Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért nem fogyok, ha nem...

Miért nem fogyok, ha nem viszek be annyi kalóriát, amennyit elégetek?

Figyelt kérdés
Alapjáraton a szervezetem napi kb. 1700 kcalt éget el, akkor is, ha csak fekszek. Ha én minden nap csak kb. 1400 kcalt viszek be, akkor fogynom kéne, attól függetlenül hogy azt nutellával vagy almával viszem be, nem? Mégsem fogyok, a súlyom egy dekát nem változott az elmúlt egy évben. Ezek szerint talán mégsem mindegy, mivel és mikor viszem be a kalóriát? Tudom, hogy egészségtelen az életmódom: reggel egy kávé, enni nem eszek, csak du. 1-3 között valamikor tartok egy kétperces ebédet, aztán kávézok, majd este 8 és éjfél között valamikor eszek viszonylag sokat, és alszom. Nem mozgok, nem eszek egészségesen, nem eszek rendszeresen. Ez rossz, de a kérdésem nem is erre irányul, nem ezzel kapcsolatban kérnék tanácsot, hanem az érdekelne, hogy bár ilyen egészségtelenül, de akkor sem viszek be annyi kcal-t, amennyit eléget a szervezetem. Akkor miért stagnál a súlyom?
2020. febr. 7. 10:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
32%
Nagyon nem mindegy, hogy azt a kalóriát mivel viszed be. Nézz youtubeon pár videót ebben a témában,aztán rájössz,hogy miért.
2020. febr. 7. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
98%
A rendszertelen evéssel kinyírod a hasnyálmirigyed. A fogyáshoz az is kell, hogy a vércukorszint ne ingadozzon szélsőségesen.
2020. febr. 7. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
81%
Ha egy év alatt nem változott a testtömeged, akkor nyilvánvalóan rosszul számolod a kalóriákat. Ha kevesebbet vittél volna be, akár hurka, akár csipsz, akár csokitorta formában, fogynod kellett volna. Ha megadod az adataidat (nem, kor, magasság, testtömeg, napi aktivitás), többet tudok mondani.
2020. febr. 7. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
0%

1. Kb 1700 kalória. Yazio applikációval és egy mérleggel tesztelhető mennyi is a kb.

2. Napi 2szeri evéssel nagyon lassu az anyagcsere. Váltani kellene 5 x étkezésre.

3. Ha ez sem segít, irány az 1400 kcal.

2020. febr. 7. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
0%
Bocsánat azt akartam írni, hogy irany a life tilt 1400 kcal diéta. Az biztos használ.
2020. febr. 7. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
82%

A "kb 1700kcal" az egy tipp, és kb a "vak tipp" műfaja.

Az elméleti képlet is vitatott, és még a képlet elemei(pl száraz izomtömeg), sem pontosan mérhetőek.


"Ha én minden nap csak kb. 1400 kcalt viszek be"

Ez tipp, vagy grammra, pontosan kiszámoltad?


Ha nem fogysz, hanem súlyt tartasz, akkor a két szám egyenlő körüli jelenleg, nem égetsz el 1700kcalt, és/vagy nem csak 1400kcal-t viszel be(utóbbi szám tévedési okai többek között lehet: nem számolod az olajat/dresszingeket/fűszereket/zöldségeket/gyümölcsöket/kávéba a cukrot v tejet/hétvégén nem egészen így néz ki a beviteled...)

2020. febr. 7. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Csak az egyszerűség kedvéért mondtam kerek számokat, egyébként a kalóriabázis oldalon számolgattam és mindent beírtam, még azt is, ha a párom italából egyetlen kortyot megkóstoltam.

Igazából itt is ellentmondtatok egymásnak, valaki szerint mindegy, mivel viszem be, valaki szerint meg nem.. akkor most mi az igazság?

2020. febr. 7. 11:57
 8/14 anonim ***** válasza:
35%

#7


A kalória bevitel "mennyisége kérdésének" oldaláról mindegy.

Ha a kalóriafelhasználás>kalóriabevitel fogyni fogsz valahonnan, valahogyan, valamiből(zsírból/izomból) de fogyni fogsz.


Az étkezés miatti "egyéb következmények" (pl általános közérzet ami akár a napközbeni mozgások mértékét befolyásolva a felhasznált kalóriák mennyiségét is befolyásolhatja), tekintetében nem mindegy, hogy mikor, és mit eszel.

2020. febr. 7. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Írok akkor pontos adatokat:

24 éves nő, 172 cm, 85 kg, ülő életmód (grafikusként tényleg egész nap csak ülök, nem sportolok)

"Szervezeted alapvető működése által napi 1669.26 kcalt égetsz el."

Átlagosan egy napi fogyasztásom:

- napi kétszer 0,5 dl kávé, 2 édesítő tabletta, 1 dl 1,5%-os tartós tehéntej (reggel és délután, ez napi 2x 44kcal)

- ebédre 2 db lágytojás megsózva 2 db ceres vajas toast kenyérrel pirítósként (2 db 52 grammos lágytojás 161 kcal, 2 szelet ceres vajas toast 114 kcal)

- vacsorára (késő este) 1 egész ristorante csirkehúsos pizza (756 kcal)

- 2 db (a két kaja után) pöttyös natúr kicsi túró rudi (2x 215 kcal)

Mást egy nap általában nem eszek, még egy harapásnyit sem, és kizárólag sima vizet iszom.

Ez 1334 kcal összesen, 41% szénhidrát, 41% zsír és 18% fehérje.

2020. febr. 7. 12:23
 10/14 anonim ***** válasza:
33%

Egyáltalán nem mindegy miből viszed be a kalóriát.

[link]

Ezt nézd meg, hogy hogyan kellene kinézzen a napi ételeid eloszlása.

Nagyon fontos, hogy relative ébrenléti fázisban folyamatos legyen a tápanyag bevitel, sokszor, kisebb adagokban ez a bélműködésre is jótékonyan hat.

2020. febr. 7. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!