Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ti megfigyeltétek, hogy a...

Ti megfigyeltétek, hogy a kövéreket jobban féltik az egészségük miatt mint a soványakat?

Figyelt kérdés

Pl egy 165 cm 68-70kg-s embernél már mondogatják, hogy egészségtelen meg szívbetegség meg ilyenek. De pl nekem volt egy 165 cm-s 38kg-s osztálytársam aki folyton chipset evett meg kólát ivott, alig láttam normális kajával őszintén. Plusz láncdohányos volt, és soha senki nem aggódott az egészségéért, hogy milyen sovány vagy valami.


Ezt leginkább nőknél látom. Ti mit gondoltok?



2020. febr. 4. 11:01
 1/7 anonim ***** válasza:
70%
Én sokkal kevesebb kórosan sovány, alultáplált embert ismerek, mint elhízottat. Ettől függetlenül én személy szerint mindkettő típus egészsége miatt aggódnék.
2020. febr. 4. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Én nem élek magyarországon, lehet ezért látok több soványabb embert
2020. febr. 4. 12:16
 3/7 anonim ***** válasza:

Itthon az ilyen "egészség miatti aggódásba rejtett undor/utálatot/tudatlanságot (melyik lehet a jobb)" inkább látni.

Pl: "Az elhízás árt az ízületeknek, menj futni, hogy lefogyjál." "150 felülés/guggolás / naptól lehet lefogyni."


A legdurvább, hogy orvos/edzőktől is hallasz ilyet


Pl ott a +-100-as blog az index alján még régen hozták is, aki bokaszalag szakadást szenvedett, mert 160+ kilósan spartan-race-ben indult, meg dobozokra ugrált.

Holott neki külön edzője van.


Magyarországon a fősodor "fitnesz" oldalakat követve 100x előbb sérülsz meg, minthogy lefogyjál.

2020. febr. 4. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Azt hiszem én is ezt az "undor/utálat" szavakat kerestem de valahogy nem jutott eszembe. Szerintem valójában az emberek leszarják a másikat. Engem pl hidegen hagy a sovány volt osztálytárs egészsége meg a kövéré is. Azt gondolom inkább szeretik az emberek a negatív érzéseiket a kövérséggel szemben az aggódással magyarázni mert másképp rossz embernek éreznék magukat.


Viszont az, hogy ez nagyon soványaknál miért nincs így, azt nem tudom. Talán nem túl feltűnőek, mint pl a kövérebbek?

2020. febr. 4. 13:54
 5/7 anonim ***** válasza:

- a kövérség egyre jobban terjed, és alapból feltűnőbb. A sovàny alak nagyon sok évig divat is volt. Van aki bàrmit csinàl, nem tud hízni. Ezért se foglalkoznak olyanokkal akik ugyan eszik a csipszet, csokit, mekit, fehérlisztes cuccokat, akàrmennyit, de mégse híznak ( mert ilyen is van) ettől függetlenül nekik is egészségtelen ez, de őket mégse ítélik el az emberek ugyanazért amiért a kövéreket igen. A különbség annyi, hogy a külsejük màs. A kövérséget inkàbb elítélik az emberek.

- maximum a hozzàtartozók aggódnak az illetőért, a többi szimplàn csak undorodik, és rosszindulatból cseszteti az embert. Ezzel kompenzàl valamit, szar a sajàt élete- legyen màsé is mentalitàs/ unatkozik és ebben éli ki magàt stb.

- soha annyi beszólàst ( negatív értelemben) nem kaptam a külsőmre, mint amennyit teljesen idegen emberektől hallottam, elhiheted , nem az egészségem miatt aggódtak mert semmiféle szinten nem volt közük hozzàm érzelmileg. Nem ismertek. Csak làttak a buszon , vagy utcàn. Még akkor is konkrétan kiröhögtek, mikor bemerészkedtem egy edzőterembe...hogy mit akar itt ez a bàlna, úgyse fog lefogyni soha. Ennyi.

2020. febr. 4. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Szerintem nem az undorral van a baj. Nem tehet senki a hirtelen ösztönös érzelmei miatt, ez olyan mint mikor elfintorodsz egy büdös ember miatt. Azzal van a baj, hogy az emberek nem tudják/akarják figyelmen kívül hagyni azt, és nem foglalkozni vele magyarán parasztok...
2020. febr. 4. 18:05
 7/7 anonim ***** válasza:
Hát nekem többször "aggódtak" az egészségemért, mióta (nem kórosan) sovány vagyok, mint mikor el voltam hízva...
2020. febr. 5. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!