Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Kollégistaként, hogyan fogyókú...

Kollégistaként, hogyan fogyókúrázzak?

Figyelt kérdés

A saját magamra főzés nem lehetséges mert nincs tűzhely

A menza kaja meg hízlal.

159 cm vagyok és kb. 68 kg 15 kg szeretnék fogyni.

18/L


2020. febr. 10. 15:45
 1/10 anonim ***** válasza:
73%
Nincs hízlaló étel, csak hízlaló mennyiség.
2020. febr. 10. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nem ettem sokat ma sem a menzából meg amúgy sem szeretem

Meg hát sikeres fogyáshoz megfelelő minőségű ételeket kell gondolom fogyasztani és ezt a menzán nem tapasztaltam volna...

2020. febr. 10. 15:49
 3/10 A kérdező kommentje:
Szóval várom az értelmes válaszokat 😊
2020. febr. 10. 15:49
 4/10 anonim ***** válasza:
63%
Edd meg belőle, amit jónak tartasz, és egészítsd ki egészségesebb dolgokkal. Pl. nyers zöldségek meg valami egyszerű fehérjedús étel, pl. túró.
2020. febr. 10. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
72%

Nincs semmi gond a menza kajával, nyugodtan megeheted, nem attól hízol.

Az a kérdés, hogy azon felül mit eszel, mert ha nem főzöl akkor nyilván pékárút főleg. Mit eszel egy nap, és mennyit?

2020. febr. 10. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Pedig igaza van az elsőnek. Igen, bizonyos étrendi összetétellel könnyebb fogyni, mással meg nehezebb, de belefér a menzás kaja is. Ráadásul nem tudom, ma mit adnak a menzákon, de nálunk sokszor volt főzelék (lencse, borsó, káposzta), azok nem rosszak egyáltalán. Másrészt pedig a mozgás is számít.


Szóval, ha nem csak kifogásokat keresel, hogy neked miért lehetetlen, akkor pörgesd végig ezt:

[link]


Különösen a 10. dián levő ételpiramist bogarászd, mert kicsit más, mint amit régebben tanítottak. Vesd össze azzal, hogy most milyen tápanyagokat eszel. Valószínű, hogy kevés a zöldség, főleg a nyers zöldség, esetleg a gyümölcs is, és túl sok a finomított, nem teljes kiőrlésű szénhidrát: főleg a liszt, de a krumpli is sok lehet és rizsből is valószínűleg nem barnát kaptok.


Utána próbáld meg úgy kiegészíteni a menzás kaját, hogy közel kerülj a piramis javaslataihoz. Hűtő szokott lenni, de ha nincs, a káposzta, sárgarépa, paradicsom, paprika, karalábé, kígyóuborka anélkül is eláll egy pár napig. Sót is tudsz tartani, esetleg tökmagolajat is (sokkal finomabb úgy a saláta, de csak 1-2 teáskanálnyit tegyél rá). Salátaöntetnek jó a joghurt. Szerzel egy alkalmas tálkát, vágódeszkát és egy kiskést, és minden nap betolsz egy-két adag salátát.


Ami a lisztet, krumplit, tésztát, rizst illeti: itt valószínűleg sokat nem tudsz tenni, legfeljebb csak a felét eszed meg annak, amit adnak (vagy kevesebbet kérsz, ha értelmesek a konyhás nénik). De igazából a barnarizs, teljes kiőrlésű tészta se annyival jobb, úgyhogy ne bánkódj.


Amivel az ideálisnál esetleg magasabb szénhidrátfogyasztást kompenzálni tudod, az a mozgás. Sok sétával, vagy ha bírod, futással semlegesítheted a túl sok szénhidrát fogyást nehezítő hatását (csökkenti az inzulinszintet, javítja az inzulinérzékenységet, meg persze plusz kalóriát is felhasznál).


Szóval hajrá, és tarts ki. Egyáltalán nem lehetetlen a feladatod.

2020. febr. 10. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ja, még egy kiegészítés: az unokatesóm éppen gimis kollégista korában fogyott le. Annyi volt a titok, hogy egyházi koliba járt, ahol szigorúan fogták őket, és csak a nap egy meghatározott szakában nassolhattak (volt mindenkinek egy kis szekrénye, és nem mehettek oda akármikor). Amiatt fogyott le, hogy nem volt a keze ügyében folyton a kaja. Sőt, a konyhába se tudott bármikor kimászkálni, ha unalmában evett volna, hiszen szabott időben voltak az étkezések.
2020. febr. 10. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
100%

Na most engem trollnak fogtok nézni.

De akkor is elmondom hogy amikor egyetemi koleszos voltam (hálistennek csak 1 évig) akkor kapásból 10 kiló leugrott rólam nulla fogyókúrával. Reggeltől estig előadások, órák vizsgák gyökér kollegisták közös zuhanyzó egy ideggörcs voltam emiatt.

Eredmény 10 kiló mínusz.

És mindezt úgy hogy kenyeret ettem kenyérrel h spóroljak.

2020. febr. 10. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

a kalóriatöblet hízlal. még mindig nem a menzakaja

tudtommal a menza nem éppen olcsó az egyetemeken

2020. febr. 10. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Én egyetemista korszakom előtt vágtam bele a nagy fogyókúrába, és ott is tudtam tartani tovább. Ugyanúgy kollégiumba voltam (egyetemi az igaz, nálad lehet ez még gimi nem tudom). Én megettem mindig a menzás kaját, kivéve ha sültkrumpli volt, akkor csak a köretet és levest. Én a kenyeret teljesen megvontam, már azelőtti nyáron, szóval semmilyen pékárut nem vásároltam mellé. Inkább üres gyümölcs- és zöldségsalikat készítettem magamnak, illetve bevásároltam sonkából (figyeltem hogy ne legyen zsíros) és sajtból, vacsora időben azokat falatoztam. Nekem igaz, hogy annyi előnyöm volt hogy 2 hetente haza tudtam járni kb, és majdnem egy hétig kihúztam az otthoni pakolással. Te esetedben nem tudom ez hogy van. Sok-sok főzeléket és párolt csirkemellet pakoltam fel otthonról. Ha van hútőtök, akkor pakolj otthonról te is amennyit tudsz, és próbálj sűrűbben hazajárni. Nekem nagy volt a távolság (120 km), de hazajártam, kivéve vizsga időszakban, de akkor az evés volt a legkevesebb ami miatt aggódnom kellett. :) A kaja részről ennyit. A másik meg a sport. Én bármi volt, heti 4-szer eljártam edzeni. Ha szép idő volt, csak sima kocogás a városban egy ritkán használt focipályán, ha pedig tél volt, hó, vagy eső, akkor sem kerestem kifogást, hanem terembe mentem. Bár hidd el nekem sem volt kellemes, amikor még 90 kilós voltam, és a pasik bámultak ott, de a küzdőszellem bennem volt és mindenképp meg akartam csinálni. Nagyjából 50 kilót fogytam azok az évek alatt, még mindig tartom a súlyomat, életmódot váltottam, és sokkal jobban is érzem magam így. Csak úgy megjegyzem egyébként hogy a 159cm és 68 kiló még rendben vagy, max egy picikét teltkarcsú lehetsz. (Én extrém túlsúlyos voltam, 100kiló fölött és alacsony mellé) Ha betartod a kalóriadeficited és eljársz néha sportolni, akkor attól a kevéstől is megszabadulsz könnyedén. De az a pár kiló még akár jól is állhat, vigyázz ne koplalj és ne csinálj hülyeséget emiatt. Figyelj oda magadra és kitartást! 24/N
2020. febr. 11. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!