Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Egy ilyen étkezés mennyire...

Egy ilyen étkezés mennyire fogyókúrás?

Figyelt kérdés

Reggeli: 2 szelet pirított teljes kiorlesu toast kenyér, házi francia salátával (3-3 evőkanál saláta a kenyérre kenve, nincs benne krumpli, csak majonéz, tejföl, zöldség, 1 tojás és 1 virsli.


Ebédre : kis tányér húsleves, sok zöldséggel, kevés hússal, és tészta nélkül, vagy maximum egy kevés durumtésztát főzök bele.


Vacsi : 2 szelet toast teljes kiorlesu kenyér, cukormentes lekvárral (1-1 teáskanál lekvár) vagy natúr joghurt 1 evőkanál zabpehelyel, egy negyed almával, kis fahejjal.



2020. febr. 11. 11:59
 1/9 anonim ***** válasza:
Fogyókúrás, de rossz összetételű, és valószínűleg kevés.
2020. febr. 11. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
58%

Ez így szerintem az elképzelhető legrosszabb.


Szinte kizárólag szénhidrát, aminek nagy része gyorsan felszívódó, egy kevés zsírral. Kb a kalóriaarányos makróarány szénhidrát, zsír, fehérje aránya 70%-25%-5% lehet.


Kb 0 mennyiség, és még a lehető leginkább kalóriadús változatok.


Nem fogod tartani, nem is érdemes tartani, és még éhes is leszel közben. Fehérje ilyen mértékű hiányában ráadásul garantált az izombontás, így jóval többet fogsz visszahízni.

2020. febr. 11. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
A francia sálata kivételes eset mert azthittem a majonéz nem hízlal a kevés ch miatt, de rajottem hogy mégis.
2020. febr. 11. 12:24
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Tömény szénhidràt, kevés zöldség, kevés fehérje. Nagyon nem jó. A zsír is kevésnek tűnik.
2020. febr. 11. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem a majonézzel van baj... Hanem az egésszel.
2020. febr. 11. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ezt még sose hallottam, hogy baj van a natur joghurt zabpehely komboval. De akkor írjatok le hogy ezt akkoor hogy lehet úgy megoldalni hogy ne legyen nagyon rossz
2020. febr. 11. 15:49
 7/9 anonim válasza:
36%

Néha eheted ezt reggelire, amit írtál, de ne minden nap, mert ez a tejfölös-majonézes kombó nagyon nem fogyókúrás. Más reggeleken egyél inkább ezek közül valamit: főtt tojást, zabpelyhet, friss gyümölcsöket, joghurtot, kefírt, granolát, néha ehetsz teljes kiőrlésű kekszet is reggelire. A toast kenyeret csirke vagy pulykamell sonkával is eheted, vágott nyers zöldségsalátával light sajttal vagy körözöttel. Esetleg proteinshaket, ha nincs időd rendesen megreggelizni.


Ebédre sok zöldség: nyersen, párolva, főzve, az mindegy, de legyen változatos. Mellé sovány hús: csirke vagy pulykamell, esetleg csirkecomb. Ha megengedheted pénzügyileg, akkor tengeri halak is jöhetnek: tőkehal, tonhal, lazac, ezek mind jók grillezve vagy kevés olajon megsütve. A köretből legyen a legkevesebb a tányérodon: csicseriborsó, barnarizs, hajdinakása esetleg zöldbab, fehérbab. De az is nagyon finom fogyókúrás kaja, ha savanyú káposztát és fűszerezett darált pulykamellet rétegzel egymásra és megsütöd.


Vacsorára már kenyeret ne egyél, pláne ne lekvárral, mert ezeknek magas a cukortartalma és este a szervezeted nem fogja felhasználni, hanem zsírként elraktározza.

Estére is ehetsz sovány húst + zöldségsalátát, de utóbbit inkább csak nyersen, mert úgy magasabb a rosttartalma a zöldségeknek, hamarabb eltelítenek. A túró, zsírszegény joghurt is jöhet, vagy cottage cheese.


Az étkezések között lehet alacsonyabb kalóriatartalmú gyümölcsöket nassolni, vagy max. 1-2 csökkentett cukortartalmú müzliszeletet, néhány kocka keserű csokit, light fagyit. De szerintem még a kávé vagy tea s simán belefér, ha nem cukorral iszod, hanem xilittel vagy eritrittel.

2020. febr. 11. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Reggeli: szénhidrát és zsír jó együtt. Ha nem gyorségeted a zabpelyhet, azt kellene reggel enni. Pl én utána 30 percén belül éhes leszek és korog a gyomrom.

Ajánlat: tk, purpur kenyér 2-3 szelet, rá egy kevés majonéz mehet, pl egy teáskanálnyi. Paprika, uborka , jégsaláta feltétnek. Esetleg egy vékony szelet sajt.


Tízórai: banán (vigyázz, gyors felszívódású), álma


Ebéd: ezzel a levessel nem húzod ki estig, nem tudod TÁPLÁLNI a tested, ami ahhoz vezet hogy raktározni fogsz akkor is ha keveset eszel.

Egyél egy csésze levest ahogy eddig, de második fogásnak lehet enni rizzsel, krumplival, zöldséggel, salátával amit szeretsz. Én nem eszem húst, de ha te szereted, egyél mellé, de ne zsíros húst válassz. A köret sacra egy noi ökölnél ne legyen nagyobb. Zöld zöldségek nem számítanak. Savanyúság, uborka, saláta a köreten felül mehet rá.


Uzsonna: nem szükséges ha jól laktál ebédre, de ha mégis, akkor zöldalma, vagy egy tenyérnyi magkeverék.


Vacsora: 8ig ha tudod fogyaszd el. Zabpehely, joghurt rossz döntés estére már, felesleges a kenyér is. Alternativa: ismét leves, tonnybire leve legyen, zöldségfasirt sütőben sütve pl savanyúsággal, salátával, kevés párolt bulgurral.


Ami szerintem a legegészségesebb és leghasznosabb, ha minél kevesebb olajat és zsírt használsz főzéskor. Minél kevesebb feldolgozott ételt egyél és vásárolj. Kerüld a szénhidrátcsokkentett edesitoszeres dolgokat, igyál több vizet.

2020. febr. 12. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Uzsonnánál nem tenyérnyire hanem maroknyira gondoltam :)
2020. febr. 12. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!