Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ekkora túlsúlynál hogy-hogy...

Ekkora túlsúlynál hogy-hogy nincs kilókban eredmény, de centikben igen?

Figyelt kérdés
22 éves fiú vagyok, 25 plusz kilóval (176 cm-hez 101 kg jelenleg). Kétségbeesve nem vagyok, hogy rengeteg torna és diéta mellett is hetek óta alig fogyok valamit. 3 hét alatt 3 kiló, vagy csak 2 és fél talán, de a hasam átmerője 115-ről 110-re csökkent azóta. Sőt, az ismerőseim is észreveszik hogy fogytam. De ez így nem túl érthető, legalábbis nekem, hogy a kilók ennyire nehezen mennek. Mert izmosabbnak nem tűnök a tornától. Feladni nem fogom azért, de ez miért van így?
2020. febr. 3. 07:51
 1/7 Noblesse Oblige ***** válasza:
100%

Az egy hét/egy kiló az teljesen jó eredmény!

Másrészt, izmot is szedhetsz fel és akkor eleve kilókban ez nem fog úgy látszani.

2020. febr. 3. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az első is mondta, teljesen jó ez a fogyási ütem. Ha ezt tartani tudod, akkor nincs min aggódni. A mérleg pedig sokszor hazudik egyébként is, pláne pár kilónál. Én volt, hogy reggelre fél kilóval kevesebb voltam, mint este, pedig éjjel felkeltem inni, és nem voltam wc-n. Máskor meg semmit nem változik ennyi idő alatt. Olyan is volt, hogy egy hétig stagnáltam, utána egy héttel másfél kilóval kevesebbet mutatott, ami kizárt, mert kisebb fogyási ütemre van tervezve a diétám, mozgásom. Pár kiló ide-oda teljesen normális, inkább havi szinten éri meg figyelni, akkor is csak annyira, hogy csökken-e.
2020. febr. 3. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Előző, a bevitt anyag súlyának java nem a toaletten fog kijönni, hanem elég, testhőmérséklet lesz belőle, meg a szobát fűtöd vele egész éjjel... Az emberről simán eltűnik fél kiló, ha vécén se volt.
2020. febr. 3. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ezt az izom és a zsírszövet sűrűségével magyarázzák. Az izom sűrűsége nagyobb, a zsírszöveté kisebb. Ha fogy a zsírszövet és a torna miatt nő az izomszövet, akkor van egy olyan állapot, amikor kevesebb van a nagyobb térfogatú (könnyebb) zsírszövetből és több, a kisebb térfogatú, ám sűrűbb izomszövetből.
2020. febr. 3. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
#4-hez hozzá kell tenni, hogy nem csak a "normál" módon értelmezett sűrűsége más az izom, mint a zsírszövetnek, hanem a "kalóriasűrűsége" is 1 kg izomban 2000 kalória van, míg 1kg zsírban 7000-7500 kalória, így tudsz úgy "energiát veszíteni"(lehetsz úgy kalóriadeficitben), hogy súlyban nem/kevésbé csökkensz mint térfogatban, zsírban.
2020. febr. 3. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ez nem lassú hanem te vagy nagyon türelmetlen. A bőr későbbi àllapotànak jobb a lassabb fogyàs egyébként. A felesleg se pàr hét alatt megy az emberre, hanem évek alatt. Így kell gondolni a fogyàsra is.
2020. febr. 3. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

3 hét alatt 3 kiló az teljesen jó tempójú fogyás.

Vagy hogy képzelted el? Hogy heti 5 kilók le fognak olvadni rólad, csak mert elkezdtél mozogni meg diétázni? :D

Sajna nem így működik. Nem pár hét alatt került rád az a +25 kiló, nem is pár hét alatt fog eltűnni. Türelem.

2020. febr. 3. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!