Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szerintetek mi a jó szénhidrát...

Szerintetek mi a jó szénhidrát/zsír/fehérje arány?

Figyelt kérdés
Sok mindent lehet olvasni, mindenki másra esküszik, nektek mi vált be és miért?

2020. febr. 7. 12:27
 1/5 anonim ***** válasza:

A hivatalos ajánlás szerint 50% szénhidrát, 20% fehérje, 30% zsír. De nem vagyunk egyformák. Próbáld ki, neked mi válik be. Az ember úgyis érzi, hogy mi tesz neki jót. Figyeld meg, milyen ételeket szeretsz, hogy érzed magad utána.

Nekem mindig kevesebb lesz a szénhidrát, és több a zsír, akármit csinálok. Pedig nem szeretem a zsíros kajákat, csak sok a rejtett zsír mindenben. De így elég jól tudom tartani az ideális súlyt.

2020. febr. 7. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mindenkinek màs a jó egyénileg. Ki kell tapasztalni.

Nekem pl 15-18% szénhidràt, 60% körül zsír, a többi fehérje - vàlt be.

2020. febr. 7. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Igen, érdekesen alakulnak az arányok nálam is. A zsír olyan sok arányaiban, mintha töpörtyűt ennék egész nap :).

Hallottam olyan elméletet is, hogy délig kell megenni a szénhidrát nagy részét, annyi elmélet van, persze nem elvakultan fogyókúrázom, egy adott teóriát tartva, csak kíváncsi vagyok, másoknak mi jött be.

Mondjuk én próbálok lassan felszívódó ch-kat enni, szóval nem ignorálom a szénhidrátot, azt vettem észre, így nem vagyok éhes, illetve kívánós sem.

2020. febr. 7. 18:47
 4/5 anonim ***** válasza:
55%
Az fontos, hogy reggel lassú felszívódású, rostdús szénhidrátot egyél. Reggel a legrosszabb a szervezet inzulin érzékenysége.
2020. febr. 7. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippet! Teljes kiőrlésű kenyeret eszem (amit magam sütök), nyers káposzta+répa salátát, vagy teljes kiőrlésű+zabliszttel készült cukormentes kekszet vagy pitét. Sajnos joghurtot nem ehetek mostanában, pedig nagyon szeretem zabpehellyel ....
2020. febr. 7. 20:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!