Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Napi 200 fekvőtámasz, felülés,...

János Székely kérdése:

Napi 200 fekvőtámasz, felülés, segíteni fog-e fogyás szempontjából?

Figyelt kérdés
Szerintetek fogok-e tőle fogyni jelenleg van rajtam 40 kg plusz felesleg.. Van -e esetleg olyan köztetek aki nagy súlyfelesleggel nekikezdett hasonlónak és tudott vele fogyni?

2020. febr. 4. 00:00
 1/7 anonim ***** válasza:
85%

Ha melle kemenyen fogyokurazol kaloria szamlalassal akkor lassitani nem fogja a folyamatott ez a kis mozgas!

De ez szerintem sajnos keves, de mindenkepp jo ha mozogsz! De en inkabb cardio edzest javasolnek nem pedig erositest.

2020. febr. 4. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
88%

Fogyni ettol onnmagaban nem tudsz.

Ha fogyni szeretnel kevesebb kaloriat kell bevinned mint amit elegetsz. Ennyi a titok

2020. febr. 4. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
81%

A fogyás 70%-ban az étkezésen és 30%-ban a mozgások múlik.


200 fekvőtámaszt nem tudsz megcsinálni egyszerre.

200 felüléstől meg tönkre fogod vágni a gerinced.


Inkább menj le futni.

2020. febr. 4. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Olyan emberként mondom, aki eddig több mint 50 kg-t fogyott, hogy nem lesz jó.

Kampányszerűen lehet, hogy fogod csinálni 1-2 hétig, de meg fogod unni, meg fogod utálni jó eséllyel, sőt, valószínűleg a sport gondolatát is.

Először olyasmit válassz, amit tényleg szeretsz csinálni, és szívesen csinálod, és nem túl megerőltető. Ha fogyni akarsz, úgyis a diéta fontosabb, és lehet, hogy az első napokban, amíg a szervezeted át nem áll, úgysem lesz erőd 200 fekvőtámaszra... Én először csak napi fél órát sétáltam, amíg ez annyira a napi rutinom részévé vált, hogy szinte észre se vettem (2-3 hónap). Ez idő alatt a diéta miatt fogytam egy csomót, és könnyebben mozogtam, nagyobb kedvem is volt hozzá. Akkor léptem tovább valami komolyabb, sportosabb mozgásforma felé.

2020. febr. 4. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%
Segíthetne valamennyit, ha meg tudnád csinálni, de nem fogod tudni. A 20%-át is alig.
2020. febr. 4. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
88%

Kerékpár v szobakerékpár/ gyaloglás, + diéta ami segíthet.


Kezdd a diétával/étkezés megváltoztatásával, az önmagában is segíthet egy jobb közérzetet adhat, ami segíthet a sportban.


A futást ekkora túlsúllyal nem ajánlanám. (Az izületeidet alapból nem ekkora súlyra tervezték, ráadásul, ha 1-2 izom aránytalanul gyenge(aminek nagy a valószínűsége), akkor az tovább ront a helyzeten), ha rosszul lépsz, ekkora súllyal valami szakadni fog.


A felülés is inkább csak rontana a helyzeten jelenleg, a gerincednek nem tenne jót, inkább csak majd ha már csökkent a testzsírod, és a haskörfogatod.


Ha súlyzós edzésen gondolkodnál , akkor max felsőtestre, egyik alsótestes összetett gyakorlatot sem lehet szabályosan kivitelezni, ha el vagy hízva. (az ember súlypontja nem ott van ahol kellene, illetve átlalában az elhízás, főleg, ha nem arányos a gerincet is más "formára kényszeríti" pl: csípődőlés)

2020. febr. 4. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Két hétig csináltam napi 200 fekvőtámaszt, 2x10, 6x30 elosztásban, 3 perces pihenőkkel.

1. Beállt a vállam

2. Előtte is megtudtam egyben 70-et csinálni

3. 190cm vagyok és 89 kg

4. Nem fogytam, de ez nem is volt szempont


Hasonló véleményen vagyok mint a többiek.

Inkább kardiót javasolnék. Abból is első körben gyaloglást, emelkedőn majd ahogy bírod gyorsíts a tempón. Szénhidrátok csökkentése - Yazio appot tudom javasolni. Üdítő, tea, egyéb italokat a vízen kívül felejtsd el. Tészta, kenyér, süti, felejtsd el.

Felülést én sem javaslom.

2020. febr. 7. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!