Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Fogyás - Fomálódás, hogyan...

Fogyás - Fomálódás, hogyan kezdjem?

Figyelt kérdés

Fogyni és formásodni szeretnék.

Most 58kg vagyok es 163cm magas.

A fogyás miatt kardióznom is kéne, feszesebb feneket es lapos hasat szeretnek ezert erősítés is kéne. Azzal viszont nem vagyok tisztaban hogy pontosan ezek mellett mennyit kene ennem? (ha jol tudom egy atlagos sulis napon 1700kcalt egetek, ha fogyni szeretnek ugye ennel kevesebbet kell)

Es egy heten hanyszor mozogjak es mikor kardio es erosites? Vagy lehet egy napon kardio+erosites?

Van aki fel tudna velem venni a kapcsolatot mashol ez ugyben?



2020. jan. 26. 16:54
 1/1 anonim válasza:
100%

Szia!


A testsúlyod alapján nem kéne fogynod, ha a feneked/hasad "plöttyedt", az azért van mert, az ún. "skinny fat" kategóriába tartozol (mint én:D), ami azt jelenti, hogy magas a testzsírszázalékod, és kevés rajtad az izom.


Az egyéni kalóriabeviteled magadnak tudod kiszámítani, az alapfogyasztásod 14,7x ahány kiló vagy + 496 ( de ez az utolsó szám életkorfüggő! 19-30 évig ennyi.)

Ez azt jelenti, hogy ennyi kalóriát éget el a szervezeted 1 nap az alapműködéséhez.

Ha emellé mondjuk edzzel akkor arra is van számítás, megtalálod a neten.

Az 1700 kalória nagyjából okésnak tűnik, de a lényeg hogy mit eszel:


Zöldség, hús, tojás,hal ha kenyér akkor teljes kiőrlésű. Gyümölcsből keveset, mert magas a cukortartalma. Lehetőleg a zéró üdítők helyett is zöld tea, csalántea, kávé csak minimál mennyiségben. ( Ez a narancsbőr ellen is segít!)

Napi 2-3 liter folyadék.

És akkor az edzés:

Erre a testtípusra a kardió kifejezetten nem ajánlott. Azért mert zabálja az izmot. Persze ha mondjuk szeretsz futni, akkor heti 1x félórában nem lesz tőle semmi bajod. (Én utálok)

Ami igazán hasznos, az a súlyzós edzés, illetve a HIIT trainingek. Utóbbiakban az a jó, hogy rövidek de nagyon magas intenzitásúak, ha youtube-on rákeresel találsz egy csomót. Kb mindegyik napra beépíthető. Én úgy szoktam, hogy heti 2 full body training (szóval mindenemet átmozgatom) és 1 kar/hát nap, 1 láb/fenék. Néha előtte/utána beillesztek egy jógát is.

Remek edzéstervek, videók vannak a neten, ezek nagyrésze ráadásul otthon is végezhető gyakorlatokból áll.

Kezdőként bemelegítéssel, nyújtással bőven elég a félóra 40perc/alkalom, a lényeg hogy ne hagyd abba a mozgást. Ha azt érzed egy idő után, hogy a feladatok már nagyon könnyűek, akkor nehezítsd őket, több súllyal, növekedő ismétlésszámmal.

A lényeg a kitartás, mivel nem nagy súlyról indulsz, nem lesz pár hét alatt látványos eredmény, DE van az ún "kezdők előnye" ami azt jelenti, hogy ha eddig nem mozogtál, akkor sokkal gyorsabban fog fejlődni az izmod az elején, mint azoknak akik rendszeresen sportolnak. Szóval először az erődben és állóképességedben fogod látni a fejlődést, majd a külsődön is.

Ez a mozgásfajta egyszerre építi az izmot és fogyaszt is, szóval szépen formásodni fogsz. Hajrá!

2020. jan. 27. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!