Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 164 centihez 74 kiló vagyok....

164 centihez 74 kiló vagyok. Mennyi lenne az ideális testsúly, és azt rendszeres edzéssel egy nyár alatt elérhetem? 18/l

Figyelt kérdés

Az idegességet és bánatot evésbe fojtom. Mára kevésbé, de régen sok családi és azon kívüli, lelkileg nyomasztó dolog volt az életemben. Próbáltam mást, egy ideig személyi edzőhöz jártam, konditeremben, egy hónapig, és semmit nem használt, mármint stressz levezetés szempontból, ugyanez a hobbikra, azok sem nyugtattak, csak az evés.


Következő évben kezdem az érettségit, most szakközepes vagyok. Ugyanabban a suliban lesz, mint most, csak új osztálytársakkal. Introvertált típus vagyok, lesz elég gondom, nem kell ehhez a súlyom is pluszban, hogy rosszul érezzem magam.


Tudom, hogy rossz szokás, de amíg nincs meg a vizsga, "mérgezem" magam, mert ha egyből nem ennék semmi édeset, rövid időn belül ideges lennék az első nehezen sikerülő tananyagnál, így is nehéz és próbálkozok visszafogni magam.



2020. febr. 10. 19:18
 1/9 anonim ***** válasza:

probalkozz mas hobbikkal, mint eddig

tanc, agyagozas mar volt? mindketto olyan, hogy nem lehet kozben kajalni, raadasul a tanc mozgas is

2020. febr. 10. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
75%

A súlyod azért ennyi, mert felesleges dolgokat eszel össze-vissza. Hiába edzel, ha erről nem tudsz leállni.

Egy nyár alatt viszont lehetetlen, főleg úgy, hogy a mozgást is egy hónap alatt feladtad!

Kezd el holnaptól a változást.

2020. febr. 10. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Kb. 20 kilóval kevesebb, amit egy nyár alatt nem valószínű, hogy elérsz, és nem is kell, hogy ez legyen a cél.

Csak türelem, és örülj minden leadott kilónak, ne csak a végeredményt várd, mert akkor feladod.

2020. febr. 10. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Második, félreértelmezted.


A konditermet azért hagytam abba, mert nem volt rá keret, utána meg kezdődött az iskola és a folyamatos haladás a depresszió felé, amit az akkori környezet okozott, ami egyenlő volt az evéssel. Év végéig nem is tudtam szabadulni belőle, aztán iskolát váltottam.


Nem kezdem el holnaptól, ugyanis, mint azt írtam, jelenleg vizsgáim lesznek rövidesen, így még ha többet is kell majd leadnom, bár ezt kétlem, mert ezt a súlyt általában tartom, akkor is így teszek, mert állandóan idegesen nem tudok tanulni, azt az utált vizsgát meg kell csinálnom, amihez koncentrálnom kell. Az idegességet próbálom mérsékelni, kevés sikerrel, mert a kiváltó okok nagy része nem rajtam múlik, ami meg igen, azon naponta dolgozok.


Miután megvan a vizsga, nyugodtan lehetek idegbeteg, hogy nincs édesség, nem múlik rajta a tanulás, jegyek, tanárok állandó stresszelése felénk, mintha róluk szólna az egész, a nagy kérdés, átmegyek, nem megyek, lehetne sorolni. Ja és koncentrálni se kell tanórán, egy helyben ülve. Nyugodtan mehetek a kutyáimmal bármikor bármerre.

2020. febr. 10. 21:14
 5/9 anonim ***** válasza:
40%
Testzsírszázalék az érdekes, nem a kg-ok
2020. febr. 10. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Az edzést lehet, hogy félreértelmeztem, mert nem volt elég információm, ennek úgy sincs sok köze a fogyáshoz.

Egyél gyümölcsöt, zöldségeket, lehet, hogy a rágás is megnyugtat.

2020. febr. 10. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az idegességgel kapcsolatban: amikor áttértem a jelenlegi étrendemre (feleannyi szénhidrát, több zöldség, több fehérje és zsír), az egyik első változás, amit tapasztaltam, az a hihetetlen nyugalom, jó közérzet volt. Előtte én is állandóan idegeskedtem, szorongtam, gyakran sírtam. Azóta, mintha kicseréltek volna. Jókat alszom, de sokkal kevesebbet, napközben nem vagyok álmos, több az energiám. És szépen le is fogytam, pedig nem éheztem sosem.

Az első egy hét volt kicsit nehéz, de utána megszűnt a sóvárgás a cukor iránt, és végre nem lettem rosszul, ha nem ettem 2-3 óránként valamit. Fiatal korom óta gyakran leesett a vércukrom (sokáig fogalmam sem volt, miért), mint kiderült, inzulinrezisztencia miatt. Most, hogy odafigyelek a szénhidrátbevitelemre és nem tömöm magam finomított szénhidráttal, a vércukrom stabil, az éhséget csak a gyomromban érzem, és ha nem eszem azonnal, akkor sincs semmi, simán kibírom akármeddig rosszullét (és a vele járó ingerültség) nélkül.

Ha te is változtatni szeretnél, az lenne a legjobb, ha akkor kezdenéd el, amikor van pár nyugis napod. A kérdésedre az a válaszom, hogy csak edzéssel nem valószínű, hogy sikerülni fog, kell egy jó étrend is. Én ehhez a magassághoz 55 kg vagyok, nekem ez tökéletes, de lehet, hogy neked a 60 kg is megfelelő célsúly. 14 kg, ha minden jól megy, lemehet egy nyár alatt, de ha csak 10 kilót fogysz szeptemberig, még az is látványos lesz.

2020. febr. 11. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Lelkedet kellene rendbe tenni, hiszen amiatt van evéskényszered.
2020. febr. 11. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Szerintem itt a fő gond abban rejlik, hogy túl stresszeled a dolgokat és ez alapból árt az egészségednek, azon felül, hogy emiatt még zabálsz is.

Erre kellene előbb megoldást találni, utána jöhet a rendszeres mozgás. Nem muszáj kondiba járni, rakás aktív tevékenység van, amit hobbiként űzhetsz.

2020. febr. 11. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!