Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha sokáig koplaltam például 9...

Ha sokáig koplaltam például 9 hónapon át és csak 500-600 kalóriát ettem meg egy nap egyszer de ez mellett azért mozogtam is akkor kb mennyire lassult le az anyagcserém? Hány kalóriával?

Figyelt kérdés
kb 9 hónapon át csak 500-600 kalóriát ettem egy nap egyszer 10-15 naponta tartottam egy olyan napot mikor 1500-2000 kalóriát ettem de akkor bármit ilyen csalónap féle, és ez mellett elég komolyan bicikliztem + sétáltam, 5 km folyamatos biciklizés kb 20-22km/h és 5 km folyamatos közepes tempójú séta (aktivitás mérő órával mérve) és nem tudom hogy de kibírtam egyszer se voltam rosszul szinte éhséget se éreztem csak nagyon ritkán ami fura sokan el se hitték, de a 9 hónap alatt le is fogytam 96 kilóról 55 kilóra, most viszont szeretnék abbahagyni mert már elértem a célom viszont most a cél az hogy megtartsam ezt a súlyt viszont ahhoz tudnom kellene hogy mennyi az anyagcserém mert azt írja sok kalkulátor hogy 1700 de olvastam hogy sok idő koplalás miatt belassulhat az anyagcsere de mennyi kalóriával kb? vagy előfordulhat hogy nem lassult be mivel nem hagytam? mert ez mellett rendszeresen mozogtam és nem csak feküdtem?

2020. jan. 22. 22:35
 1/2 anonim ***** válasza:
76%
Kezdj el 1300-1400 kcalt enni, aztán fokozatosan emeld hetente 200 kcallal addig, míg nem változik a súlyod se fel, se le, így találhatod csak meg a szintentartó mennyiségedet.
2020. jan. 23. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Ne rögtön 1300ról kezdj, legyen odáig is emelés, max picit gyorsabb ütemű pl

1 hét 7-800 kcal

2-3 hét 900- 1100 kcal

4- 5 hét 1100- 1300 kcal

Aztán ha már elérted az 1500at, onnan csak nagyon óvatosan! Meg a mozgást ne hagyd abba és igyál sok vizet, meg persze amit eszel, az továbbra is egészséges legyen!

Sok sikert! :)

2020. jan. 23. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!