Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Székrekedésem van amióta...

Székrekedésem van amióta diétázom. Miért?

Figyelt kérdés
Egy hete kezdtem, hogy elhagytam a cukrot, a kenyérféléket, a fehér lisztet. Azóta nincs székletem, pedig sok zöldséget, gyümölcsöt, főzeléket, turmixokat eszem és sok vizet iszom. Nem is érzem, hogy felteltem volna, ingerem sincs, pedig többet mozgok is. Amikor még zabáltam, minden nap volt. Mit változtassak?
2020. jan. 14. 02:24
 1/8 anonim ***** válasza:
82%

Kevesebb "rossz" kaja kevesebb széklettel is jár.


De amúgy ajánlom az útifűmaghéjat vagy ami nekem segíteni szokott ha minden nap eszem egy almát. Vagy a másik opció túl kevés kalóriát viszel be.

Esetleg chia mag még.

2020. jan. 14. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2020. jan. 14. 05:38
 3/8 anonim ***** válasza:
75%
Ha nincs bélfal feszülés, akkor kisebb a székelési inger is, tehát ha elhagy az ember valamennyi magasabb kalóriatartalmú ételt, akkor azt ajánlatos helyettesíteni valamilyen ugyanakkora mennyiségű, de kis kalóriatartalmúval.
2020. jan. 14. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
75%

Natúr zabpelyhet eszel? Ha nem, akkor esetleg az segíthet. Illetve ideiglenesen a cikória kávé tud segíteni.

No meg amit a többiek mondtak: eszel eleget? Ha nem, akkor nem meglepő, bár egy hét azért picit durva. Játszadozz picit az étrenddel, mennyiségekkel mindenképp.

2020. jan. 14. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
75%

Bocs kérdező ha off, de nekem meg pont fordítva van. Szemét és sok kajától 3-4 naponta tudtam menni. Mióta mást eszek minden nap többször is. Fura a szervezetünk.

Szerintem idő kérdése és beindul nálad is, talán csak hozzá kell szoknia a testednek az új rendszerhez.

2020. jan. 14. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
42%
Nem kell teljesen elhagyni a kenyeret és a gabonaféléket. A teljesértékű gabonákban sokkal több a rost, mint a zöldségekben és gyümölcsökben. Ha elég folyadékot iszol mellette (min. 2 l víz), az segíti a székletürítést. Egy kis szelet tk kenyér, rozskenyér belefér reggelire és vacsorára. Segíthet még a részben többiek által is említett útifűmaghéj, chia mag, lenmag, zabpehely, zabkorpa, búzakorpa, barnarizs.
2020. jan. 14. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
19%
De miért kell ez a rost- és székletfétis? Mi haszna van a szervezetnek abból, hogy olyan dolgok megemésztésével bajlódik folyton, amiket semmire nem tud használni?
2020. jan. 15. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
56%

#7


A rostdús táplálkozás bizonyítottan segít az emésztőrendszeri (vastagbél, végbél) daganatok megelőzésében, a diverticulózis megelőzésében és kezelésében. Gátolja a koleszterin felszívódását. Megfelelő folyadékfogyasztás mellett megszünteti a székrekedést. Támogatja a hasznos bélflóra kialakulását. Lassítja a felszívódást, ezáltal egyenletesebb szinten tarjta a vércukrot, tovább okoz jóllakottság érzetet, ami támogatja a fogyást.

Természetesen rostból is megárt a sok, mert túlzott mennyiségben hasznos vitaminok és ásványi anyagok felszívódását is csökkenti. De napi 25-30 g élelmi rostra a legtöbb embernek szüksége lenne.

2020. jan. 15. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!