Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mennyi kalóriát lehet bevinni...

Mennyi kalóriát lehet bevinni egy nap ha fogyni szeretnél?

Figyelt kérdés

Minden nap eddzek igyekszem az étkezésemre nagyon figyelni de még nem tudom hogy kb mennyi kalória az amennyi egy napra megengedhető, hogy tényleg érjen valamit az egész.

Előre is köszönöm a válaszokat



2020. jan. 19. 02:05
 1/4 anonim ***** válasza:
91%
Írd be a Google-be h “kalória kalkulátor” aztan feldob jó par oldalt amelyeken ki tudod számolni. Szépen beírod a súlyod, magasságod és korod, majd kiadja mennyi kalóriára van szükséged ha fogyni/hízni vagy stagnálni szeretnél. Szépen levezetve h mennyi feherje, zsír es szenhidrat kell. Pluszba még azt is beírhatod mennyit es mit sportolsz mondjuk ezt csak a kalóriaguru.hu-n láttam.
2020. jan. 19. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%

Nem kell számolni a kalóriákat, ez egy mítosz! Csináld azt, hogy nagyjából az ötödével csökkented a napi étkezésed. Tehát pont ugyanazt egyél, mint eddig, de mindenből ötödével kevesebbet. Aztán ha arra beállt a szervezeted (2-3 hét múlva) akkor megint vedd az ötödét az ételnek! Ennyi.


És ehetsz bármit! A fogyás lényegében a bevitt energiadeficiten alapul, a szervezetnek mindegy, hogy milyen formában kerül be az energia és kalória, azt felhasználja, vagy elraktározza!


Egyre figyelj - ha nagyon visszafogod az étkezést két dolog fog történni.

1. a szervezeted vészprogramba kapcsol és zsírt kezd el raktározni, tehát pont, hogy zsírosodni fogsz és ezzel egyidőben jön a második pont...

2. a szervezet elkezdni leépíteni a felesleges energiafaló egységeket, azaz az izmokat! Mivel a túlzott energiabevitel csökkenés miatt nem képes fenntartani azokat! Így szépen zsírosodsz majd és csökken az izomzatod, gyengébb leszel, erőtlenebb stb...


Ja és tényleg ehetsz bármit! Csak kevesebbet vigyél be, mint eddig. Láttál már olyat, hogy valaki megevett egy szelet dobos tortát és hopp elhízott? Ugye, hogy nem! Nyugodtan lehet enni bármit, csak az eddigiekhez képest csökkentsd a fent leírt módon a bevitelt. Így nem sokkolod a szervezeted egy idióta fogyókúrával és szép folyamatosan szűkül majd a gyomrod, a szervezet "akklimatizálódik" azaz hozzászokik a kisebb energiabevitelhez.


Meg mi az, hogy edzel? Futsz? Úszol? Súlyokat emelsz? Azt ugye tudod, hogy izmot építeni és fogyni egyszerre NEM lehet! Mivel az izmok fenntartásához, mint ahogy fent is írtam energia kell, ha az nincs a szervezet elkezdi lebontani őket! Ezért nem érdemes szétgyúrnia magát valakinek, mert nagyon hamar "pukkad a lufi"...

2020. jan. 19. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
😂😂😂A szervezetnek marhàra nem mindegy miből viszel be energiàt.
2020. jan. 19. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
De, mindegy. Teljesen. A lényeg, hogy a bevitt energiát elégesd. Tudom, mert így fogytam 24 kg-ot. Szóval nem a semmiből beszélek. És nekem doki mondta, hogy így csináljam.
2020. jan. 19. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!