Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ez is koplalásnak számít?...

Ez is koplalásnak számít? Milyen különbség van a kettő közt?

Figyelt kérdés
Azt értem én hogy ha valaki napi csak 800-1000 kalóriát eszik meg, akkor annak lelassul az anyagcseréje, de mi van akkor ha én megeszek 1700 kalóriát(nálam ennyi a súlytartó mennyiség) és lemozgok belőle 800 kalóriát, így napvégére olyan mintha csak 900 kalóriát vittem volna be, ezt igazából egy hete kezdtem el, mert elővettem a biciklit és aktivitásmérővel megnéztem, és simán eltudok égetni másfél óra biciklizéssel 800 kalóriát égetni(legalábbis ezt mutatja) igazából fogyni szeretnék kalóriaszámolásos dologgal, és sajnos én olyan vagyok hogy nagyon nehezen tudom úgy tartani a diétámat hogy kevesebbet eszek, ezért a mozgásomat növeltem meg, szóval lehet ebből baj ha nap végére csak 900 kalóriát hagyok meg a testemnek vagy biciklizzek kicsit kevesebbet? mert igazából bírni bírom

2020. febr. 13. 19:58
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szetintem ez nem = a koplalassal, mert nem kevesebbet viszel be, hanem tobbet használsz fel. Ha jol tudom ez raadasul az egyik helyes modszer a fogyasra. A másik ut a kevesebb bevitel, mint amennyit felhasznalsz (es nalam ez sem koplalast jelent, amig nem az van hogy semmit nem eszel).


De nezd meg egy adott kalkulatorral guglin, hogy kis vagy közepes vagy intenziv mozgasu napirenddel szerinte mennyi kaloriat vihetsz be fogyashoz. Eltero lehet.

Amig egeszsegesnek erzed magad, nem erzed hogy elhagy az erod, addig sztem rendben vagy.

2020. febr. 13. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Egyrészt a mozgások kalóriaégetése nehezen meghatározható, nagyon tippre megy, az aktivitásmérők se segítenek sokszor, mivel annyira nem megbízhatóak.

Minél gyakrabban végzel egy bizonyos mozgásformát, annál jobban alkalmazkodik hozzá a szervezeted, így kevesebb kalóriából megoldja.


Másrészt az ilyen megadott kalóriában a szervezet fenntartásához szükséges kalóriaigény is benne van az adott időintervallumra.

2020. febr. 14. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!