Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Milyen makrók alapján kellene...

Milyen makrók alapján kellene étkeznem?

Figyelt kérdés

Tudom, a Google a barátom, viszont 2 napja olvasgatok a témában, és ahány cikk, annyi féle verziót ír. Egyik helyen 1,5x ttkg fehérjét ír, a következőn 2xttkg. Ugyan ez a CH és a zsír is.


Jelenleg 62 kg vagyok és 173 cm. Heti 2 súlyzós edzésem van és heti 2 kardióm.


Kérlek segítsetek nekem eligazodni, mert régebben mindig csak kalóriát számoltam (csak időszakosan), makrókat soha. Az eddigi rossz táplálkozásom miatt sajnos van rajtam zsír is, hiába edzek már régebb óta. Ettől szeretnék mindenféleképpen megszabadulni és szép tónusos lenni.


Most úgy állítottam be, hogy zsír 40 g, CH 90 g, fehérje minimum 90 g.


Szerintetek ez mire elég? Min változtassak?


Előre is köszönöm ha tudtok segíteni! 😇


2020. jan. 30. 20:29
 1/10 A kérdező kommentje:
Az lemaradt, hogy 21 éves vagyok és lány, ha ez számít.
2020. jan. 30. 20:47
 2/10 anonim ***** válasza:
42%

Ha nem edz az ember, akkor a napi 0,8 g/ttkg elég. Ha sportol, akkor ennél több, ha szálkásít, akkor még annál is több, 1,5-2 g/ttkg, intenzitástól függően, mivel ilyenkor kalória deficitben étkezik az ember, de nem akar izmot veszíteni. Neked kell megítélned, mennyire intenzív az edzésed, mi ezt látatlanban nem fogjuk tudni megmondani.

A szénhidrátot szálkásításnál fokozatosan kell csökkenteni. Nem számoltam, mennyi kalóriát írtál össze, bár első blikkre kicsit alacsonynak tűnik. A súlytartáshoz szükségeshez képest -500 kcal/napról indulj, ha megáll a fogyás, fokozatosan csökkentsd tovább a szénhidrátot. Iktass be legalább heti 1 kardió, vagy HIIT edzést a súlyzózás mellé. Legoptimálisabb, ha súlyzós edzés után van. Ha ez nem kivitelezhető, akkor mindegy, csak legyen.

2020. jan. 30. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a segítséget!

2 kardióm is szokott lenni a héten, szóval nyomom azt is. 😊

2020. jan. 30. 20:54
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Hàt neked kell érezni hogy ez jó- e. Én ennyi energiàval anno kb folyton éhes és fàradt voltam, szóval többet eszem.
2020. jan. 30. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ahh, igazad van, írtad a kardiót, csak elsiklott felette a szemem, bocsi :)
2020. jan. 30. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez így 1080 kcal. Ennél jóval több kellene, ne menj a BMR-ed alá. Mehet több zsír és ch is, olyan elosztásban, ahogy neked megfelel. Ha ilyen kevés szénhidrátot akarsz bevinni, akkor legyen jóval több a zsír, a fehérje jó lesz így. Nem lehet rajtad annyira sok felesleg ezzel a súllyal, ennyi mozgás mellett, de persze te látod...
2020. jan. 30. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
74%
Edzés mellett ez koplalás, Én 50g zsír 200g ch 100g fehérjéről indulnék, ha gyors a fogyás, emelni kell a ch-n.
2020. jan. 31. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Szuperek vagytok, nagyon szépen köszönöm nektek!


Emelni fogok az adagokon, ez tényleg kevés kaja, mert a fejem is fájdogált, valószínűleg ezért.


Felesleg tényleg nincs sok rajtam, de ami van is, a hasamra koncentrálódik. Ezzel kell kezdenem valamit.


Tényleg emelhetném akár 200 grammra is a szénhidrátot? 😊

2020. jan. 31. 12:32
 9/10 anonim ***** válasza:
56%

7-es vagyok, simán, az még mindig csak 1700 kcal, az heti 4 edzés mellett még kevés is lehet, de meglátod, ha túl gyorsan megy le a súly (több mint 1 kg hetente), akkor +50g ch, ha túl lassan, akkor meg -50g ch. Bár látatlanban azt mondom, annak, amit írtam jónak kell lennie.


Esetleg játszhatsz azzal, hogy edzés napon 50g zsír 250g ch 100g fehérje, pihenő napon meg 50g zsír 150g ch, 100g fehérje, így lehet az edzés is jobban megy majd, és a heti átlagod ugyan úgy 200g körüli ch lesz 1 napra lebontva.

2020. jan. 31. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nagyon-nagyon hálás vagyok neked a segítségért, köszönöm 😊
2020. jan. 31. 20:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!