Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Utálom a testemet és a legross...

Utálom a testemet és a legrosszabb módon akarok lefogyni. Miben éri meg és miben nem?

Figyelt kérdés

Tavaly ekkor 63kg voltam 176 cm-hez képest, és akkor sem volt jó alakom. Világéletemben a hasamon volt az összes felesleg. Nem is vagyok mozgékony, mindig feladom, sosem támogattak benne amúgy sem. A combjaim összeértek, a hasamon nagy volt a háj, szinte semmi izomzatom nem volt, csak zsír. Ehhez képest a vádlim és a bokám rettentő vékony a mai napig. Szóval nagyon aránytalan a testalkatom, és az akkori 63kg sem volt számomra ideális. Azóta híztam. Nem tudom, hogyan sikerült, valószínüleg elhanyagoltam a testemet. Tegnap a mérleg 74kg-ot mèrt, ami nálam kiverte a biztosítékot. Megjegyzéseket is kaptam, hogy híztam tavaly óta, viszont semmi akaraterőm nincs az egészséges út megtételéhez. Tehát nem akarok edzeni, mert lelkileg nem tudok. Testileg sem, mert nem viselem jól a kínzást. A bokám, térdem fáj a futástól, stb. Mindig van kifogásom, ez a lényeg...

Kollégista vagyok nagyon kevés pénzzel (1000ft/hét), így amúgy is koplalnom kell. Önsajnálatba temetkeztem már egy ideje az alakom miatt, depresszív lettem, aminek eredménye az étel elutasítása lett. Ma nem ettem többet 400kcal-nál, direkt kiszámoltam. Bűntudatom van az evéstől, eddig nagyon sokat ettem, gondolatban mindent kihánytam. Valójában nyilván nem, mert undorodom a hányástól. Mivel amúgy sincs pénzem, ezért a koplalásnál döntöttem. Igazából nem is csak döntöttem, mert hatalmas a szégyenérzetem és a bűntudatom. Nincs ambícióm az egészégem megőrzésére, amúgy sem vagyok az. Eleve nem szeretek élni, így az önpusztító tevékenységemet le se sz*rom.

Úgy érzem, csak koplalással érhetek el eredményt, mert másnál nem voltam ilyen határozott és kitartó. És fizikailag érzem, hogy jobb ez így nekem. Csak erre érzek akaraterőt, nem is könyörgök szánalmasan ételért. Úgy is érzem, hogy megérdemlem.

Érzek némi sikerélmény tegnap óta, és tudom, ez még semmi. Ismerem a biológiát, tudom, nem tesz a koplalás csodákat, éhező üzemmód, stb. Csak vizet vesztek, azért vagyok kevesebb súlyú. De ez nem ösztönöz az abbahagyásra.

Úgy érzem, megéri nekem, mert sikerélményem van, saját magam irányíthatom a testem, és ezt senki nem veheti el tőlem. Ez csak az én döntésem, az én életem. Mivel máshogyan nem sikerült eddig lefogynom, így számomra ez a legegészségesebb, mert akármennyire furcsán is hangzik, életemben eddig nagyon keveset éreztem motivációt bármihez is, de most ez kivételes. Úgy érzem végre céltudatos vagyok valamiben, és ezt az érzést nem akarom elveszíteni. Soha nem voltam ilyen tudatos. Szeretem hogy odafigyelhetek a testemrw, hogy kontrollt gyakorolhatok felette. Kissé mazochistának hangzik, de a sikerélmény a cél nálam. Úgy érzem, a koplalással végre megfelelhetek önmagamnak. Ha ezt nézem, akkor megéri nekem. 55 kg szeretnék lenni, nagyon régi álmom, de csak híztam eddig azóta. Úgy döntöttem, ezt végre visszafordítom és elkezdek tényleg lefogyni. Egyetértesz abban, hogy megéri ezt csinálnom ilyen céllal? Ha nem, akkor miért nem? Miért legyek magammal kegyesebb és kevésbé önsanyargató? Miért ne így fogyjak le, ha ettől érzem magam magamnak?

Nem a következmények érdekelnek, mert ismerem azokat én is. Nekem vélemények kellenek. Érvek és ellenérvek, komoly kioktatások, ha úgy gondolod. Ahogy érzed.

Benne van a pakliban, hogy feladom holnap reggel és ugyanaz akarok majd lenni mint előtte, de akkor lelkileg nagyon gyenge leszek. Bűntudat az evéstől. Ezt az érzést akarom elengedni.



2020. jan. 20. 23:30
1 2 3
 1/22 anonim válasza:
90%
Sajnos teljesen felesleges. Ha még bírod is kitartással (mellékesen jegyzem meg ezzel kínzod meg leginkább a testeted és nem a sporttal) akkor is visszahízod, akár a dupláját is. (Jojó effektus)
2020. jan. 20. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim válasza:
92%
Így van mivel szenved a tested bármi kaját eszel el fogja raktarozni.. Hülyeséget csinálsz, de te tudod.
2020. jan. 20. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
92%
Ezzel csak hízni fogsz.
2020. jan. 21. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
86%
Én csináltam, igaz csak rövid ideig akartam, egy fotózás miatt, de a hetedik napon összeestem. Semmi erőm nem volt konkrétan az iskola lépcsőjén is csak vonszoltam magam, több percbe telt a normálisan pár másodperces út. A tesi óráról nem is beszélve, szinte fájt az is ha a karomat kellett emelni. Állandóan aludtam volna de rémálmaim voltak, minden gondolatom a nem evés volt. Ha akkor nem esem össze, sokkal nagyobb baj is lehetett volna, így megúsztam egy nap kórházzal, infúzióhoz kötve.
2020. jan. 21. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
90%

Érv mellette: le fogsz fogyni.

Érv ellene: nem fogsz tudni semmit csinálni, mert első hét után kimerülsz, valószínűleg falási rohamaid lesznek. Ha mégis tartod, akkor hiánybetegségeid lesznek. Sorra fog ledönteni mindenféle válogatott betegség, rosszullét. Agyilag is elkezdesz majd leépülni, mert az is éhezni fog, és amúgy sem leszel sokat ébren, a tanulásnak is lőttek. A bőröd nem fogja tudni követni a fogyásodat. Szóval ott leszel majd a végén, lógó bőrrel, izmok nélkül, formátlanul, erőtlenül, még kevesebb motivációval az életre, betegesen. Hiába nyomsz majd kevesebbet, még csúnyábban fogsz kinézni, és undorodni fogsz magadtól. És ha valami csoda folytán még marad elég erőd gondolkodni, rájössz, hogy cseppet sem uraltad a tested. Ekkor feladod, zabálni kezdesz, és nagyobb darab leszel, mint most.

Tudod ki az, aki uralja? Aki a maximumot tudja kihozni magából, mind látványra, mind képességben. Tudja, mit kell adnia a szervezetének, hogy az xy módon reagáljon. De ez sokkal inkább együttműködés, mint uralkodás. Megadod, ami kell neki, ezért úgy változik, ahogy te akarod, nem úgy, ahogy sikerül, mindenféle "mellékhatásokkal".

2020. jan. 21. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim válasza:
90%
Csak ennyi lenne a tanácsom: önszeretet. Ha valaki nem rendelkezik ezzel, az egész életében szenvedni fog. A te döntésed.
2020. jan. 21. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 qkker1 ***** válasza:
80%

"Tavaly ekkor 63kg voltam 176 cm-hez képest, és akkor sem volt jó alakom. Világéletemben a hasamon volt az összes felesleg. "


Qrva gyorsan keress fel egy pszichiátert, mert testképzavaros vagy!

2020. jan. 21. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
87%

Így kezdődik az anorexia...

Persze, le tudsz így fogyni, de még kevesebb izom marad rajtad. Szebb nem leszel, mert bár vékonyabb leszel, a hajad is elkezd majd hullani, a fogaid tönkremennek, a bőröd is csúnya lesz. Gyenge leszel, nem fogsz tudni tanulni, koncentrálni, ami a jövődre is kihat. Fogékonyabb leszel a betegségekre, nehezebb lesz a gyógyulás. Végül kórházba is kerülhetsz.

Ha kollégista vagy, nem kapsz napi 2-3 étkezést? Én annak idején kaptam (ebédet az iskolai menzán, reggelit és vacsorát a koliban), sosem éheztem, pedig nem kaptam otthonról pénzt kajára.

2020. jan. 21. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Tényleg félek attól, hogy nagyobb lesz a súlyom, ezért is van bűntudatom az evéstől. Lelkileg rosszul vagyok az egésztől, lassan már az ételt nem is kívánom, mert egyszerűen méregnek fogom fel.

Van testi bajom bőven, tsiztában vagyok a következményekkel, de ha egyszer vékony leszek, az lenne számomra a kincs. Sz*r a tüdőm, nincs elég kapacitásom az élvezhető edzéshez. Ugyanígy a bokám, egy rossz mozdulat és cserébe két napig sajog egy hü*ye baleset miatt. A térdem is fáj egy 5 perces futás után.

A legkisebb gondom legyen, hogy ronda lesz a hajam, mert eddig is az volt. Most is hullik és töredezik.

Nem akarok alultáplált lenni, csak nem akarok nagydarabnak kinézni, ez pedig a vegső lehetőségem. Tudjátok, mint az öngyilkos jelöltek. Ők is csak remenyvesztett emberek, akik menekülnének legszívesebben a valóságból, mert lehetlennek érzik a segítséget, mint megoldást, ezért inkább meghalnak. Én is reményvesztett ember vagyok, aki úgy gondolja a tapasztalatai alapján, hogy nincs mas lehetősége a fogyásra, csak a "koplalás". Ezzel jobban is érzem magam, nincs bűntudatom, nem érzem nyomorultnak magam, mert végre képes vagyok valamit elérni. Közben figyelem azt, hogy hogyan reagálok erre, es ha látom, hogy rossz a helyzet, akkor felismerem és helyreteszem magam. Mivel csak tegnap óta koplalok önszántából és és nem csak ettől (kenyszerből is), ezért nem tudom, hogy milyen lesz egy hét múlva. De azt tudom, hogy elég spontán ember vagyok, és a saját kényelmem többet ér a szenvedésnél. Ma kicsit fáradtabb vagyok, de boldogabb, és tényleg tudom, mikor vagyok éhes, es mikor nincs szükségem fölösleges zabálásra. Tegnap túltoltam, bevallom, de a hirtelen bűntudat tette ezt velem. A tegnapi nap segített rávilágítani arra, hogy nem azért él az ember, hogy egyen, hanem fordítva. Ez volt nekem a lecke, szerintem ezentúl kezelhetem ezt a fajta túlevést, ami a jelenlegi problémám oka is egyben. Még keresem, mi a helyes, figyelem a testem jelzéseit, kezdek rájönni, mi kell es mi nem.

Ebédem van csak a koliban, a röbbit magamnak kell megoldanom. Eddig 3000-et kaptam, de januartól van 1000 ftom, amivel meg kell barátkoznom egy darabig.

Mivel ez kevés penz a normális evéshez, ezért csak koplalni tudok. Kenyérrel tudtommal nem lehet fogyni,a gykmromnak sem árt ha kisebb lesz egy kicsit. Rajöttem, hogy ettől nagy sokszor a hasam.

Nem leszek anorexiás, csak el vagyok keseredve. Reális vagyok azt hiszem, nem félek, hogy a ló túloldalára is átugorhatok. Csak szeretnék lefogyni a lehető legegyszerűbb módon. Be ezetem az izületeket kevésbé terhelő mozgásokat. Amúgy is a bűntudat ezt fogja tőlem követelni.

Ma már ettem reggelit, de nagyon nagy a bűntudatom, mert 2 pogácsát vettem, és a kalóriatartalma hatalmas. Reggelire többet ettem mint tegnap összesen, és még ebédelni és vacsorázni is fogok. Habar jóllaktam a pogácsákkal (eddig éhes maradtam így is), de azt érzem, hogy megint elszúrtam. Attól félek, hogy emiatt egész nap éhes leszek, de enni többet nem fogok tudni, és nem is akarok az ebéden és vacsoran kívül.

Úgy működök, hogy ha nem látok azonnal sikert, eredményt, akkor semmi értelme. Szeretem a határaimat feszegetni, mert úgy érzem akkor, hogy van bennem még valami, ami én vagyok, és kicsit közelebb kerülök a létezés fogalmához.

Ha nem fogok hamar eredmenyt elérni, akkor fel fogom adni. Ez a baj a normális fogyással, türelmetlen vagyok. Szinte biztos feladnám, ha ezt csinálnám. Unalmas és drága, sokaig ki kell tartani a legapróbb eredményért is, neem.. ez nem en vagyok. Ez lehetetlen. A koplalást már masnap látom. Drasztikusan lefogyaszt, nem kell sokat várnom, hogy megszabaduljak a kilóktól. Hatékony, ez nyilvánvaló. És egyszerű.

Mindezek ellenére hallgatok rátok, ezert is írtam ki a kérdést. Enyhítek magamon, es megpróbálok minimálisan egészségesebb módon lefogyni. Erre kérnek konkrét tanácsokat, egyedül nem vagyok képes kreatív módszerekre. Milyen edzesforma való nekem?

2020. jan. 21. 12:22
 10/22 anonim ***** válasza:
87%

"Nem leszek anorexiás,"


Mivel már az vagy! Keress fel egy pszichológust, mielőtt maradandó károsodást okozol magadnak!

2020. jan. 21. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!