Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Drasztikus fogyás - vissza...

Drasztikus fogyás - vissza fogja hízni?

Figyelt kérdés
A lányom mindig azt mondta nekem, hogy kövér és hogy fogyni akar. Hiába főzök akármit, mégha diétás is, már ott tart hogy alig pár kanállal eszik aztán megy a dolgára! Nagyon sápadt lett és kezdek félni, egész nap edz valahol, néha már alig bír a lábán állni mikor hazajön. Azt mondta hogy 15 kilót adott le januárban (ami látszik és örülök neki), de azt mondja hogy még legalább ennyit szeretne. Pedig már most is jól néz ki, nekem még akkor is jól nézett ki mikor kicsit teltkarcsúbb volt. Félek hogy a bőre lógni fog, megbetegszik, vagy visszahízza a kilókat ha ezt csinálja tovább. Hogyan tudnék hatni rá, hogy az edzés és futás mellett legalább egyen normálisan? Semmire és senkire nem hallgat, annyira makacs, mindig csak hogy ő csúnya és muszáj lefogynia még többet.

2020. febr. 9. 19:32
 1/7 anonim ***** válasza:
91%

Ha feladja idővel az éhezést akkor igen, esélyesen többet is mint amivel indult. Mond meg neki hogy ha nem eszik rendesen, vitaminhiànyos lesz és kihullik a haja. Na akkor tényleg csúnya lesz...

Fogyàshoz nem kell és nem is szabadna koplalni.

2020. febr. 9. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Lehet érdemes lenne pszichológushoz is elvinni.
2020. febr. 9. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
71%
Milyen magas, hány kiló?
2020. febr. 10. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
35%
Legalább van kitartása.
2020. febr. 10. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez a bőrének sem tesz jót a ilyen ütemben fogy ezt kéne megértetni vele..
2020. febr. 10. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, én felhívtam mindenre a figyelmét, de teljesen kizár engem belőle. Nem ráncigálhatom el a lányomat csak úgy orvoshoz, vagy pszichológushoz! Hétköznap dolgozik, ahogy délután hazaér, fog pár falatot és indul szaladni, vagy terembe, estére látszik rajta hogy nagyon fáradt, kikészíti magát. Hétvégén alig látom, reggel eltűnik, egy fél órácskára hazajön és megy is tovább. De nem tudom mit tegyek érte többet, nagyon elszánt hogy minél hamarabb fogyni akar.

Átlagos magasság, 80 kiló körül lehet most, az a gond hogy erről nekem egyáltalán nem beszél. Husis volt egy picit az igaz, de nem annyira feltűnően, hogy bárki megszólja, vagy megbámulja az utcán. Már most, hogy látszik a változás, remekül néz ki így, ha csontsovány lenne akkor meg az volna a baja.

Szülőként nem tudom mit tegyek ebben a helyzetben, ha higgadtan, nyugodtan próbálok beszélni vele, hogy csak egyen egészségesen de ne koplaljon, akkor ott hagy és nem hallgat végig. Nem állhatok az útjába, hogy nem mehetsz el itthonról, nem engedlek edzeni. Arra gondoltam, hogy idehívnék egy szakértőt, dietetikus vagy hasonló, hátha őt egyáltalán végig hallgatná. Más ötletem most nincs.

Én tudom egyébként hogy kitartó, és jó hogy elszánta magát erre, de a folyamatos fáradtság, nem evés, egész napos futkározás erre-arra, félek hogy ki fogja készíteni!

2020. febr. 10. 09:14
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Nézd. Hosszútávon ezt nem lehet csinálni. Ha ész érvek nem használnak, akkor majd az fog, ha egyszer összeesik valahol és mentőt hívnak rá. Súlyos ásványianyag, illetve tápanyag hiánya lesz, ha nem eszik rendesen az edzés mellett. Tönkreteszi magát, kiéhezteti a szervezetét. Sajnálom, hogy ezt mondom, de ha a szülői szeretet nem használ, akkor ez fog. Van ilyen az ismerősi körben sajnos. Hajnalban súlyos epegörccsel vitte mentő kórházba, miután már felkelni nem tudott, csak epét hányt a fájdalomtól. A kórházban néhány nap és teljes kivizsgálás után ez volt a diagnózis és az, hogy "tán enni kéne néha".

Ebből az életformából azt mondom hála istennek, ha csak annyi baja lesz, hogy visszahízza azt, amit leadott.

Amit szerintem tehetsz, hogy utánaolvasol az egészséges étrendnek és mindig biztosítasz neki olyan ételeket, amiket nyugodt szívvel megehet. Próbálsz vele beszélni, próbálsz rá hatni. Esetleg veszel neki egy-két könyvet egészséges életmódról, önkép fejlesztésről, stb. Nagyjából ennyi. A többi rajta múlik.

2020. febr. 10. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!