Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan fogyhatok le, ha...

Hogyan fogyhatok le, ha valószínűleg a genetikával van a probléma?

Figyelt kérdés

159centi vagyok, nemsokára 16 és 46-47 kilo között vagyok. Tudom hogy van akinél ez már a kóros soványság határát súrolja, de még így is rengeteg háj van rajtam.

Nagy nehezen szó szerint koplalással 54kilórol fogytam le 4-5hónap alatt. A családomban mindenki kövér, pedig nagyon egészségesen élünk/eszünk. Fogalmam sincs hogy hizhattam el, mert én aztán tényleg oda figyeltem:/

Jelenleg hetente 4edzesem van, ezen kívül edzek otthon is. Nagyjából 1000-1200kaloria körül eszek naponta, de elég sokszor nem kívánom az ételt és van h 600al is beérem. Nem eszek semmi édességet, feherkenyeret, peksutit, gyorskajat. Este is nagyjából 6kor eszek utoljára és akkor is csak egy joghurtot.

Ezek alapján csont sovanynak kéne lennem és nem! Egyszerűen nem tudom mit kéne tennem mi a joistent csináljak még ahhoz hogy lefogyjak?

Mindig is az voltam aki a levegotol is hízik csak nem értem miért. Az anyagcserém nagyon lassú, bár ezt csak a fogyozas alatt figyeltem meg. Azt olvastam h néhány esetben a genetika több mint 40%al felelős a testsúlyért. Ilyenkor mit lehet tenni?



2020. febr. 10. 16:07
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
94%
Már anorexiás vagy. Kérj segítséget!
2020. febr. 10. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Orvoshoz kell menni.
2020. febr. 10. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Nem vagyok anorexiás, elég távol állok attól. 54kilosan 29,8 volt a testzsírtartalom százalékom!! Ha azt feltételezzük, hogy fogyásnál csak zsírból fogyok, akkor 38kiló körül kéne lennem ha az egészséges zóna alján szeretnék lenni. De nem lehet valaki 15évesen 38kilós! Így hát 46kilo vagyok és hájas...
2020. febr. 10. 16:46
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Testképzavarod van. Beszélj a szüleiddel az érzéseidről, és kérjetek segítséget.
2020. febr. 10. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
az anorexia nem 30 kilotol kezdodik, ez egy folyamat, amiben te mar valoszinuleg benne vagy. orvos, pszichologus most!!
2020. febr. 10. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakozom az előttem szólókhoz!


Testképzavar, ha hájasnak látod magad... Ez az anorexiás lány is full kövérnek tartotta magát... NÉzd meg a képet!


[link]

2020. febr. 10. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy nem nézel ki jól, mert már túl vékony vagy. Meg jó, formás alakod nem a koplalástól lesz.
2020. febr. 10. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Testképzavarod és potenciális anorexiád van, és erősen félre informált is vagy. Nőknél olyan 31-32% alatt már normálisnak számít a testzsírszázalék, és semmikép sem megy le egészséges nőnél 10-15% alá.

Ha 54 kilósan 29,8 % volt a testzsírszázalékod, akkor az azt jelenti, hogy már akkor sem voltál kövér, most meg egyenesen sovány vagy, nem is kicsit.

Továbbá nem tudom, hogy mit sportolsz, de ilyen kevés kalóriabevitel mellett, amit fogysz, azt is részben izomból bontja el a szervezet.

2020. febr. 10. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
71%
Hát igen a genetikára sok mindent rá lehet fogni, hogy ne magunkat okoljuk.
2020. febr. 10. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem pszichológusra, hanem pszichiáterre tartozó zavar!


Teljesen normális ez a testfelépítes. Ha tovább koplalsz súlyosan veszélyezteted a fejlődésedet. Mind agyi szinten, mint testi szinten (magasság, izomzat) most fejlődsz ki, szóval az alultápláltság komoly zavarokat okozhat. Ha nem viszed be a megfelelő mikrotápanyagokat és fehérjét, zsírokat akkor elsősorban az agyad fogja megsínyleni. Az eredmény alacsony intelligenciaszint, koncentrációzavarok, pszichés problémák.


Megéri?


Nem.

2020. febr. 10. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!