak délután. Leghamarabb 4 órakor érek haza, de valamikor csak 6-ra és akkor eszek főtt ételt. Normál adagot és nem zabálok be. Majd utána este eszem még valamit, ahogyan írtam.

Ez nem egy terv vagy elképzelés a fogyáshoz, hanem én így élek. Nem is pár napja eszem így, hanem már jó ideje, mert egyszerűen így jönnek ki a napjaim.

2020. jan. 13. 17:46
 3/6 anonim ***** válasza:
Tényleg kéne mégiscsak valamit magadba tuszkolni reggelente. Pont azért híztál meg, mert keveset eszel és a szervezeted tartalék üzemmódba váltott! Vagyis azt a keveset is amit megeszel, azt mind elraktározza, mert égetni ugye nem tud belőle..
2020. jan. 13. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az ebéded menzás, vagy valahol menüzöl? Miket szoktál enni? Sajnos ezek az olcsó menük nem a legjobbak egészség illetve fogyás szempontjából.

Feltételezem, főiskolás vagy egyetemista vagy. Elég gyakori, hogy középiskola végéig nem hízik valaki az általad leírt életmód mellett, aztán ahogy felnőtt lesz, egyszer csak elkezdenek felkúszni a kilók. Tinédzserkorban még pörög az anyagcsere, kell a sok energia és tápanyag a növéshez, testi fejlődéshez. Másrészt még ha nem is mozogtál semmit, a suliban akkor is volt tesióra. És gondolom rendszeresen ettél, talán a mostaninál jobb ételeket.

Ha nem is tudsz főzni hétköznapokon, ennél jobb vacsorát is össze tudnál dobni. Olyat, amiben van fehérje, nyers zöldségek, némileg ellensúlyozandó az ebéd hiányosságait. Az óráid között ebédidőben nincs szünet, amikor tudnál valamit enni, olyasmit, amit magaddal viszel?

2020. jan. 13. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Sajnos én csak a mozgással tudtam leadni a 15 kg-ot. Mozgas. Lift helyett lépcső, busz kocsi helyet gyalog a boltba 2-3 km, stb. Mindent ki kell használni. A kaja mindegy. Elhatározottsag kellett hozzá, az akarat. Ha az megvan menni fog. Étrendváltassal nem nagy a siker sztem. De mondjuk az is igaz, hogy viz helyett sok zöldteat, citromos vizet ittam.
2020. jan. 13. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

eléggé esélyes, majdnem biztos, hogy neked egy fordított diéta most sokat segítene. van egy olyan dolog, hogy metabolikus adaptáció (régebben azt hitték, hogy tönkretette az ember az anyagcseréjét vagy hogy "raktározó üzemmódba" vált a szervezet, ezt még itt fent is írta valaki, de újabban rájöttek, hogy ilyen nincsen, csak alkalmazkodik az anyagcsere). ha te valóban ilyen keveset eszel (és nem úgy értem, hogy csak egyszer, ha neked így tetszik vagy nem megoldható másképp, egyáltalán nem muszáj napi ötször enni, bár az egyszer kissé extrém, hanem hogy kalóriában keveset), akkor az anyagcseréd idővel alkalmazkodott a kevés energiabevitelhez, és az alapanyagcseréd jóval a bevitt kalóriák alá került. ezt kell lassan, óvatosan, minél kevesebb zsír felpakolásával helyrehozni, az anyagcserédet ismét "felturbózni". talán furcsa, de ezt úgy tudod megtenni, hogy többet eszel - nem sokkal, eleinte pl. 100-150 kalóriával többet naponta. ha gondolod, guglizd meg a fordított diéta témát, elég összetett dolog, akár segíthetek is, de itt nyilván nem tudok mindent leírni.


persze ez akkor érvényes, ha valóban ilyen keveset eszel régóta - esetleg írd fel egy hétig, hogy valóban mit eszel, a marék diótól a sietve megevett banánig, lehet, hogy meglepődsz, hogy többet eszel, mint gondoltad (ha nem lepődsz meg, akkor irány a fordított diéta gugli)

2020. jan. 14. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!