Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Lefogyásos sikersztorik?

Lefogyásos sikersztorik?

Figyelt kérdés
Mi volt az a löket, ami beindította nálatok a fogyásra való igyekezetet? Diétáztatok vagy edzettetek, esetleg mindkettő? Mit tűztetek ki magatok elé? Sikerült abban az ütemben is haladnotok?

2020. febr. 6. 18:17
 1/7 anonim ***** válasza:

Az enyém nem igazán sikersztori, de a löketről van egy-két tapasztalatom. Először azt hiszem akkor fogytam sokat (magamhoz képest) mikor valaki beszólt és nagyon rosszul esett. Nem foglalkoztam vele hogy egészséges-e amit csinálok. KB egy évig tudtam csak tartani. Volt hogy szerelmes voltam, akkor ugye tökéletes akartam lenni, nyilván ezek a kilók is visszajöttek amikor szakítottunk. Utána volt olyan hogy azt hittem beteg vagyok, és komolyan elkezdtem diétázni, de akkor már figyeltem rá hogy egészségesen egyek. Sajnos nem tudtam sokáig tartani mert iderült hogy semmi bajom így elmúlt a motiváció.

Ez a három alkalom volt úgy emlékszem. Nem sok kilóról volt szó, csak 5-8 kilóról, de ez is akaraterő kíván, és egy számmal kisebb ruhát jelent. Most ismét diétázok. Azért remélem hogy most ez tartósabb lesz, mert most is az egészségemért csinálom, de most megelőzés miatt. Nincs konkrétan megnevezett diétám, csak tudatosan nem főzök egészségtelen ételeket. A zsírosakból és a kenyérből is visszavettem, több zöldség (ami tőlem nagy dolog, és rájöttem hogy megfelelően elkészítve nem is rossz). Nincs is kitűzött cél a kilót tekintve. Persze azért van egy-két ruha amibe bele akarok férni. Lehet hogy nem ilyen válasz vártál mert nem 20 kilóról van szó, de azért írtam le mert mindegy hány kilóról van szó ha nincs motiváció akkor pár kiló se megy. Ja igen. Én nem sportoltam egyszer se közben.

2020. febr. 6. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Drága vagy:) sajnálam, hogy szenvedtél
2020. febr. 6. 21:00
 3/7 anonim válasza:

Anno 105kg voltam, csak kalóriátszámoltam és ezzel sikerül 80-ig lemennem 1 év alatt. Utána egy kicsi visszajött, most olyan 83 környékét tartok :)

25/F

2020. febr. 7. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én még nem vagyok sikersztori, mert nem végeztem...de lefogytam 38 kilót az elmúlt- majdnem 1 év alatt, és folytatom tovàbb. Bàr sok még a feleslegem, nem érzem, hogy ez semmiség lenne:)

A motivàcióm az, hogy veszélyben az életem és ezt érezni is kezdtem...Ennyi nekem elég volt, hogy észhez térjek.

Célom 65 kg ( egy normàl egészséges testsúly elérése a magassàgomhoz) Addig még néhàny év és 67 kg leadàsa vàr ràm.

2020. febr. 7. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
#1 vagyok. Nem szenvedtem egyáltalán. Csak azt próbáltam leírni hogy mik vezettek ahhoz hogy úgy döntsek, hogy most már tényleg teszek valamit.
2020. febr. 9. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Tudom :) Arra céloztam, hogy sajnálom a szakítást és hogy amiatt (is) híztál. Megtapasztaltam én is.
2020. febr. 10. 01:46
 7/7 anonim ***** válasza:

Az én történetem sem tudom, mennyire számít sikernek, mivel nem beszélhetünk jelentős túlsúlyról. S-M ruhákat hordtam mindig is. Egyszer felszaladt 10 kg, mikor étteremben dolgoztam. Egyik kedves ismerősöm beszólt, hogy kicombosodtam. Fél év alatt leadtam, nem számoltam kalóriát, csak nem ettem bent, saját kaját vittem, reggel tornáztam.

Pár éve komolyabban edzeni kezdtem, akkor az izom miatt "híztam". A zsír maradt, nem lett több, viszont plusz 8 kg-ot mutatott a mérleg a végére. Most a sok nagyon csinos edzős társam motivált, akik rövid idő alatt sok kilótól szabadultak meg, én viszont csak stagnáltam. Szóval másodszorra a közösség motivált. -6 kg-nál járok, nagyon maximum ennyi van még hátra. Most sokkal tudatosabb vagyok, figyelek az egészségemre, és kalandként fogom fel, hogy új ízeket, recepteket fedezek fel. Párom is támogat, bár neki amúgy is megfeleltem, de örül neki, hogy jobban figyelek magamra. Bár neki jó lenne, ha abbahagyná a diétás ételeim csipegetését, mert már jóval többet adott le, mint én, pedig soha nem volt kövér :D

Az is motivál, hogy nem akarok olyen lenni, mint szüleim. Mindketten elhízottak, apám már túl van egy szívrohamon, 2 szívműtéten, és anyám is annyi gyógyszert szed, hogy már számon tartani se tudnám. Nem az a célom, hogy életem végéig olyan vékony legyek, mint ami most a tervem. Csak hogy annyira ne engedjem el maga, mint ők.

2020. febr. 10. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!