Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Akik nem egy kifejezett...

Akik nem egy kifejezett diétát követnek, hanem életmódot váltanak, mit csinálnak máshogy? Mi az amire még figyeljek?

Figyelt kérdés

Én az alábbiakon változtattam:

Nem eszem kenyeret,nem eszem finomlisztes ételeket,tésztákat. Elhagytam az édességet.Helyette eszem sok főzeléket,húsokat,leveseket, könnyebb ételeket.Zöldséget,gyümölcsöt,joghurtot,magvakat.

Heti többször edzem itthon.

Rengeteg vizet iszok.

Mire érdemes még figyelni? Jelenleg 158 cm vagyok, 64,4 kg. Nyár végén 72 kg voltam. Decemberben a karácsonyi vásárok miatt volt kilengésem, de a karácsonyt ks tudatosan csináltam végig.



2020. jan. 19. 08:23
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Követem a dolgot mert nekem se jut több eszembe. Szintén 158 cm vagyok és 60 kg. Nyár végén 70 voltam.
2020. jan. 19. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Egyébként így most nem vagyok kövér, kifejezetten formás nőies vagyok.

Segges,cicis. Én már csak formálódni szeretnék, de súlyban 60 kg a cél.

2020. jan. 19. 08:39
 3/16 anonim ***** válasza:
53%
jól csinálod nagyjából, még annyi talán, hogy a szénhidrátot a nap első felében fogyaszd inkább, délután már keveset, este pedig már semmit. az aerob mozgást pedig próbáld éhgyomorra csinálni, megpróbálkozhatsz a HIIT edzéssel is, kevesebb idő, nagyobb eredmény. nekem ezek beváltak, én 255 kilótól szabadultam meg így.
2020. jan. 19. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

A szénhidrátot a nap első felében fogyaszton, vacsira már salátát,húst szoktam enni általában.

Edzeni viszont csak esténként tudok. Ha reggel edzek egész nap magas a vérnyomásom valamiért.

2020. jan. 19. 08:55
 5/16 anonim ***** válasza:
0%
Első válaszoló vagyok. Nekem ugyanezzel a magassaggal 60 kilosan még mindig van oldalt uszogumim úgyhogy sok még az a 60 kg. 52-55 már ideális.
2020. jan. 19. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
57%

Éhgyomorra edzeni??? Ez nagyon nagy butaság.


Edzés előtti ételek (2-4 óra)


Szendvics: csirke, hal, sovány sajt, tojás, teljeskiőrlésű kenyér

sült édesburgonya, tonhallal, saláta, csirke

Paradicsomos teljeskiőrlésű tészta sovány sajttal, hússal

Barnarizs, köles, hajdina+ csirke vagy hal+ saláta, zöldség

Zabkása kókusztejjel, növényi tejjel

Teljeskiőrlésű gabona pehely, zabpehely, műzli + natúr joghurt

2020. jan. 19. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem betegség miatt kellett, hogy fókuszban legyen a szénhidrátcsökkentés. Ettől független nem valami drasztikus fogyókúrát csinálok, nem koplalok, nem éhezek, hanem életmódot váltottam.

Új szokásokat alakítottam ki amit rendszer szerűen betartok.

- Teljesen SEMMIT nem tiltottam meg magamnak

- Nem éheztetem magam, nem koplalok, mindig jóllakom

-a kenyeremet, és a tésztámat szénhidrátcsökkentettre cseréltem

-alapvetően ebédre hetente 6x alacsonyabb szénhidráttartalmú zöldségeket eszem hússal (párolt-zsírban sült, saláta vagy leves formájában), időnként helyet kapnak a hüvelyesek is- borsó, lencse, bab, és a kukorica is.

-rendszeresen eszem olajos magvakat, tojást (ezeket régen nem igazán fogyasztottam)

- vasárnapi ebéd tésztás vagy krumplis étel

- ha édességet kívánok ch csökkentett vagy cukormentes édességekből fogyasztok szigorú mértékkel (a gyümölcsöket nem bírja a gyomrom, rosszullét, fájdalom stb, így sok éve nem eszem őket)

- heti 4x egy órát mozgok is, szoba kerékpárral , tornával, hasizmot erősítek, súlyzózok.

-havi egy csalónapot tartok tudatosan. Ilyenkor minden más belefér amit egyébként nem eszem a mindennapokban.


Ezeket a szokásokat/változtatásokat vetettem be és követem. -35 kgnál járok.

2020. jan. 19. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Én nem hiszek a napi 5x étkezésben amit manapság erőltetnek ránk a nagy multicégek. Én 16:8as böjtbe kezdtem, melynek ezernyi jó tulajdonsága mellett segít a,fogyásban is. 10től 18ig eszek és további 16 órát pedig böjtölöm. 1 Nap 2x-3x eszek. De ezek a kaják elég kiadósak. Nekem eddig bevált. Mindent eszek még de amint leadok még 7kgot utána megvonom magamtól Én is a liszet és a cukrot. Nagyából 3 kgot fogytam eddig December 16 óta. Mellette 3x-4x kondizok.
2020. jan. 19. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Én továbbra is eszek kenyeret, de teljes kiőrlésűt, és csak napi 100 grammot. Főételnél a köretet zöldségre cseréltem, és a rágcsám is zöldség. Emellé csirke.

Tejes dolgok kilőve, mert intoleráns vagyok, tojás, hal csak minimális, mert nem szeretem. Az ízesítéssel szoktam játszani, meg az összetétellel. 10+ zöldséglevest szedtem össze, alig várom, hogy mindet kipróbáljam :)

Illetve csak vizet, ízesítetlen teát iszom. Rajtam nincs sok plusz, de annak a mennyisége is csökkent, mióta így eszem. Napi kb 1500 kcal +/-200 kcal, attól függően, pontosan mit és mennyit eszek.

A sport már pár éve nagyon fontos számomra, így az megvan, és nem változott.

2020. jan. 19. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

6-os éhgyomorra edzéssel mi a baj? Rengetegen úgy edzenek, jó magam is.


8-as se mond butaságot, magam is évek óta 16:8-as böjtöt tartok, csak én 12-20 között eszem, 3 jó adag kaját. Persze ez se való mindenkinek, van aki ha nem eszik reggel, egész nap olyan mint a kivert kutya. Én ezzel a módszerrel, (persze azért nézni kellett mit és mennyit eszek) és edzéssel fogytam évekkel ezelőtt közel 40 kilót.


Kérdező szerintem rendben van amit csinálsz, bár a kenyér/tésztával sincs baj. Én pl Molke kenyeret szoktam enni, tésztából pedig teljes kiőrlésűt.

2020. jan. 19. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!