Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan fogyjak le ilyen...

Hogyan fogyjak le ilyen életvitel mellett 6 kg-t?

Figyelt kérdés

21 éves lány vagyok, 161 cm és 56-57 kg. Nekem régóta egy álom, hogy 50 körüli súlyra lefogyjak. Már kb 6-7 éve nem változott a súlyom, nem hízok, nem fogyok. Szinte egy grammot sem.

Viszont mégis jó lenne, ha kicsit szalkasabb lennék, plusz a csontjaim is kicsit kilátszódnánank. Nem nagyon, de pl a csípőcsontom, bordaim picit igen. Az 50 kg meg szerintem teljesen oké lenne ehhez a magassághoz.


Viszont egyetemre járok, mellette táncolok (ez a hobbim és a "munkám" is jelenleg egyben), tehát pörgős életet élek. Mind agyilag, mind fizikailag pörögnöm kell, viszont így nem tudom salátán élni, muszáj szénhidrátot ennem. Igyekszem jó minőségűt enni, de hogy őszinte legyek, már undorom a barna rizstől, egyszerűen nem csúszik le. A felbarna kenyeret meg a teljes kiorlesut megeszem, de az ilyen nagyon elvetemülten egészséges kenyereket nem bírom. Egyszerűen megakad a torkomon. Az edesitoszerek közül is az egészségtelenel jönnek be (ciklamat, szacharin, aszpartám), a többit vagy a gyomrom nem bírja (pl xilitnel hasmenés) vagy egyszerűen az íze zavar (kaparja a torkom az eritrit pl).

Az anyagcserém pörög, szerintem az aktív életmód miatt. Próbáltam pár napig szénhidrátcsökkentett étrenden enni, de egyszerűen állandóan éhes voltam, meg faradekony stb, nem bírtam koncentrálni a tanulásra stb.


Sokat gondolkodtam, hogy mégis hogyan fogyjak le... Nagyon nehéz lemondanom a "normális" étkezésről. Szeretem a sajtokat is, de azok meg zsirosak.. Vettem ilyen light termékeket, de annak íze se volt.. Tudom, valamit valamiért... De így nem akarok egy életen át élni, hogy megvonom magamtól a legízletesebb kajakat. Gyorsetterembe nem járok, chipset és cukros italt meg nagyon ritkán iszom.

Köszi a tanácsokat!


2020. jan. 14. 10:25
 1/3 anonim ***** válasza:
93%
Azok alapján, amit írsz annyira nem étkezhetsz rosszul és rendszeresen mozogsz. Csökkentheted a mennyiséget és a kalóriát hogy legyen változás, de azt hosszú távon nem fogod tudni tartani. A leírtak alapján semmi szükséged fogyásra, de ha ragaszkodsz hozzá legalább a kenyereket és rizseket cseréld zöldségre. Ha nem megy marad a kalória csökkentés. Biztos ér ennyit a dolog mikor amúgyis vékony vagy?
2020. jan. 14. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Általában miket eszel? Hogy néz ki egy átlagos napod evés szempontjából? Az rendben van, hogy a rizst már unod, és teljes kiőrlésű kenyeret eszel, de főtt ételt csak eszel, milyenek a fő étkezéseid, van-e időd tízóraira, uzsonnára...stb?

Illetve minden nap edzel/táncolsz, vagy vannak "üres" napjaid? Ha vannak, akkor én azt javasolnám (így látatlanul, szóval lehet hibásan), hogy az üres napokon csökkentsd egy picit a szénhidrát beviteledet. Reggelire valami lassan felszívódó, utána már inkább csak zöldségek, húsok. Amikor pedig edzel, nem csak tartod az edzést (bár nem tudom mennyit mozogsz tanítás közben, szóval ettől is függ), akkor igyál izotóniás oldatot, vagy egyél egy kis szőlőcukrot edzés közben. Most én is így csinálom, illetve én rizst sem eszek, de lehet edzés napokra visszahozom a párolt zöldségek mellé.

Hasonlóan nincs igazán túlsúlyom, ahogy neked sem, annyi kilóról indultam, mint te, csak picit alacsonyabb vagyok, 156 cm, és másfél hónap alatt elég szépen elkezdtem szálkásodni, de van még azért min dolgozni. Most 52 kg vagyok. Illetve szálkásításhoz alap az emelt fehérje, hogy véletlenül se épüljenek le az izmaid, 1,5-2g/ttkg. És érdemes olyan gyakorlatokat is végezni, amik kiemelten több izomcsoportot mozgatnak meg. Nem tudom, mit táncolsz, szóval lehet ez megvan, de heti pár alkalommal lehet jót tenne egy kis négyüteműzés edzés előtt, bemelegítés után.

Édesítőből én csak és kizárólag a sztíviát viselem el, de azt is ritkán használom. A csökkentett zsírtartalmú ételek pedig általában cukrosabbak. És azért vészesen sem érdemes levinni se a szénhidrátokat, sem a zsírt, szóval attól, hogy heti 1-2 alkalommal eszel zsírosabb sajtot, bajod nem lesz. Illetve nekem van csaló napom, amikor azt eszek, ami csak jól esik: pizza, tészták, minőségi hamburger (nem a mekis, burgerkinges izé). A folyadékbevitel mennyisége is szintén fontos, 2-3 liter, aktivitástól függően.

2020. jan. 14. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

"Próbáltam pár napig szénhidrátcsökkentett étrenden enni, de egyszerűen állandóan éhes voltam, meg faradekony stb, nem bírtam koncentrálni a tanulásra stb." Pár napnál tovább tart, amíg hozzászoksz, hogy nem a szénhidrát az egyetlen energiaforrásod. Addig normális a fáradtság, esetleg fejfájás, gyengeség. Olyankor kellene elkezdeni, amikor nem kell tanulnod, van pár nyugis napod otthon.

Egészséges kenyér szvsz nem létezik, max. ha te készíted a legjobb alapanyagokból. A barna, tk. gabonák nem jobbak a többinél. A light sajt vicc kategória.

Hagyd az édesítőszereket, használj minél kevesebb cukrot, vagy egyél gyümölcsöt.

Sok zöldség, megfelelő fehérjebevitel (hús, tojás stb.), a többi opcionális. Csak salátán nem lehet élni.

Amúgy szerintem nem kell fogynod - ha táncolsz, gondolom van rajtad izom is, a súlyod teljesen jó.

2020. jan. 14. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!