Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ez étkezési zavar? Ha igen,...

Ez étkezési zavar? Ha igen, akkor mi a neve?

Figyelt kérdés

Teljesen ráfüggtem a mérlegre. Ùgy kezdödött, hogy elég nagy súlyfelesleget adtam le (25kg) diétával és mozgással. Elértem a kívánt súlyt, de nem tudok leállni. Minden nap többször mérem magam, a reggeli súlymérés az ami kb meghatározza a napomat. Van, hogy éjjel felébredek, és látom, hogy már csak pár órát kell aludni a reggeli mérésig, és emiatt alig várom, hogy reggel legyen. Ha kevesebb a súlyom, mint az elözö napi akkor egész nap jó a kedvem. Ha több, akkor magam alá kerülök. Edzek is, elég izmos vagyok, de az edzöm több kaját javasolt (ö nem tud a mérlegmániámról), hogy tudjak izmokat építeni. De egyszerüen nem tudok többet enni, mert annyira büntudatom van, hogy nem bírom elviselni.

Nem vagyok már tinédzser, 35 vagyok. Nem vagyok vészesen sovány amúgy, de ez az állapot kezd idegesíteni, mert zavar, hogy egy ilyen dolog ennyire befolyásolja a kedvemet.



2020. febr. 8. 05:57
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam, hogy nem csak az ételek kalóriatartalmát nézem, hanem azt is, hogy mennyire egészséges, nem eszek pl feldolgozott ételeket, húst tojást zöldségeket igyekszem a helyi termelöktöl piacon venni. Heti 5ször edzem, ezt mindig beiktatom, akár hajnalban, akár kesö este, de elmegyek, bármilyen fáradt vagyok.
2020. febr. 8. 06:14
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Igen anorexia, nem 30 kg-os súlynál kezdődik senkinél sem.
2020. febr. 8. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Nem mondanám anorexiának, mert pl. nem akarok vékonyabb lenni, centivel mérem pl az izmaimat hetente.
2020. febr. 8. 06:50
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Inkább kényszerbetegség.
2020. febr. 8. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
95%
Dobd ki a mérleget.
2020. febr. 8. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Kösz utolsó a marha hasznos választ :D Az sajna nem megy.
2020. febr. 8. 08:24
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
Pedig ott kezdódik, hogy leállsz a kényszeres méregetéssel. Az pedig úgy a legkönnyebb, ha nincs otthon mérleg!
2020. febr. 8. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
Plusz egy kis orthorexia is befigyel....
2020. febr. 8. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim válasza:
43%
Szerintem csak az van benne hogy nem volt könnyű leadni azt a sok felesleget es most nagyon vigyázol nehogy elkezdj visszahízni. Ha lefogynék biztos én is paráznék emiatt! :))) Azért tartod ennyire figyelemmel a súlyodat,talán ha majd hozzászoksz és természetes lesz hogy ez az új súlyod nem fogod ennyire figyelni.
2020. febr. 8. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
9: ha alaposan elolvasod, te is világosan látod, hiogy ez már joval több annál! Nem normális h már este azzal fekszik h reggel mérhesse magát! Plusz a többi!
2020. febr. 8. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!